به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهوری ترکیه را به وی تبریک گفت.
کد خبر: ۵۹۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸ - 29May 2023

حماس انتخاب مجدد اردوغان را تبریک گفتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از شهاب نیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، در بیانیه‌ای انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهوری ترکیه را به وی تبریک گفت.

حماس در این بیانیه اعلام کرد: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان به عنوان ریاست جمهوری ترکیه و کسب اعتماد مجدد ملت برادر ترکیه، جهت هدایت ترکیه در زمان کنونی و آینده به سوی پیشرفت، ثبات و شکوفایی را به ایشان تبریک می‌گوید.

در این بیانیه که عصر امروز یک‌شنبه و پس از اعلام پیروزی اردوغان، منتشر شد، آمده است: حماس برگزاری این جشن دموکراتیک که تمدن منحصر به فرد مردم و کشور برادر، ترکیه را منعکس کرد، به تمامی آحاد ملت ترکیه تبریک می‌گوید.

حماس در بیانیه خود اعلام کرد: امید است که این پیروزی تاریخی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، سکوی پرتاب جدیدی جهت تحکیم روابط ترکیه با کشور‌های عربی و اسلامی، تقویت جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی آن، یاری ستمدیدگان و مسائل دادخواهانه جهان به ویژه مسأله فلسطین و پشتیبانی از حق ملت فلسطین در داشتن آزادی، تعیین سرنوشت و برپایی حکومت مستقل فلسطین به پایتختی قدس و همچنین تقویت روابط دوستانه و برادرانه میان ملت ترکیه و فلسطین باشد.

این درحالی است که پیش از این شیخ تمیم امیر قطر به اردوغان به مناسبت پیروزی در انتخابات تبریک گفته بود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار