نماینده ولی فقیه در مازندران:
آیت‌الله «محمدی لائینی» گفت: حضرت امام (ره) با انقلاب اسلامی این ملت را سرزنده کرد و شایستگی‌ها و ظرفیت حماسه و ایثار درون ملت به برکت انقلاب اسلامی شکوفا شده است.
کد خبر: ۵۹۳۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۴ - 02June 2023

امام خمینی (ره) به برکت انقلاب اسلامی ملت ایران را سرزنده کردبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، آیت‌الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مرکز استان با گرامی‌داشت ولادت با سعادت امام رضا (ع)  اظهار داشت: طبق فرمایش این امام در کتاب تحف العقول انجام واجبات و ترک حرام از مظاهر ایمان است و باید به آن توجه شود.

آیت‌الله محمدی لائینی با گرامی‌داشت سالروز رحلت حضرت امام راحل و شهدای قیام ۱۵ خرداد افزود: به همین مناسبت و گرامیداشت اربعین آیت الله شهید «عباسعلی سلیمانی» مراسمی فردا شب در مصلای ساری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به گذشت ۶۰ سال از آغاز انقلاب اسلامی افزود: به برکت رهبری حضرت امام و حمایت‌های مردمی انقلاب اسلامی پیروز شد و چهار دهه از این انقلاب محافظت کردیم.

امام جمعه ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خردا ۱۳۴۲ بیان کرد: این شهدا اولین شهدای دسته جمعی در انقلاب اسلامی بودند و یادشان را گرامی می‌داریم.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به روز محیط زیست اذعان داشت: تمام هستی برای انسان آفریده شده است و باید محیط زیست را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: این روز برای توجه به اهمیت محیط زیست نامگذاری شده و هر کجای کره زمین اگر آسیب ببیند ما هم متضرر می‌شویم؛ کره زمین خانه ماست و باید در حفظ محیط زیست بکوشیم.

امام جمعه ساری با اشاره به مصرف انواع سوخت همانند نفت، گاز، بنزین که مواد آلاینده تولید می‌کنند و به زمین و لایه ازن آسیب می‌زنند، گفت: باید در مصرف این سوخت‌های فسیلی و مصرف خودسرانه سمومات پرهیز کنیم.

وی همچنین بر دفع علمی آلاینده‌های صنعتی و زباله‌های بیمارستانی تأکید کرد و افزود: همچنین انواع شوینده‌ها به اندازه مصرف شود و در این زمینه طب سنتی اقدامات خوبی انجام شد و به این طب بها داده شود.

امام جمعه ساری با بیان این که برخی افراد و جاسوسان به اسم محیط زیست در حال کسب اطلاعات هستند، اضافه کرد: باید نفوذی‌ها و جاسوس‌های دشمن در محیط زیست شناسایی و با آنان برخورد شود.

به گفته نماینده ولی فقیه در مازندران بسیاری از دلایل رکود و عدم توسعه یافتگی صنایع، معلول تصمیمات نادرست است و ضمن حفاظت از محیط زیست باید راهکار برای بخش صنایع ارائه شود.

آیت الله محمدی لائینی به خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم اشاره کرد و از دولت خواست نسبت به پرداخت وجه گندم کاران توجه بیشتری داشته باشد.

وی به روز مجلس اشاره کرد و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود از مجلس انقلابی یاد کردند، تصریح کرد: مجلس انقلابی باید در سال آخر فعالیت بهتر از سال گذشته حرکت‌های انقلابی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران تأکید کرد: مجلس انقلابی باید در حوزه عفاف و حجاب به خوبی بررسی و مطاله کند و لایحه عفاف و حجاب مطالعه شده تصویب شود که هم کرامت زن و مرد حفظ شود و هم در مقابل هنجارکشنی‌ها و هنجارشکنان بازدارنده باشد.

شهدا تابلوی افتخار هستند

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره حضرت امام (ره) اذعان داشت: ما مس بودیم و حضرت امام (ره) ما را طلا کرد؛ او مثل کیمیا و اکسیر بوده و خمودگی‌ها را تبدیل به تحرک و تپش کرد و انسان ساخت.

امام جمعه ساری ادامه داد: حضرت امام (ره) با انقلاب اسلامی این ملت را سرزنده کرد و استعداد و لیاقت و شایستگی درونی ملت و ظرفیت حماسه و ایثار و درخشش درون ملت به برکت انقلاب اسلامی شکوفا شده است.

وی با بیان اینکه شهدا تابلوی افتخار هستند که ظرفیت بالای ملت را نشان می‌دهد، گفت: امام بزرگوار بر ما حق بزرگی دارد؛ اگر خداوند امام عزیز را از ما گرفته به جای او عزیز بزرگوار دیگری به ما داده است و سالروز ارتحال امام که برای ما مایه غم و اندوه است سالروز آغاز رهبری امام خامنه‌ای است که برای ما مایه امید و شکر و سپاسگزاری از خدای بزرگ است و بر میثاق و بیعت با رهبری باقی خواهیم ماند.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه آمریکا با خروج ناگهانی از افغانستان و کشور‌های منطقه زنگ خطری را برای دوستان خودش به صدا درآورده است، بیان کرد: آمریکا تکیه‌گاه خوبی برای آن‌ها نیست و باید به خودشان روی بیاورند و با خودشان رابطه درست برقرار کنند.

به گفته امام جمعه ساری، بر همین اساس عربستان بیدار شده و برای تحسین روابط با جمهوذی اسلامی پا پیش گذاشته و ما هم استقبال کردیم و پادشاه عمان در دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب نیز خواستار رابطه مصر با ایران شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: آمریکا شیطان است و باید «رجم شیطان» کرد تا شیطان از کشور و منطقه خارج شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار