نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس:
حدادی گفت: دیپلماسی فعال و عزتمندانه که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را برای دیپلمات‌‎های ایران ترسیم کردند، لازمه‌اش پرهیز از دیپلماسی التماسی است.
کد خبر: ۵۹۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۳۲ - 05June 2023

حفظ عزت در نگاه امام خامنه‌ای ارتباطی با دیپلماسی التماسی ندارد«علی حدادی» نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، با اشاره به دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان اظهار داشت: دیپلماسی فعال و عزتمندانه که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را برای دیپلمات‌‎های ایران ترسیم کردند، لازمه‌اش پرهیز از دیپلماسی التماسی است.

حدادی ادامه داد: در دولت سابق که محور همه فعالیت‌های نگاه به غرب بود و آنچه که زاییده تفکر لیبرال‌های در تنظیم روابط با غرب است، در نقطه مقابل منشوری است که معظم ‌له در جمع دیپلمات‌های ایرانی برای سیاست خارجی عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران ترسیم کردند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی مقاطع افرادی بودند که خنده وزیر امور خارجه آمریکا را تضمین معاهدات بین‌المللی می‌دانستند، خاطرنشان کرد: ما باید به سمت دیپلماسی فعال و عزتمندانه در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیرمند حق مسلم مردم منطقه سیستان و بلوچستان است، لزوم دیپلماسی فعال عزتمندانه را از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست کرد.

انتهای پیام/371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار