به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۳
معاون رئیس جمهور:
حسینی گفت: تبیین خدمات دولت موجب امیدآفرینی و خنثی‌کننده نقشه‌های دشمن است.
کد خبر: ۵۹۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳ - 04June 2023

تبیین خدمات دولت موجب امیدآفرینی و خنثی کننده نقشه‌های دشمن استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سید محمد حسینی» معاون امور مجلس رئیس جمهور ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان زرندیه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل اساس انقلاب را پایه‌ریزی کرد و منشأ قیام ۱۵ خرداد هم معمار کبیر انقلاب بود. این شخصیت بی نظیر تاریخ با تحمل سختی‌ها و تبعید‌ها نهضتی را پایه‌ریزی کرد که امروز الگویی برای تمام آزادی‌خواهان جهان است.

وی با اشاره به اینکه خدمت به محرومان و برپایی حکومتی بر پایه عدل هدف امام (ره) از تشکیل انقلاب بود، گفت: مسئولان در پیروی از خط امام باید خدمت صادقانه و خالصانه را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون رئیس جمهور به ظرفیت استان مرکزی در حوزه صنعت و کشاورزی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه استان مرکزی با این ظرفیت باید در کشور پیشگام باشد، گفت: افزایش ظرفیت تولید در صنایع استان مرکزی زمینه تحقق شعار سال با عنوان رشد تولید و مهار تورم را فراهم خواهد کرد.

حسینی افزود: با وجود اینکه عده‌ای تصور می‌کردند که کشور به بن‌بست رسیده است، اما تلاش‌های دولت موجب برطرف شدن بسیاری از گره‌های اقتصادی شده و در حوزه سیاست خارجی هم توفیقات زیادی کسب شده است. با وجود تعطیلی پروژه‌ها در هشت سال گذشته که برای کشور آسیب جدی بود، اما اهتمام جدی دولت برای فعالیت کشور در حوزه عمرانی موجب شده که پروژه‌های عمرانی با درصد پیشرفت‌های گوناگون فعال شوند و یکی پس از دیگری در حال افتتاح و به سرانجام رسیدن است.

وی گفت: مواجهه کشور با پدیده خشکسالی مزید بر علت شد و شرایط کار را دشوار کرد؛ اما اقدامات فراوانی برای عبور از این مقطع صورت گرفت؛ هرچند عده‌ای نیز همچنان در حال القای فضای یأس و ناامیدی در کشور هستند.

باید خدماتی که دولت به مردم ارائه می‌دهد تبیین شود

وی به ضعف در اطلاع‌رسانی خدماتی که در کشور صورت می‌گیرد، اشاره کرد و گفت: باید خدماتی که دولت به مردم ارائه می‌دهد، تبیین شود و نباید اجازه داد که فضای یأس و ناامیدی، نقاط قوت را تحت الشعاع قرار دهد. باید تلاش کرد اعتماد عمومی مردم به حاکمیت تقویت و سرمایه اجتماعی افزایش یابد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امیدآفرینی صرفاً با شعار محقق نخواهد شد، گفت: باید تلاش کرد تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود و در خصوص اقداماتی که صورت می‌گیرد، اطلاع رسانی کرد.

وی همچنین خواستار پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مرکزی شد و گفت: باید از همه ظرفیت‌های استان برای ارائه خدمت و تقویت اعتماد عمومی استفاده کرد. باید فرهنگ کار در کشور تقویت شود تا در نقاطی مثل ساوه و زرندیه با کمبود نیروی کار مواجه نباشیم. متأسفانه نیروی کار ماهر در مدارس و دانشگاه‌ها تربیت نشده، ولی خوشبختانه حرکت جدیدی برای آموزش عملی در کنار آموزش‌های تئوری ایجاد شده و امیدواریم این فرهنگ در سراسر کشور نهادینه شود تا نیروی کار متخصص و توانمند تربیت شود و در تمامی مناصب مدیریتی و کار از آن‌ها استفاده کرد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: با وجود اینکه در جنگ اقتصادی هستیم، اما اقدامات خوبی از سوی دولت در حال انجام شدن است و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در حال برطرف شدن است و به هر میزان که درآمد کشور افزایش یابد، نتایج آن برای مردم ملموس‌تر خواهد بود. باید شعار سال در حوزه رشد تولید و مهار تورم با تلاش همه جانبه محقق شود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار