به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵
شهید سیدعلی پروانه در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: به جهاد فی‌سبیل‌الله روانه شدم تا پرچم اسلام به بزرگ‌ترین قله این جهان برافراشته شود گرچه خونم به زمین ریخته شود. خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید.
کد خبر: ۵۹۵۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷ - 09June 2023

ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، شهید «سیدعلی پروانه» در دهم اسفندماه سال ۴۲ در روستای هرو از توابع شهرستان خرم‌آباد از پدری به‌نام سیدحسن و مادری به‌نام گوهرتاج متولد شد و تحصیلات خود را تا چهارم متوسطه ادامه داد و در ۲۶ فروردین‌ماه سال ۶۲ در منطقه فکه به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد به خاک سپرده شد.  

وصیت‌نامه شهید سیدعلی پروانه

«ای خدای مهربان تو خود می‎دانی که برای چه این راه را انتخاب کردم. در این راه از هیچ کوششی دست نخواهم برداشت. تو آگاهی که من با شناخت و آگاهی و رهنمود‌های امام امت، ولایت فقیه نائب امام زمان (عج)، به میدان نبرد جنگ حق علیه باطل شتافتم و به‌خاطر تحکیم اسلام و جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی و خط اسلام اصیل و خط امام که همانا صراط مستقیم است، به جهاد فی سبیل‌الله روانه شدم تا پرچم اسلام به بزرگ‌ترین قله این جهان برافراشته شود گرچه خونم به زمین ریخته شود، چون این خون در مقابل اسلام و قرآن هیچ ارزشی ندارد.‌ای خدای مهربان! تو شاهد باش این حقیر به‌خاطر حفظ اسلام و قرآن به میدان جهاد و نبرد شتافتم و اگر قطعه قطعه‌ام کنند هر قطره خونم ندا می‌دهد خمینی، خمینی، گرچه شهید شدم سلامم را به امام عزیزمان خمینی کبیر رسانید.

پیام من به پدر و مادرم این است که در هر حال صبور بوده و خدا را شکر کنند که چنین افتخاری نصیب شما شده است و خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید. به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی‎پایان دارد.

پیام من به دوستانم این است که به جهاد فی‌سبیل‌الله برخیزند، تا ظلم ریشه‌کن شود و برای من ناراحت نباشید، چون شهید احتیاج به عزا ندارد، احتیاج به تشویق دارد. برایم سیاه نپوشید، بلکه قرآن بخوانید و بر سر قبر شهیدان بیایید. بر سر هر قبر یک سوره قرآن بخوانید. سلام بر تمام فامیل‌هایم چه بزرگ و کوچک برسانید».

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار