به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۴
استاندار هرمزگان:
‌دوستی با جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور دیدار و در رابطه با مسائل مختلف از جمله فراهم‌کردن زمینه مساعد برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین به گفت‌و‌گو‌ پرداختند.
کد خبر: ۵۹۵۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰ - 10June 2023

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از هرمزگان، «مهدی دوستی» استاندار هرمزگان ‌امروز با «مجید نامجو» جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور دیدار و در رابطه با مسائل مختلف از جمله فراهم‌کردن زمینه مساعد برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین به گفت‌و‌گو‌ پرداختند.

دوستی در این نشست، اظهار داشت: با توجه به بعد مسافتی که از بندرعباس تا مرز شلمچه وجود دارد تلاش داریم که تمهیداتی برای استراحت و پذیرایی از زائران هرمزگانی قبل از ورود به عراق بیاندیشیم بر همین اساس امکاناتی برای موکب ثارالله که متعلق به هرمزگان است در مرز شلمچه فراهم کرده‌ایم.

وی با اشاره به وحدت حاکم در استان میان شیعه و سنی و ارادت اهل سنت به اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع)، عنوان‌ کرد: برادران اهل‌سنت نیز علاقه‌مند هستند که در راهپیمایی اربعین حضور پیدا کنند اما لازم است که جهت اعزام اهل‌سنت شرایط ویژه‌تری فراهم شود، از این رو درخواست همکاری و اندیشیدن تمهیداتی از سوی ستاد عتبات عالیات هستیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در بحث تقویت زیرساخت‌های ستاد عتبات عالیات استان و تامین ایاب و ذهاب و تغذیه قطعا نهایت همکاری را خواهیم داشت تا راهپیمایی بزرگ اربعین و اعزام‌ها با کمترین مشکلی انجام شود.

دوستی با اشاره به امکانات ستاد بحران استانداری هرمزگان نیز خاطرنشان‌ کرد: سه نانوایی سیار و یک بیمارستان صحرایی مجهز نیز داریم که در صورت نیاز و فراهم شدن شرایط می‌توانیم در مرز شلمچه با تیم مجهز پزشکی مستقر کنیم تا خدمات درمانی و بهداشتی به زائرین ارائه شود.

وی تاکید‌ کرد: تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار خدمت رایگان پزشکی که حدود ۷۰ هزار خدمت از آن دندان‌پزشکی بوده است در قالب قرارگاه مردم با استفاده از امکانات بیمارستان بحران و پزشکان جهادی به مردم استان ارائه شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار