با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح؛

نشست راهبردی وزارت دفاع آینده برگزار شد

نشست راهبردی وزارت دفاع آینده صبح امروز با حضور امیر سرتیپ آشتیانی در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد.
کد خبر: ۵۹۹۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲ - 26June 2023

نشست راهبردی وزارت دفاع  آینده برگزار شدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، نشست راهبردی وزارت دفاع آینده صبح امروز (دوشنبه) در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد.

در این نشست، امیر سرتیپ «محمدرضا قرایی آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و «محمدعلی زلفی‌گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند.

بنابراین گزارش، وزارت دفاع در راستای نقش‌آفرینی فعالانه در تولید قدرت ملی و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح، نگاه راهبردی و پیش‌دستانه به نیاز‌های دفاعی حال و آینده را همواره سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات خود قرار داده است.

دستاورد‌های درخشان صنعت دفاعی و موفقیت‌های کسب شده در عرصه‌های گوناگون علم و فناوری در  پشتیبانی از دفاع و امنیت، مرهون همین نگاه است که نشأت گرفته از تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی)، تفکر راهبردی مسئولان در سطوح مختلف و تلاش‌های بیش از چهار هزار و ۵۰۰ محقق و پژوهشگر در بدنه وزارت دفاع و  به‌کارگیری چندین برابر آن در ظرفیت‌های نخبگی کشور است.

در این نشست تحولات محیط راهبردی دفاعی و امنیتی و روند‌های تحولی علم و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین رویکرد‌های تولید قدرت فناورانه و پشتیبانی قابلیت‌های دفاعی از منظر معماری وزارت دفاع آینده، با حضور مدیران ارشد و متخصصین و نخبگان حوزه مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و مطالعات نوآوری مجموعه وزارت دفاع ارائه شد و الزامات تحقق اولویت‌ها و اهداف وزارت دفاع آینده در افق برنامه هفتم توسعه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها