در مراسم رونمایی از سامانه شبیه‌ساز جنگال میگ ۲۹ مطرح شد؛

فرمانده نیروی هوایی ارتش: دستاوردهای دانشگاه شهید ستاری رونمایی می‌شود

امیر سرتیپ واحدی گفت: سامانه شبیه ساز جنگ الکترونیک برای هواپیما‌های مختلف اعم از هواپیما‌های اف۴، سوخو۲۴ و سایر جنگنده‌ها در دانشگاه هوایی شهید ستاری ساخته شده و تحویل پایگاه‌ها شده است.
کد خبر: ۶۰۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱ - 09July 2023

سامانه شبیه ساز جنگ الکترونیک هواپیما‌های مختلف را ساخته ایم/ رونمایی از دستاورد‌های دانشگاه شهید ستاری در آینده نزدیکبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش در حاشیه بازدید فرمانده کل ارتش از دانشگاه شهید ستاری و بهره‌برداری از شبیه ساز جنگ الکترونیک جنگنده میگ ۲۹، با بیان اینکه شاهد اتفاقات بسیار خوبی در دانشگاه هوایی شهید ستاری هستیم، اظهار داشت: با توجه به وجود اساتید و دانشمندانی که دانشگاه هوایی شهید ستاری وجود دارد اتفاقات بسیار خوبی در این دانشگاه رخ داده است.

امیر سرتیپ واحدی افزود: دانشگاه هوایی شهید ستاری مهد علم و دانش این نیرو است و تمام تلاش ما این است که با کمک دانشگاه هوایی شهید ستاری، بتوانیم نیروی هوایی دانشمند در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را تحویل نظام بدهیم.

وی ضمن خدا قوت به کارکنان، اساتید و فرماندهان این دانشگاه بیان کرد: امروز مسئله جنگ الکترونیک برای ما بسیار حائز اهمیت است و در این راستا سامانه شبیه‌ساز جنگ الکترونیک برای هواپیما‌های مختلف اعم از هواپیما‌های اف۴، سوخو۲۴ و سایر جنگنده‌ها در دانشگاه هوایی شهید ستاری ساخته شده و تحویل پایگاه‌ها شده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز نیز شبیه ساز جنگ الکترونیک هواپیمای میگ ۲۹ عملیاتی شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این شبیه ساز توسط خلبانان زبده این نیرو با موفقیت آزمایش و به سرانجام رسیده و به زودی به یگان‌های که دارای هواپیما‌های میگ ۲۹ هستند تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه جنگ الکترونیک از جنگ‌های آینده و برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: وقتی که خلبانان ما در جنگ الکترونیک تجربه بالایی داشته باشند، می‌توانند خودشان را در مقابل هر اتفاقی ایمن کنند و نقاط و اهدافی را که در ماموریت‌ها به آن‌ها سپرده می‌شود با دقت بالا مورد اصابت قرار دهند.

امیر سرتیپ واحدی خاطر یادآور شد: سیستم جنگ الکترونیک عامل ارتقاء توان عملیاتی یگان‌های ما و یکی از کار‌های ارزنده‌ای است که در دانشگاه هوایی شهید ستاری اتفاق افتاده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: دانشگاه هوایی شهید ستاری وارد مرحله ساخت نیازمندی‌های نیروی هوایی ارتش شده است و در این حوزه به دستاورد‌های بسیار خوبی دست یافته که در آینده‌ای نزدیک از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها