در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه؛

سرلشکر سلامی: توانمندی دفاعی ما به مرحله شکست‌ناپذیری رسیده است

سرلشکر سلامی با بیان اینکه توانمندی دفاعی ما به مرحله شکست‌ناپذیری رسیده است، گفت: هر اقدامی برای رویارویی با قدرت دفاعی ما یک انتحار و به مثابه سر به صخره کوبیدن است.
کد خبر: ۶۰۲۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸ - 11July 2023

سرلشکر سلامی: توانمندی دفاعی ما به مرحله شکست‌ناپذیری رسیده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در همایش فرماندهان نزسا، با تجلیل از نقش نیرو‌های دفاعی و نظامی از جمله نیروی زمینی سپاه در ایجاد قدرت بازدارندگی اظهار داشت: در دنیا هیچ نیروی نظامی و دفاعی را سراغ نداریم که با انواع مختلف و طیف‌های متنوعی از تهدید روبه‌رو شده باشد و آن هم نه در یک روز، یک ماه، چند ماه، بلکه چندین دهه، ولی ساختار دفاعی ما ضمن مواجهه با چنین شرایطی، محصول فشردگی و تراکم تجربیات سخت و سنگین در برابر همه دشمنان پیشرفته و غیرپیشرفته در عصر جدید است.

سردار سلامی تاکید کرد: با تدارک و تمهیدات انجام شده، نیروی دفاعی کشور به یک سد مستحکم تبدیل شده و هر اقدامی برای رویارویی با این قدرت، یک انتحار و به مثابه سر به صخره کوبیدن است.

فرمانده کل سپاه افزود: شاید برخی تصور کنند که بازدارندگی فقط در موشک و پهپاد است، اما امروز چیزی که دشمن را ناامید کرده است، شکل‌گیری یک قدرت بی‌انت‌ها در مقابل هر دشمنی است؛ قدرتی آراسته، صاحب تجربه و سلاح حاضر در میدان با فرماندهانی رشید، مبتکر، مومن که هرگز عقب نمی‌نشینند.

وی با اشاره به شیوه‌های گوناگون دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان کوچک امروز متصل به استراتژی‌های بزرگ هستند و هرگز تصور نمی‌کنیم که این‌ها انسان‌هایی جدا از سناریو و تصویر جهانی تقابل علیه نظام هستند؛ این‌ها دقیقاً پیاده نظام دشمن هستند.

سرلشکر سلامی افزود: دشمن به دلیل ضعف‌های ذاتی، نیابتی عمل می‌کند و دیگر امکان ندارد آمریکایی‌ها روی زمین با شما درگیر شوند؛ چرا که به خوبی می‌دانند این کار یک انتحار بزرگ برای آنان خواهد بود، اما می‌روند و مشابه‌سازی می‌کنند، شارژ عقیدتی و حمایت مالی می‌کنند، گروه‌ها و گروهک‌هایی را تولید می‌کنند و به نظام سیاسی و اطلاعاتی متصل می‌شوند و از آنجا، این‌ها را روانه می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: کسی که در فلان نقطه دست به اقدام تخریبی تاکتیکی می‌زند یا در فلان برجک و پاسگاه با شما می‌جنگد، این دقیقاً دستور کار خود را از واشنگتن و نیویورک گرفته است.

وی افزود: مقابله شما با این عناصر در حقیقت خنثی‌سازی سناریوی دشمن در مقیاس وسیع است؛ به ظهور و بروز تاکتیکی این عمل نگاه نکنید و فکر نکنید که عمل شما در یک پاسگاه، یک عمل تاکتیکی است، این دقیقاً مقابله با پیاده‌سازی سناریوی راهبردی دشمن است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما ممکن است نسبت به قدرت‌های مدعی جهانی قلیل باشیم، اما ضعیف نیستیم، تاکید کرد: ما ممکن است نسبت به دشمنان کمتر باشیم، اما قوی هستیم؛ نه فقط در قوت ایمان بلکه در سلاح، ساختار و سازماندهی.

فرمانده کل سپاه به دیدار اخیر فرمانده نیروی زمینی سپاه با فرمانده معظم کل قوا اشاره کرد و افزود: حضرت آقا در دیدار اخیر از اینکه نیروی زمینی سپاه هم به پهپاد مجهز شده و در عین حال خودش آن را می‌سازد، بسیار خوشحال شدند و فرمودند که ساخت پهپاد توسط خود شما یک کار موازی نیست و از موشک‌ها و اینکه چه مشخصاتی دارند، سوال شد که این‌قدر دقیق عمل می‌کنند.

وی به موضع‌گیری برخی از دشمنان درباره دقت موشک‌های‌مان اشاره کرد که دقت هدف‌گیری آن را به داشتن نفوذی ارتباط داده‌اند، گفت: دشمن فکر می‌کند که ما در نقطه اصابت نفوذی داریم که موشک‌ها دقیق به نقطه اصابت برخورد می‌کند؛ البته ممکن است که نفوذی هم داشته باشیم، اما این دو هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند.

سرلشکر سلامی افزود: ما در طول این سال‌ها با همه نقاط قوت و ضعف دشمن آشنایی پیدا کرده‌ایم و کاملاً او را می‌شناسیم و این بزرگترین سرمایه است.

فرمانده کل سپاه به ماجرای تهدیدات امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران از اقلیم کردستان و پاسخ قاطع نیروی زمینی به آن اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها بنا به اعتراف خودشان در اقلیم کردستان می‌خواستند که کار بزرگی را علیه ما انجام دهند که «جان بولتون» بخشی از این سناریو را افشا کرد و آن جداسازی قطعه‌ای از سرزمین ما و یا تسلط بر یک یا چند شهر ما حتی برای مدت کوتاه و به دنبال آن انجام یک عملیات روانی وسیع بود.

سردار سلامی افزود: نیروی زمینی سپاه در این ماجرا نیز پیشدستی کرد و این آرایش دشمن را به هم ریخت. می‌دانید دشمن قاعده‌مند عمل می‌کند و وقتی قاعده را به هم می‌ریزید تا تولید قاعده جدید مدت زیادی وقت خواهد گرفت تا قاعده جدید تولید کند؛ دشمن ما عظیم الجثه است، اما نمی‌تواند سریع تغییر ایجاد کرده و انعطاف آن‌ها کم است، وقتی شما آن‌ها را به هم می‌ریزید، این آشفتگی و تبدیل آن به نظم، کار مشکلی است و در اینجا نیز شما یک تاثیر راهبردی در یک فتنه عظیم گذاشتید.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
پربیننده ها