فرمانده نیروی هوایی ارتش:

پیشکسوتان سرمایه معنوی کشور هستند

امیر سرتیپ واحدی گفت: پیشکسوتان سرمایه معنوی کشور هستند که باید از تجربیات این عزیزان استفاده شود.
کد خبر: ۶۰۴۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹ - 17July 2023

پیشکسوتان سرمایه معنوی کشور هستندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان و بازنشستگان نهاجا، شامگاه شنبه ۲۵ تیرماه با حضور امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام «سید احمد قاضی» رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و امیر سرتیپ خلبان «مهدی هادیان» جانشین فرمانده نهاجا برگزار شد.

امیر  واحدی در این مراسم با بیان اینکه تکریم پیشکسوتان و اعضای وابسته (بازنشستگان) به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی وظیفه همگانی به‌ویژه در نیرو‌های مسلح است، اظهار داشت: اعضای وابسته (بازنشستگان) منشأ خیر و برکت خانواده و جامعه هستند و برگزاری چنین مراسمی علاوه بر تجلیل و قدردانی، زمینه‌ساز گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: امنیت و اقتدار ایران اسلامی را مرهون جانفشانی‌های بازنشستگان، رزمندگان دیروز و همرزمان آنان که به درجه رفیع شهادت نائل آمده و عزیزانی که امروز در سنگر این عزیزان خدمت می‌کنند، هستیم.

وی افزود: فداکاری پیشکسوتان نیرو‌های مسلح به‌ویژه صبوری خانواده‌های این عزیزان در طول هشت سال دفاع مقدس، نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی‌های دفاع مقدس داشت.

امیر واحدی تصریح کرد: بازنشستگی تغییر سنگر خدمت به مردم و میهن است و کارکنان پس از چندین سال خدمت در یک سنگر بر اساس قانون و عرف در سنگر دیگری مشغول به خدمت می‌شوند و در فضای دیگری به تلاش و کار ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه تکریم اعضای وابسته (بازنشستگان)، باید به یک فرهنگ عمومی و وظیفه ملی تبدیل شود، تصریح کرد: بازنشستگان سرمایه معنوی کشور هستند که باید از تجربیات این عزیزان استفاده شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش یادآور شد: تکریم بازنشستگان اقدامی شایسته است و برگزاری این مراسم تجلیل می‌تواند فرصتی برای بازبینی نقش و جایگاه والای این قشر زحمتکش در جامعه باشد.

امیر سرتیپ واحدی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای نیروی هوایی ارتش، از ایثارگری‌های پیشکسوتان نهاجا و نجابت و صبوری خانواده‌های آنان تقدیر کرده و خدمت به بازنشستگان را یک امر لازم برشمرد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار