با حضور وزیر دفاع صورت گرفت؛

الحاق موشک‌های کروز «ابومهدی» به نیروی دریایی ارتش و سپاه+ عکس

تعداد انبوهی از موشک‌های کروز دریایی شهید ابومهدی با حضور امیر سرتیپ آشتیانی به نیروی دریایی ارتش و سپاه تحویل داده شد.
کد خبر: ۶۰۵۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰ - 25July 2023

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌‌پرس، مراسم تحویل‌دهی و الحاق تعداد انبوهی از موشک‌های کروز دریایی شهید ابومهدی با حضور امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار دریادار «تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه و امیر دریادار «کاویانی» جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

الحاق انبوهی از موشک‌های کروز «ابومهدی» به نیروی دریایی ارتش و سپاه

بنابراین گزارش، سامانه سلاح کروز راهبردی برد بلند دریایی ابومهدی دارای موشک منحصربه‌فردی است که در نقطه‌زنی، قدرت تخریب بالا، و گذر از عوارض جغرافیایی و سامانه‌های پدافندی دشمن همتا ندارد.

دانشمندان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اتکا به دانش بومی و کار جهادی، سامانه سلاح ابومهدی را در اوج تحریم و تهدید‌ها طراحی کرده و به تولید انبوه رسانده‌اند.

موشک ابومهدی قابلیت پرواز در ارتفاع پست و زیر دید رادار‌های دشمن را دارد و می‌تواند مسیر و ارتفاع خود را با توجه به عوارض جغرافیایی و سامانه‌های پدافندی دشمن تغییر دهد.

موشک ابومهدی اولین موشک کروز برد بلند دریایی است که از هوش مصنوعی در نرم‌افزار‌های مرتبط با طراحی مسیر پروازی موشک در سامانه فرماندهی و کنترل استفاده کرده و امکان عبور از عوارض طبیعی و مصنوعی و همچنین سایت‌های راداری و پدافندی دشمن را با عبور از نقاط راه‌میانی داشته و از جهت‌های مختلف به سمت هدف حمله و برخورد می‌کند.

الحاق انبوهی از موشک‌های کروز «ابومهدی» به نیروی دریایی ارتش و سپاه

موشک ابومهدی موشک کروز دریایی با برد بالای هزار کیلومتر است که محدوده پوشش دفاع دریایی جمهوری اسلامی ایران را نسبت به قبل چندین برابر کرده و می‌تواند دامنه عملیاتی گسترده‌ای را تحت پوشش قرار دهد.

طراحان و سازندگان سامانه سلاح کروز برد بلند دریایی ابومهدی، جوانان نخبه و متعهد کشورمان از دانشگاه‌های مختلف هستند که توانمندی‌های صنعت و دانشگاه را به خوبی با هم تلفیق کرده‌اند.

با توجه به بکارگیری مواد منفجره با قدرت تخریب بالا، سر جنگی این موشک قابلیت انهدام انواع ناو، ناوچه و ناوشکن را داراست.

موشک ابومهدی با استفاده از سامانه ناوبری تلفیقی پیشرفته و موتور قدرتمندی که دارد، می‌تواند از عمق خاک ایران اسلامی و از مکانی کاملاً پنهان به سوی اهداف متحرک دریایی شلیک شود.

موشک ابومهدی اولین موشک کروز برد بلند دریایی در کشور است که از سیکر دوگان راداری بهره می‌برد که این فناوری علاوه بر مقابله با جنگ الکترونیک سامانه‌های دشمن باعث افزایش میزان اختفای موشک هنگام نزدیک‌شدن به هدف شده تا همچون یک شبح، بدون اینکه دشمن متوجه شود به آن حمله کرده و فرصت واکنش به‌موقع را از دشمن می‌گیرد.

الحاق انبوهی از موشک‌های کروز «ابومهدی» به نیروی دریایی ارتش و سپاه

سامانه پرتاب ابومهدی قابلیت آماده‌سازی و پرتاب در کوتاه‌ترین زمان را دارا بوده و می‌تواند چندین موشک را با فواصل زمانی کوتاه و از مسیر‌های مختلف به سمت یک هدف مشخص شلیک کند؛ به نحوی که این موشک‌ها همزمان به هدف مورد نظر برخورد کنند (شلیک همزمان چند موشک به هدف)

موشک ابومهدی قابلیت شلیک از انواع حامل‌های متحرک و ثابت را دارد؛ همچنین سامانه هدایت و ناوبری موشک ابومهدی قابلیت به‌روزرسانی موقعیت نهایی هدف را در طول پرواز داراست.

سامانه سلاح ابومهدی حامل پیام صلح و دوستی بوده و ضامن امنیت همسایه‌های ایران اسلامی است.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار