امام جمعه اصفهان:
آیت‌الله «طباطبایی‌نژاد» گفت: براساس روایت متعدد اسلام، نجات انسان در حکم نجات همه انسان‌های جهان است، در روایت دیگر محبوب‌ترین بنده خدا کسی است که به عیال خداوند خدمت می‌کند و مصداق بارز این روایت، نیرو‌های آتش نشانی هستند.
کد خبر: ۶۲۰۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵ - 30September 2023

آتش نشانان مصداق بارز محبوب‌ترین بندگان در خدمت به عیاا خداوند هستندبه گزارش دفاع‌پرس از اصفهان، آیت‌الله «سید یوسف طباطبایی‌نژاد» در دیدار مدیر عامل و جمعی از فرماندهان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به مناسبت هفتم مهر روز آتش نشانی اظهار داشت: اعتقاد من بر این است که نیروهای آتش نشانی را به لحاظ نوع عملکرد باید سربازان گمنام امام زمان (عج) نامید، چراکه کار عظیم نجات انسان وظیفه‌ای والا از منظر اسلام است.

وی با بیان اینکه خدمت به خلق خدا کار کمی نیست و نیروهای آتش نشانی از بابت کسب این توفیق باید شکرگزار باشند، تصریح کرد: براساس روایت متعدد اسلام، نجات انسان در حکم نجات همه انسان های جهان است، در روایت دیگر محبوب ترین بنده خدا کسی است که به عیال های خداوند خدمت می کند» و مصداق بارز این روایت، نیروهای آتش نشانی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: نیروهای آتش نشانی به لحاظ نثار جان خود برای نجات انسان در حوادث و حریق ها، مورد احترام مردم هستند و حق نیز اینگونه است و من نیز توصیه می کنم در ایستگاه های آتش نشانی به منظور تقویت روحیه ایمانی و اعتقادی از مبلغین دینی در طول سال و شبانه روز بهره ببرید.

وی افزود: ارتقای سطح اعتقادی و تقویت نیت خدایی در انجام رسالت و پرهیز از غفلت از ضروریاتی است که شایسته است فرماندهای آتش نشانی به این امر توجه داشته باشند، در روایت از معصوم آمده است دنیا مکانی است که زشت و زیبا، سلامتی و ناسلامتی، خوبی و بدی در آن آمیخته شده است، هرانچه به نیت دنیا کسب کرده باشیم برای دنیا باقی می ماند و فنا می شود و هر آنچه در دنیا با نیت خدایی کسب و یا انجام شده باشد، برای آخرت باقی میماند.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: بنابراین گرچه نجات جان انسان ها و فداکاری ارزشمند است ولی اگر قصد و نیت خدایی نباشد، ارزش آخرتی نخواهد داشت، فراموشی و غفلت از وسوسه ها و حربه های شیطان است.

در ابتدای این دیدار، آتشپاد دوم «ابراهیم مطلبی» مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، به همراه روسای ایستگاه های 27 گانه آتش نشانی شهراصفهان به ارائه گزارش عملکردی این سازمان، اقداماتو سیاستهای تعریف شده دراین سازمان پرداخت.

وی با تاکید براینکه همه مامورین آتش نشانی شهرداری اصفهان برای ایمنی شهر قسم خورده اند، گفت: در شش ماه اول سال هفت هزار و ۵۰۰ ماموریت حریق و حادثه انجام شده است و روزانه ۴۵ ماموریت توسط مامورین عملیات می شود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: دراختیار داشتن تجهیزات به روز و حرفه ای موردنیاز سازمان آتش نشانی است که آتش نشانی شهرداری اصفهان تا حدودی از این فرصت بهره می برد.

وی عنوان کرد: مجهزه شدن سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان به پهپاد کاوشگر، سگ های زنده یاب، نرم افزارهای هوشمند، خرید بلند ترین نردبان کشور به ارتفاع ۶۴ متر به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان از جمله اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار