احضار معاون سفیر فرانسه در تل‌آویو در اعتراض به حمایت از لبنان

مسئولان رژیم صهیونیستی معاون سفیر فرانسه را در اعتراض به حمایت پاریس از مواضع لبنان در خصوص مسائل مرزی و مأموریت نیرو‌های یونیفل احضار کردند.
کد خبر: ۶۲۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸ - 04October 2023

احضار معاون سفیر فرانسه در تل‌آویو در اعتراض به حمایت از لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از روسیا الیوم، سایت عبری زبان واللا به نقل از مسئولان رژیم صهیونیستی گزارش داد که تل‌آویو معاون سفیر فرانسه را در اعتراض به موضع گیری پاریس در حمایت از دولت لبنان احضار کرده است.

بر اساس این گزارش، مسئولان رژیم صهیونیستی در جریان احضار این مقام فرانسوی مراتب اعتراض خود را نسبت به حمایت پاریس از دولت لبنان در خصوص تنش‌های مرزی میان دو طرف اعلام کرده‌اند.

آن‌ها تاکید کردند که اگر این روند ادامه پیدا کند تداوم مذاکرات با طرف فرانسوی در خصوص لبنان بی‌نتیجه خواهد بود.

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که توبیخ معاون سفیر فرانسه از سوی تل‌آویو در حالی صورت می‌گیرد که مرز‌های شمالی میان اراضی اشغالی و لبنان طی ماه‌های اخیر شاهد تنش‌های پی در پی بوده است.

مسئولان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که در جریان مذاکرات برای تمدید مأموریت نیرو‌های یونیفل در لبنان، طرف فرانسوی به صورت کامل از موضع دولت لبنان حمایت کرده و محدودیت‌های برای فعالیت این نیرو‌ها در جنوب لبنان اعمال کرده است. این در حالیست که آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهان اصلاح این روند و عدم اعمال محدودیت برای نیرو‌های یونیفل بوده‌اند.

آن‌ها تاکید کردند که شرایط کنونی باعث تقویت حزب الله با نظارت نیرو‌های یونیفل شده و شورای امنیت تظاهر می‌کند که از اوضاع جاری اطلاعی ندارد. این روند باعث حرکت تل آویو به سمت درگیری با لبنان می‌شود.

این در حالیست که یک مسئول بلند پایه در سفارت فرانسه اعلام کرد که در جریان مذاکرات مذکور پاریس به دنبال تحقق توازن میان قوای ذیربط در داخل شورای امنیت بود و بسیاری از اعضای این شورا موضع گیری لبنان را تأیید کردند. پاریس بهترین نتیجه را در این خصوص محقق کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود گفت: در مورد پرونده مرز‌های زمینی سخنان بسیاری پیرامون موضع مقاومت و حزب‌الله و دیدگاه آن گفته شده، اما در اصل استفاده از عبارت ترسیم مرز‌های زمینی اشتباه است؛ زیرا مرز‌ها ترسیم‌شده هستند. مناطق مرزی مشخصی وجود دارد که باید دشمن از آن‌ها خارج شود که بارزترین آن‌ها منطقه B۲، شمال الغجر، برخی مناطق شهرک الماری، مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار