در نشست «بسیج جهانی اسلام - مقاومت، رمز پیروزی»؛

سرلشکر سلامی: «بسیج» عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیاست

فرمانده کل سپاه گفت: بسیج ما آن‌گونه که او را در میدان می‌شناسیم، عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیاست.
کد خبر: ۶۳۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲ - 06December 2023

سرلشکر سلامی: بسیج عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیاستبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در نشست بسیج جهانی اسلام - مقاومت، رمز پیروزی که در وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار داشت: بسیار خوشحالم از اینکه امروز مجدداً این توفیق نصیب من شد تا در جمع فرماندهان و افسران عالی‌رتبه عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور حضور دارم. شاید مطالبی که بنده عرض می‌کنم، نکات جدیدی نیست، شما اشراف کافی را در خصوص تحولات منطقه دارید و نکاتی که عرض می‌کنم برای شما عزیزان تازگی نداشته باشد.

سرلشکر سلامی گفت: واقعیت این است که بسیج ما آن‌گونه که او را در میدان می‌شناسیم، عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیاست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه واژگانی که به کار می‌برم، کاملاً دقیق هستند و وقتی در کنار هم به کار می‌روند، صورت فلکی توان دفاعی کشورمان را نمایان می‌کند، افزود: همه قدرت‌های نظامی در طی زمان با فرسایش مواجه می‌شوند، ارتش‌های بزرگ وقتی عمل می‌کنند در ابتدا بیشترین تأثیر را دارند و به ندرت با شیب نزولی مواجه می‌شوند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: استعداد ارتش‌های کلاسیک معین است و به مرور با تحلیل مواجه می‌شوند، اگر ارتش‌های بزرگ در فاز اول نتوانند نتیجه قطعی بدست بیاورند به‌مرور با کسری موازنه مواجه خواهند شد، بسیج بر عکس همه این ارتش‌ها بی‌انتهاست و رویش‌هایش همیشه از ریزش‌هایش بیشتر است و به مرور قدرتش تصاعد پیدا می‌کند.

وی افزود: قدرت بسیج با شیبی که راکت می‌گیرد قدرت پیدا می‌کند، زیرا مبنی بر ایثار و شهادت بنا شده است. در مکتب بسیج وقتی یک جوان به شهادت می‌رسد ده جوان دیگر اسلحه به‌دست می‌شوند. من این واقعیت را بار‌ها در عرصه‌های مختلف در دفاع مقدس مشاهده کرده‌ام. در دفاع مقدس هیچ‌گاه هیچ بسیجی از گلوله ابایی نداشتند، بسیجیان ما به معنای واقعی کلمه فاتحان دو جنگ جهانی را شکست دادند، بسیجیان نه تنها در سطوح استراتژیک بلکه در سطوح عملیاتی و تاکتیکی حماسه‌آفرینی می‌کردند.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: خب چنین کسانی که توانستند از اروند رود که قوی‌تربن میدان‌های مانعی و مین‌ها را داشت عبور کنند، فی نفسه بیانگر شاهکار است. چنین اقدامی توسط بسیجیان واقعا یک حقیقت ناب و نایاب در تاریخ نبرد‌های جهان از ابتدای تاریخ خلقت تا به امروز است، ما امروز هم در هر نقطه مشکل داشته باشیم این عزیزان داوطلبانه با عشق به کشته شدن در راه خدا وارد صحنه می‌شوند. این در حالی است که سی ان ان در یکی از تصاویری که نشان داد سرباز آمریکایی می‌گفت من را از کشته شدن نجات دهید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نه فقط نسل دفاع مقدس که اکنون افراد مسنی هستند، بلکه جوانان امروزی هم برای دفاع از حرم‌ها آماده جانفشانی هستند این نیروی قدرتمند هیچ بن‌بستی برای خود قائل نیست و برای دفاع از عزت و شرف و ناموس مسلمانان در هر نقطه‌ای عازم سفر می‌شوند.

وی افزود: سیاست خارجی بدون مضمون قدرت نقش‌آفرین نیست، ما صاحب یک قدرتی هستیم که کمتر جایی در جهان این قدرت وجود دارد، تا آنجایی که این قدرت دارای شعاع تاثیر است ما در آنجا صاحب نقش هستیم. این بسیج کماکان قدرتمندانه نقش‌آفرینی‌ می‌کند زیرا در کرونا بنده به عینه رشادت‌های این عزیزان را دیدم، در حالی که جان برای انسان عزیز است، این بسیجیان عزیز فوت‌شوندگان به دلیل کرونا را غسل می‌دادند و آن‌ها را دفن می‌کردند این در حالی است که خود خانواده‌ها در چند متری جنازه‌ها حضور داشتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: به فضل الهی یک تحول جالبی در جهان اتفاق افتاده است که آثار بلندمدت آن قطعا روشن می‌شود و آن این است که انقلاب اسلامی وقتی از مرزها عبور کرد و تشکیل قدرت داد و یک جغرافیایی از مقاومت را شکل داد دشمنان ما مجبور شدند مستقیما وارد یک گسترش نظامی شوند. این گسترش به قدری وسیع شده که خود آنها دچار گسترش بیش از حد شده‌اند که همین موضوع، نیاز آنها را به یک اقتصاد خیلی قوی ایجاد می‌کند.

وی افزود: در چنین شرایطی به مرور نیروهای حامی یک قدرت از حمایت او دست می کشند، بر همین اساس چرخه زوال شکل می گیرد، زیرا حکمت تبدیل قدرت و ثروت به منفعت توسط دشمنان ما وجود ندارد. امروز دنیا به نقطه‌ای رسیده است که جنگ را بهترین گزینه برای رفع چالش‌ها می داند، همه این گزاره دلیلی بر چرخه زوال بسیاری از قدرت هاست. کشتی که انصارالله یمن توقیف کرد نشان داد که در منطقه معادله جدیدی در حال شکل گرفتن است و قدرت جدید در حال شکل‌گیری است، قدرت‌های سابق به هیچ وجه نمی‌توانند معادلات سیاسی را تغییر دهند و هر مقدار آمریکایی ها تهدید می‌کنند معادلات تغییر نمی‌کند، ائتلاف‌های سخت امروز دیگر قابل شکل‌گیری نیست و این مسئله به دلیل فرسایش همه قوای نظام سلطه است. حتی توان فرهنگی که مهم‌ترین قدرت غرب است.

سرلشکر سلامی گفت: به رغم اینکه هالیوود هنوز قوی‌ترین سلاح فرهنگی جهان است، اما نتوانسته که جوانان مسلمان را دچار اضمحلال اعتقادی کند. تحولات غزه موتور محرک جدیدی برای انسجام و اتحاد علیه نظام سلطه است، ما همیشه آمریکا را به چند مفهوم می‌شناختیم و آنها عبارت‌اند از دموکراسی، حقوق بشر، رفاه و ... اما امروز شخصیت آمریکا این است که بیشترین سلاح‌ها را به صهیونیست‌ها می‌دهند تا رژیم سفاک به کشتار مردم غزه بپردازد، هیچ نقطه مشترکی بین این اقدامات و شعارهای آمریکا وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا هر روز در حال منزوی شدن در افکار عمومی جهان است، شناختی که امروز دنیا نسبت به منطق ما پیدا کرده است این است که منطق انقلاب مصادیقش به وضوح قابل رؤیت است، قبلاً مطرح می کردند که ایران چون با آمریکا در حال منازعه است او را شیطانی و سیاه توصیف می‌کند، امروز همه دنیا متوجه شده اند که آمریکا شیطان بزرگ است، آمریکایی‌ها حاضرند وقتی در تنگنا قرار می‌گیرند همه حیات بشری را نابود کنند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: چنین فضایی این قدرت را به دیپلماسی ما می‌دهد تا بیش از پیش عرصه اتحاد علیه آمریکا را فراهم کند، البته عملکرد سیاست خارجی ما در وقایع اخیر عملکرد ستایش‌برانگیزی است و چنین عملکرد انقلابی برای بنده به عنوان یک شهروند و یک مسلمان باعث افتخار است.

وی افزود: ما صحنه‌های تلخ به خاک و خون کشیده شدن مردم فلسطین را به سختی از قاب‌های تلویزیونی می‌بینیم، زیرا ما یک ملت بااحساس و عاطفی هستیم اما به اعتقاد من این جبهه باطل قطعا فرو خواهد پاشید. هیچ سبیلی برای غلبه کفار بر مومنان وجود ندارد و قطعا پاسخ خود را خواهند گرفت و مجبور می‌شوند خودشان منازل خودشان را تخریب کنند.

سرلشکر سلامی گفت: حتی اگر با منطق سیاسی و مادی هم به غزه نگاه کنیم در می‌یابیم که رژیم صهیونیستی قادر به کنترل و اداره یک جنگ طولانی‌مدت نخواهد بود، شما تصور کنید که یک رژیم در یک باریکه که عرضش به ده کیلومتر می‌رسد و از همه جهات در حال هجمه است. هیچ توفیق نظامی کسب نکرده است، وقتی یک خمپاره در غزه پرتاب می‌شود صدای آن را همه مردم غزه می‌شوند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما خیلی اخبار آشفتگی‌های داخل سرزمین‌های اشغالی را نمی‌بینیم، گفت: یکی از مباحثی که یکی از مقامات کشور‌های دوست به من می‌گفت این بود که همه مقامات صهیونیست در فرودگاه منتظر بودند تا وزیر امور خارجه آمریکا وارد سرزمین‌های اشغالی شود و نسخه نجات‌بخشی به آن‌ها بدهد، ۳۹ درصد مشاغل در سرزمین‌های اشغالی تعطیل شده‌اند و روزانه میلیارد‌ها دلار هزینه جنگ است که آمریکا دیگر قادر به پرداخت آن نیست.

وی گفت: هیچ نمایشی افتضاح‌تر و ضعیف از نمایش اسرائیل در طوفان‌الاقصی نیست. من هر قدر که بررسی می‌کنم نمی‌توانم بفهمم که چگونه هزار و ۵۰۰ نفر از میان این همه حسگر و موانع، توانسته به داخل غزه بیاید. امروز همه متوجه شده‌اند که نتوانستن ذات صهیونیست‌هاست.

فرمانده سپاه درباره پیش‌بینی این جنگ اظهار داشت: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها عقلانی عمل نمی‌کنند. نسل‌های آینده فلسطین آموختند باید با چه کسی بجنگند و حتما سلاح در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. رژیم صهیونیستی بیش از این قوی نخواهد شد و دشمنان آن قوی خواهند شد و سرانجام پیروزی با مظلومان فلسطینی خواهد بود.

سرلشکر سلامی در پایان با بیان اینکه عزیزان در وزارت خارجه در این دو ماه واقعا زحمت کشیدند، خطاب به وزیر خارجه، مدیران و دیپلمات‌های وزارت خارجه اظهار داشت: شما بسیار قدرتمند هستید. دشمنان ما شاید از یک جهت بهتر می‌دانند که قدرت ما چقدر است.

به گزارش دفاع‌پرس، ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در تهران و جمعی از مدیران و کارمندان وزارت امور خارجه در این نشست حضور داشتند و در حاشیه مراسم نیز نمایشگاهی از تصاویر دیپلمات‌های شهید و بسیجی وزارت امور خارجه برپا شده بود.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار