یادداشت/ سعید شهرابی

زمستان داغ شیخ‌نشین‌های خلیج فارس و همپیمان رژیم غاصب صهیونیستی

پس از ضربه‌های اخیر مقاومت یمن به رژیم صهیونیستی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین، معادله امنیتی برای دشمنان جدی محور مقاومت کاملاً دگرگون شده است.
کد خبر: ۶۴۴۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳ - 13January 2024

زمستان داغ شیخ‌نشین‌های خلیج فارس و همپیمان رژیم غاصب صهیونیستیگروه بین‌الملل دفاع‌پرس ـ سعید شهرابی فراهانی؛ مقاومت یمن، گذشته از پیروزی انصارالله با طراحی و اجرای عملیات‌های عمقی مانند انهدام تاسیسات نفتی شرکت آرامکو و هدف قرار دادن شهر‌های ویترینی امارات متحده عربی و عربستان؛ اثبات کرد که در طول سالیان گذشته و در مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی، به یک «بخش» از محور مقاومت ارتقا یافته و به یکی از حروف صدادار این «کلمه طیبه» تبدیل شده است.

از قضا صدای این حرف، آن‌قدر بلند است که صدای خیلی‌ها را در آورده است، با این تفاوت که این «خیلی‌ها» مانند مقاومت یمن مستقل نیستند بلکه دنباله‌ها و زائده‌های کشورها و محور سرویس اطلاعاتی غربی، عبری و عربی آنان به‌شمار می‌روند.

اگر حکام احمق غرب در رأس آن آمریکا و انگلیس، رژیم غاصب صهیونیستی و برخی از کشور‌های عربی گمان می‌کنند که با وجود کشتار و جنایت علیه مردم یمن، می‌توانند آسوده بروند و بیایند؛ قطعاً صفت «ساده‌لوح» برازنده آن‌ها خواهد بود.

واضح است که پس از ضربه‌های اخیر مقاومت یمن به رژیم صهیونیستی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین، معادله امنیتی برای دشمنان جدی محور مقاومت کاملاً دگرگون شده است. قسمت هیجان‌انگیز ماجرا اینجاست سران محور غربی، عبری و عربی چیز‌های زیادی برای از دست دادن دارد و یمن نیز تازه در ابتدای مسیر شگفتی‌آفرینی در عمق راهبرد‌های دفاعی - تهاجمی است!

چرخه تجاوز - دفاع ممکن است با اقدامات متجاوزان و پشتیبانی آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و دیگر کشور‌های غربی، صهیونیست‌های غاصب و برخی کشور‌های عربی واکنش دفاعی یمنی‌ها کماکان ادامه پیدا کند، ولی تداوم این سیکل بیشتر به ضرر کدام طرف است؟ با تقریب بالایی می‌توان گفت که پاسخ مشخص است. (یمن درحمایت از مقاومت فلسطین مظلوم وارد عمل شد و بالعکس این حمایت از جبهه مقاومت و مجاهدان فی‌سبیل‌الله چندین برابر است و دست صهیونیست، غرب و حامیان  در دنیا و منطقه خلیج همیشه فارس قطع خواهد شد؛ نصرت خدا همیشه برای یاران راه حق در دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است و یمن و محور مقاومت پیروز خواهند شد امروز را به‌خاطر بسپارید ....)

در سال ۲۰۰۶ و روز‌های آغازین جنگ تابستان علیه لبنان و به هنگام عملیات سرافرازانه انهدام ناوچه صهیونیستی ساعر؛ سید حسن نصرالله جمله‌ای را استخدام کرد که مضمون آن حتی برای بسیاری از دوستان مقاومت لبنان نیز شگفت‌آور بود: «شما یک جنگ گسترده می‌خواهید، ما به سوی گسترده می‌رویم و برای آن آماده‌ایم». در همین پیام سید عزیز مقاومت معادله «الی حیفا و مابعد حیفا و ما بعد ما بعد حیفا» را ترسیم کرد.

دقیقاً از همان لحظه و همان روز، حزب‌الله لبنان خود را در قامت یک بخش از کلمه طیبه مقاومت تثبیت کرد. عملیات قبلی «طوفان یمن ۲» نیز الگوی مشابهی برای مقاومت یمن خواهد بود: اگر امارات متحده عربی اصرار دارد مانند رژیم غدّار، مکّار و خونخوار صهیونیستی رفتار کند، چرا یمنی‌ها از دستاورد معادله امنیتی حزب‌الله استفاده نکنند؟!

کسی چه می‌داند، شاید در همین دقایق مطالعه این سطور، برج‌های مجلل بلندمرتبه مخابراتی که پوشش فعالیت‌های اطلاعاتی دشمنان مردم منطقه و میادین آرامکو به میزبانی از «اصحاب پگاسوس» را فراهم می‌کنند به صدر لیست بانک اهداف مقاومت یمن، نقل مکان کرده باشند.

کلامی نیز با برخی فارسی زبانان داخل ایران عنوان می‌شود: حضرات! چندین روز دیگر ایام الله دهه فجر آغاز می‌شود. پیروی از انجمن حجتیه در سیاست خارجی نه توجیهی دارد و نه جایگاهی؛ اهل سیاست و اهل تجارت می‌توانند مسلک انجمن حجتیه را دنبال کنند و در زاویه‌ای به اموال و اولاد و حرث و نسل خود مشغول باشند لیکن دستگاه‌های اطلاعاتی- امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی با رویکرد جهادی بر عزم راسخ و عهد استوار خود با انقلاب و امامین آن باقی هستند و در این مسیر از ملامت سرزنش‌گران باکی ندارند.

اگر کسانی از همراهی با انقلاب اسلامی خسته و مأیوس یا طعمه کانال‌هایی مانند «لندن-اتاوا-دبی» شده‌اند؛ بهتر است در همان زاویه «عزلت ظاهری» کمی با خود خلوت کنند؛ پیش از آن که به حکم قانون به خلوت محکوم شوند!

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار