دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت:

خستگی ناپذیری ویژگی اصلی شهدای خدمت بود

حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: یک مدیر در نظام اسلامی خستگی نمی‌شناسد چراکه کار برای خداست. این ویژگی به معنی واقعی کلمه در شهید رئیسی و همراهان ایشان متجلی بود.
کد خبر: ۶۷۰۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۱ - 31May 2024

خستگی ناپذیری ویژگی اصلی شهدای خدمت بودبه گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، حجت الاسلام و المسلمین رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت که از سوی جامعةالمصطفی العالمیه و مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) در مجتمع جامع امام خمینی(قدس سره) برگزار شد، شهدای خدمت را تربیت یافته مکتب امامین انقلاب و اهل بیت (علیهم السلام) دانست و ابراز داشت: عدالت آرمان مشترک همه بشریت است و برای تحقق آن باید هزینه پرداخت. پرورش یافتگان مکتب امام همچون شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر در صدر انقلاب و سپس شهدای دفاع مقدس و امروز شهدایی همچون شهید رئیسی، تأثیر عمیقی بر جامعه نهادند. آنچه امروز حاصل شده است یک سرمایه عظیم اجتماعی و بین المللی است که به برکت خون شهدای عزیز ما بدست آمده است و باید آن را پاس داشت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) مردم را رکن اصلی انقلاب اسلامی خواند و ابراز داشت: این رکن باید هر روز تقویت شود. شهدای خدمت یک فرصتی طلایی را از این جهت خلق نمودند که این سرمایه اجتماعی در آینده نظام اسلامی به ویژه انتخابات پیش رو بسیار نقش آفرین خواهد بود.

وی خصوصیاتی، چون عشق و ایمان به هدف، برخورداری از دانش مدیریت، شرح صدر، اشراف بر امور و تبیین اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی را از ویژگی‌های یک مدیر اسلامی برشمرد و گفت: در نظام‌های سیاسی دنیا سخنی از اخلاص در کنار سیاست وجود ندارد و این دو مسئله حتی در تعارض با یکدیگر هستند، اما شهید رئیسی در دوران خدمت، این دو مقوله را با هم جمع نمود و این ویژگی تنها در مکتب وحیانی اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) مورد تاکید است.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی ادامه داد: عشق ورزی به مردم در کنار سایر ویژگی‌های مدیریتی از آموزه‌های مهم مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است که در گفتمان امامین انقلاب نیز به خوبی مشاهده می‌شود. اینکه سیاستمداری صادق و مخلص باشد و معیار برای او رضایت مردم و گره گشایی و حل نمودن مشکل مردم و تحقق عدالت بوده و در غم و شادی مردم شریک باشد، در سیاست اسلامی مشهود است.

وی یکی از ویژگی‌های رئیس جمهور شهید در بیان مقام معظم رهبری را خستگی ناپذیری ایشان خواند و گفت: یک مدیر در نظام اسلامی خستگی نمی‌شناسد چراکه کار برای خداست. این ویژگی به معنی واقعی کلمه در شهید رئیسی و همراهان ایشان متجلی بود. این خستگی ناپذیری در قامت یک رئیس جمهور در ام القری جهان اسلام، تأثیرات عمیقی را بر جامعه جهانی و کشور می‌تواند برجای گذارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) حل مشکلات مردم، اتقان در عمل، حضور ذهن، مداومت و امیدآفرینی را از آثار یک مدیر خستگی ناپذیر در جامعه برشمرد و گفت: یک مدیر خستگی ناپذیر هیچگاه از واژه بحران یاد نمی‌کند و به دل مشکلات زده و با تلاش و مجاهدت، مشکلات مردم را حل نموده و امید را به جامعه تزریق می‌نماید. به حق می‌توان گفت شهید رئیسی در دوران خدمت به دلیل برخورداری از روحیه خستگی ناپذیری، بانشاط، خشنود و خوش برخورد بود و در عمل خود اتقان، حضور ذهن و مداومت در کار داشتند و اقدامتش در جامعه امیدآفرین بود.

گفتنی است در ادامه این مراسم از خانواده شهید رئیسی و شهید موسوی تجلیل به عمل آمد.

همچنین قرائت شعر، اجرای سرود، نوحه خوانی و قرائت دلنوشته در بزرگداشت شهدای خدمت توسط طلاب غیرایرانی جامعةالمصطفی و فرزندان ایشان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

نظر شما
پربیننده ها