عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

جلب رضایت خداوند و مردم از توصیه‌های امام (ره) به مسئولین بود

آیت‌الله «فاضل لنکرانی» با بیان اینکه امام راحل به مردم توجه خاصی داشتند گفت: امام (ره) به مسئولین توصیه می‌کردند که " سعی کنید دل مردم را به دست بیاورید و اگر دل مردم را به دست آوردید خدا از شما راضی خواهد بود".
کد خبر: ۶۷۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۸ - 03June 2024

جلب رضایت خداوند و مردم از توصیه‌های امام (ره) به مسئولین بودبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، آیت‌الله «محمدجواد فاضل لنکرانی» عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امروز در مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت اظهار داشت: ملت عظیم‌الشأن ایران امسال در آستانه ۱۵ خرداد با خبر شهادت رییس جمهور خدوم، جهادی و بااخلاص و همراهان ایشان مواجه شد که مصیبت بزرگی بود.

وی با اشاره به اهمیت قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ در فرمایشات امام (ره) تصریح کرد: به تعبیر امام (ره)، ۱۵ خرداد آغاز و منشأ همه تحولات در ایران، انقلاب و همچنین عنایت ویژه‌ای از سوی خدا به مردم ایران بود که مبدأ تحولات در آینده نیز خواهد شد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه در طول تاریخ، انبیاء الهی آمدند تا انسان‌ها را از ظلمات، بدبختی و آلودگی‌ها نجات دهند افزود: خدا پیامبران را فرستاد تا همگان بدانند که انسان مظهر اسماء و صفات خدا است و می‌تواند از ملائک بالاتر برود و این مهم شناسنامه واقعی و حقیقی بشر است.

وی با اشاره به رسالت الهی امام خمینی (ره) در پی واقعه تاریخی ۱۵ خرداد تصریح کرد: انقلاب اسلامی ریشه در قرآن، سنت پیامبر، سخنان اهل‌بیت عصمت و طهارت، عاشورا و مهدویت دارد؛ این انقلاب هیچ ربطی به تفکرات سرمایه‌داری غربی و شرقی نداشت و آنها که اهل بررسی تاریخند می‌دانند که نظیر این انقلاب پیدا نمی‌شود و نگاه امام (ره) نیز همواره به احکام الهی، قرآن و دستورات ائمه معصوم بود و هدفش پیاده‌سازی احکام و دستورات خدا در جامعه بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته مبنی بر اینکه این انقلاب پیرشدنی و تمام‌شدنی نیست و زمانِ طبیعی محدود هم ندارد افزود: اراده خدا بر این است که اسلام روز به روز در این دنیا توسعه و گسترش پیدا کند تا به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) متصل شود.

آیت‌الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه همه سر سفره شهدا نشسته ایم و باید متوجه نعمات خدا بر خود باشیم عنوان کرد: یکی از توصیه‌های امام راحل این بود که مردم قدر این نظام را بدانند.

وی فرمایشات درس‌آموز امام (ره) را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه وصیتنامه، کلمات و سخنرانی‌های امام باید برای مردم بیان شود افزود: قیام امام (ره) برای اسلام بود و به‌دنبال قدرت نبود؛ امام راحل می‌فرمود "دولت‌ها باید به اسلام توجه کنند و روح اسلام را در مردم ایجاد کنند، این هم به صلاح خودشان هست و هم به صلاح کشور. "

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به شناخت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نسبت به ملت ایران و سایر ملل خاطرنشان کرد: امام راحل اولین بار سال ۶۱ و ۶۲ در جماران، از بیداری ملت‌ها سخن گفتند و به این موضوع امید داشتند و امروز شاهد حمایت دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا از آرمان دینی فلسطین و تحقق پیش‌بینی امام هستیم.

آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه امام راحل به مردم توجه خاصی داشتند افزود: امام (ره) به مسئولین توصیه می‌کردند که "رفتارتان با مردم خوب باشد و سعی کنید دل مردم را به دست بیاورید و وقتی دل مردم را به دست آوردید خدا از شما راضی خواهد بود و مردم هم پشتیبان شما خواهند بود و کاری کنید که روحیه محبت و برادری در میان مردم باشد. "

وی با اشاره به اینکه رفتار‌های مخرب و تهمت زدن و و نسبت‌های عجیب به یکدیگر دادن هیچ سازگاری با مبانی دینی ندارد تصریح کرد: ملت ایران در آستانه آزمون بزرگی (انتخابات) قرار دارند و امیدواریم با حضور حماسی خویش یک انتخابات بسیار قوی را رقم بزنند؛ هر کسی هم که این روز‌ها برای ثبت‌نام می‌آید باید برای خدا و خدمت به مردم در صحنه حاضر شده باشد بنابراین افرادی که برای خدمتگزاری آماده‌اند در صحنه حاضر شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رییس جمهور باید در میان مردم باشد تا درد مردم را بفهمد عنوان کرد: شهید آیت‌الله رییسی همواره دغدغه خدمت به مردم را داشتند و در این راه، شب و روز نمی‌شناختند.

آیت‌الله فاضل لنکرانی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) را الگوی فقیهان و عارفان دانست و بیان کرد: امام (ره) در اوج عرفان بود، اما هیچ ادعایی نداشت و فقه را به اجتماع آورد.

وی با اشاره به تازگی دیدگاه‌های امام (ره) در حکومت، فقه بین‌الملل و عرصه سیاسی افزود: امام الگویی برای عبادت‌کنندگان بود؛ درحالی آماده خواندن نماز شب در بیمارستان می‌شدند که به دو دست مبارک شان، سرم وصل بود، امام فقط از خدا می‌ترسید و امروز الگویی برای قیام‌کنندگان در راه خدا و انسان‌های شجاع است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه نهضت امام، ریشه‌های انقلاب اسلامی را در داخل و خارج محکم‌تر کرده و سیاست‌های امام را با بهترین شکل برای بشریت تبیین می‌کنند افزود: خدا را شاکریم که چنین رهبری در نظام اسلامی داریم.

انتهای پیام/

 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار