نمایندگان گروه‌های فلسطینی مطرح کردند؛

شهید آیت‌الله «رئیسی» رئیس محور مقاومت بود

نمایندگان گروه‌های فلسطینی شرکت‌کننده در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تأکید کردند که شهید آیت‌الله رئیسی رئیس محور و جبهه مقاومت و شهید امیر عبدالهیان وزیر خارجه کل محور مقاومت و عدالت‌خواهی بود.
کد خبر: ۶۷۱۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳ - 04June 2024

شهید آیت‌الله «رئیسی» رئیس محور مقاومت بودبه گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، میهمانان فلسطینی شرکت‌کننده در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، با حضور در محل دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین مجلس شورای اسلامی، با دبیر کل کنفرانس فلسطین مجلس دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که گروهی از روحانیون فلسطینی و نمایندگان گروه‌های ده‌گانه فلسطینی حضور داشتند، ابتدا یکایک حاضران سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی‌ (ره) را به ریاست مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس و دبیرکل کنفرانس فلسطین تسلیت گفتند و سپس با بیان نهایت تالم و تاثر خود از حادثه پرواز اردیبهشت و شهادت حضرت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی (ره)» و همراهان ایشان به‌ویژه شهید میدان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت «حسین امیرعبدالهیان» گوشه‌هایی از خاطرات خود از دیدار با آن شهید والامقام در سوریه، لبنان و تهران را بیان کردنه و از عمق حزن و اندوه ملت فلسطین در داخل و خارج فلسطین از این حادثه مطالبی بیان کردند.

حاضران سپس به تشریح دستاوردهای طوفان‌الأقصی طی هشت ماه گذشته و شرایط فعلی فرا روی مقاومت پرداختند و تنها راه برای ملت فلسطین را تداوم مقاومت تا پیروزی نهایی و آزادی همه سرزمین فلسطین از بحر تا نهر دانستند.

نمایندگان گروه‌های فلسطینی تأکید کردند: بعد از حمایت بی‌نظیر شهید آیت‌الله رئیسی و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین در همه سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به‌ویژه سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی و تمامی نشست‌های دو جانبه و چند جانبه و از خلال تمامی مناسبات بین‌المللی شهید آیت‌الله رئیسی رئیس محور و جبهه مقاومت شد و شهید امیر عبدالهیان وزیر خارجه کل محور مقاومت و عدالت‌خواهی.

نمایندگان گروه‌های فلسطینی بیان کردند: ما دست دعا به سوی خالق متعال گشوده‌ایم تا انتخابات پیش روی ملت ایران با اوج عظمت و شکوه برگزار شود و ملت عظیم‌الشان ایران بار دیگر یک شخص شایسته و توانمند در تراز انقلاب اسلامی را برگزیند؛ چراکه پس از شهید آیت‌الله رئیسی هر رئیس جمهوری ملت ایران برگزیند، آن شخص رئیس کل محور مقاومت است و سرنوشت همه ما به او وابسته است.

«سید مجتبی ابطحی» دبیرکل کنفرانس فلسطین نیز به تشریح جهان جدید در حال شکل گیری پرداخت و نقش طوفان الاقصی به سرعت بخشی به این تحول عظیم و هندسه جدید قدرت را در ابعاد مختلف توضیح داد.

دبیرکل کنفرانس فلسطین همچنین به تشریح حرکت عدالت‌خواهی و مبارزه با اسرائیل در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا پرداخت و دستاوردهای این حرکت عظیم را تشریح کرد. 

وی در ادامه به بیان علل و شرایط صدور نامه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان و دانشجویان آمریکا پرداخت و افزود: شرایط زمانی صدور این نامه سه حادثه عظیم طوفان‌الاقصی، وعده صادق و تأثیرات بی‌نظیر جهانی و الهی شهادت آیت‌الله رئیسی بر کل جهان بود که منجر به جنبش جهانی شد و همه جهان برای نزدیک‌شدن به ایران و زدودن آثار سال‌ها تعارض و عداوت با ایران اسلامی در صف ایستادند که جلوه‌های آن را طی ۱۵ روز از حادثه پرواز اردیبهشت تا امروز ملاحظه کردید.
 
ابطحی در ادامه به تشریح وظایف یکایک حق طلبان عالم در مقابل این نامه تاریخی که یک جهش استراتژیک برای امت اسلام و همه حق طلبان و عدالت خواهان است نیز پرداخت.

خاطرنشان می‌شود در پایان، آثار و برکات شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش در دمیدن خون جدید در رگ‌های انقلاب اسلامی و امت اسلامی توضیح داده شده و چگونگی تبدیل این سوگ بزرگ به حماسه عظیم و ماندگار که بقای انقلاب اسلامی را در ریل اصلی خود برای ده‌ها سال آینده تضمین کرد، مورد تأکید قرار گرفت.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها