مسئول حمل و نقل و تردد بین شهری در مکه:

فرآیند انتقال زائران به مشاعر مقدسه از صبح روز هشتم ذی‌الحجه آغاز می‌شود

رضایی گفت: فرآیند انتقال زائران به مشاعر مقدسه از صبح روز هشتم ذی‌الحجه با انتقال زائران اهل سنت آغاز می‌شود که این گروه از زائران ابتدا به منا منتقل می‌شوند و مرحله بعد، انتقال زائران کشورمان از مکه به عرفات است که از ساعت یک بعدازظهر با راهنمایان مجرب و آموزش دیده که در هر اتوبوس مستقر می‌شوند، آغاز خواهد شد.
کد خبر: ۶۷۲۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸ - 11June 2024

اختصاص ۶۰۰ اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی به مشاعر مقدسهبه گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، «اکبر رضایی» مسئول حمل و نقل و تردد بین شهری در مکه از اختصاص ۶۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران ایرانی بیت‌الله‌الحرام به مشاعر مقدسه خبر داد. 

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعات در فرآیند اجرایی عملیات حج، نقل ترددی است که وظیفه انتقال زائران به مشاعر مقدسه و انتقال مجدد آنها به مکه مکرمه را برعهده دارد.

وی در گفت‌وگویی در این مورد افزود: برای ایران و چندین کشور، نظام ترددی به‌جای نظام واحد پیش‌بینی شده و این یک خدمت شایسته است؛ به‌طوری که مسیر کاملا معین و تعریف شده است و زائران در کمترین زمان ممکن و بدون ترافیک و ازدحام و با هماهنگی پلیس راهنمایی به مشاعر مقدسه منتقل می‌شوند.

رضایی گفت: فرآیند انتقال زائران به مشاعر مقدسه از صبح روز هشتم ذی‌الحجه (یوم‌الترویه) با انتقال زائران اهل سنت آغاز می‌شود که این گروه از زائران ابتدا به منا منتقل می‌شوند و مرحله بعد، انتقال زائران کشورمان (شیعیان) از مکه به عرفات است که از ساعت یک بعدازظهر با راهنمایان مجرب و آموزش دیده که در هر اتوبوس مستقر می‌شوند، آغاز خواهد شد.

مسئول حمل و نقل و تردد بین شهری از زائران خواست که با مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها نهایت همکاری را داشته باشند که این مرحله در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود، چون زائران نهایتا باید تا ۱۱ شب از مکه خارج شوند.

اکبر رضایی با اشاره به اینکه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از مکه به عرفات در نظر گرفته شده است، گفت: در پی اتمام عملیات انتقال زائران از مکه به عرفات، انتقال آن دسته از زائرانی که وقوف اضطراری دارند، بعد از مغرب شرعی روز عرفه از عرفات به منا آغاز خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود ساعت ۱۰ شب به پایان برسد و همپنین مرحله وقوف اختیاری ویژه آقایان در مزدلفه (مشعرالحرام) نیز انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: بازگشت زائران به مکه مکرمه بعد از آن که رمی جمرات خود را انجام دادند با خدمات نقل ترددی بعد از اذان ظهر روز ۱۲ ذی‌الحجه آغاز خواهد شد و برخی از حجاج هم پیاده‌روی را برای بازگشت خود از منا به مکه انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
پربیننده ها