وداع حجاج ایرانی با سرزمین «منا»

زائران ایرانی پس از سه روز بیتوته در سرزمین منا و انجام رمی جمرات سه‌گانه، با این سرزمین وداع می‌کنند.
کد خبر: ۶۷۳۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۴ - 18June 2024

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، بیش از ۸۷ هزار زائر ایرانی امروز (سه‌شنبه) پس از سه روز بیتوته در سرزمین منا و انجام رمی جمرات سه‌گانه با این سرزمین وداع کرده و عازم مکه مکرمه می‌شوند.

وداع حجاج ایرانی با سرزمین «منا»

«غلامرضا رضایی» مدیر عملیات حج سال ۱۴۰۳ در این باره اظهار داشت: از صبح امروز (۱۲ ذی‌الحجه به وقت عربستان) حجاج ایرانی اعمال سومین روز حضور در منا و رمی جمرات را انجام داده و با حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس از منا به مکه منتقل می‌شوند.

رضایی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده، اتوبوس‌ها از ظهر در نزدیکی خیمه کاروان‌های ایرانی مستقر می‌شوند و کار نقل و انتقال زائران در بعدازظهر انجام می‌شود.

به گفته وی، عملیات انتقال توسط حمل و نقل ترددی دو مرحله دارد که مرحله اول آن نیمه‌شب دوشنبه برای ۱۸ هزار نفر از معذورین انجام شد و مرحله دوم از بعدازظهر امروز است و قبل از آن هم وسایل و ساک حجاج با کامیونت به هتل‌ها ارسال می‌شود.

وی افزود: حاجیانی که محل اقامت‌شان در مکه دورتر از منطقه منا واقع شده است، با اتوبوس جابه‌جا می‌شوند و برخی نیز که هتل‌هایشان نسبت به منطقه منا نزدیک است، ترجیح می‌دهند با پای پیاده به محل اسکان خود بروند.

مدیر عملیات حج سال ۱۴۰۳، وضعیت عمومی زائران را خوب عنوان کرد و گفت‌: انجام مناسک حج توسط حجاج کشورمان در ایام تشریق طبق برنامه‌ریزی‌ها و به‌حمدالله بدون مشکل خاصی پیش رفته است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها