استاندار لرستان:

زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان فراهم شود

شفقت بر لزوم ایجاد شور و نشاط در جامعه به‌منظور مشارکت بالا در انتخابات و برگزاری باشکوه آن تأکید کرد و گفت: باید با همکاری و همراهی دست‌به‌دست هم بدهیم تا شرایط حضور پرشور مردم فراهم شود.
کد خبر: ۶۷۳۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۸ - 18June 2024

زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان فراهم شودبه گزارش دفاع‌پرس از لرستان، «ابوطالب شفقت» استاندار لرستان ظهر امروز سه‌شنبه در حاشیه شورای اداری لرستان با بیان سه محور توسعه اقتصاد لرستان، اظهار داشت: اقتصاد کشاورزی اولویت اول در استان است چرا که لرستان یک ظرفیت تمام‌عیار برای این حوزه از اقتصاد است.

وی ادامه داد: اقتصاد کشاورزی سه حلقه تولید محصولات، صنعتی‌کردن آنها و همچنین بازار و تجارت را دارد که باید با استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود هر کدام از این حلقه‌ها را گسترش دهیم.

استاندار لرستان اقتصاد گردشگری و صنعتی را دیگر محورهای توسعهٔ اقتصاد لرستان برشمرد و اظهار کرد: ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و قرارگیری در محور مواصلاتی شمال به جنوب در راستای گردشگری و ظرفیت‌های معدنی و تبدیلی در راستای توسعهٔ صنعت لرستان حائز اهمیت هستند.

شفقت، مسائل فرهنگی و اجتماعی را دیگر محور توسعه‌ای در لرستان علاوه بر اقتصاد قلمداد کرد و گفت: جامعه استان به‌عنوان یک جامعه دینی و تمام شیعی و همچنین آمار بالای شهدای این خطه نشان از یک ظرفیت مهم در این حوزه دارد که باید حفظ شود.

وی تأکید کرد: علی‌رغم تمام ظرفیت‌های موجود در استان، نارسایی‌هایی از جمله مدیریت انرژی، حمل‌ونقل و راه‌های مواصلاتی مختلف وجود دارد که ترمیم آنها موجب توسعهٔ ظرفیت‌ها خواهد بود.

استاندار لرستان تصریح کرد: در لرستان در جهت دعوت و جذب سرمایه‌گذاران به‌خوبی عمل نشده و باید برنامهٔ منظمی در این راستا تدوین شود.

شفقت، تأکید کرد: در استان این امکان وجود دارد که با حفظ شرایط موجود، اقتصاد و فرهنگ را توسعه دهیم.

وی بر ایجاد شور و نشاط در جامعه به‌منظور مشارکت بالا در انتخابات و برگزاری باشکوه آن تأکید کرد و گفت: باید با همکاری و همراهی دست‌به‌دست هم بدهیم تا شرایط حضور پرشور مردم فراهم شود.

استاندار لرستان همچنین خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی دررابطه‌با عدم دخالت در انتخابات، عنوان کرد: نباید امکانات دولتی و بیت‌المال برای طرف‌داری از کاندیدای خاصی در استان مورداستفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار