ضرغامی:

دولت از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شخصا هنوز تصمیم نگرفتم که به کدام نامزد رای بدهم اما دولت از هیچ نامزد خاصی به عنوان نامزد دولت حمایت نمی‌کند.
کد خبر: ۶۷۳۸۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶ - 19June 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «سید عزت الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز گزارشی به وزرای محترم هیأت دولت تقدیم کردم که فکر می‌کنم خلاقیت در نوع گزارش دادن بوده است.

دولت از هیچ نامزد خاصی به عنوان نامزد دولت حمایت نمی‌کند.

وی ادامه افزود: این جزوه که در نوع خودش بی‌نظیر است و در جلسه سراسری مدیران توزیع شد، تحت عنوان هزار روز خدمت با رئیسی، چهار حوزه را مورد توجه قرار داده است که عبارتند از: تبیین حوزه‌های مأموریت، کارنامه هزار روزه نظام، مسائل پیش رو و اقدامات اولویت دار است.

ضرغامی تاکید کرد: این گزارش می‌تواند برای رئیس جمهور و دولت جدید در امور آینده وزارتخانه مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: همچنین فردا سومین دوره تجلیل و نکوداشت چهره‌های ماندگار میراث فرهنگی برگزار می‌شود که ابتکار خوبی در وزارتخانه است.

وی اذعان کرد: نکوداشت چهره‌های ماندگار رویداد ابتکاری ارزشمندی است که در وزارت میراث فرهنگی و در دولت سیزدهم و با هدف تجلیل از پیشکسوتان و نخبگان سرمایه‌های کشور پایه گذاری شده است و هدف اصیل این برنامه افزایش سطح میراث فرهنگی، انتقال نسبی تجربیات و معرفی الگو برای جامعه است.

ضرغامی خاطر نشان کرد: میراث فرهنگی و تمدنی کشور سرمایه ارزشمند بی‌بدیلی است و در کنار آن پیشکسوتان و سرآمدان میراث فرهنگی جزو ریشه‌ها و شناسنامه‌های کشور هستند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه شکوه ایران باستان در بندر شانگهای چین اظهار کرد: این نمایشگاه به بهترین وجه و بسیار زیبا برگزار شد، محلی که در نظر گرفته بودند محل بسیار مناسبی بود که بلافاصله پس از افتتاح جمعیت فراوانی آنجا جمع شدند که اصلاً امکان حرکت کردن وجود نداشت.

وی افزود: روز دوم افتتاحیه همه بلیت‌ها پیش فروش شده بود و استقبال بسیار بالایی از این نمایشگاه مانند شش ماه اول صورت گرفته است؛ چینی‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان چینی نسبت به تاریخ خودشان بسیار حساس هستند، ضمن آنکه نسبت به تاریخ جهان هم خیلی پیگیر و علاقه‌مند هستند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حل موانع روابط گردشگری را با مسئولان چینی در حال پیگیری هستیم و یکی از منابع اصلی ما به عنوان تامین گردشگر از چین است، البته مشکلات کوچکی مواجه شده بود که با توجه به صحبت‌هایی که با وزیر گردشگری چین و وزیر بین الملل حزب کمونیست چین داشتیم، راه حل رفع این موانع برطرف خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که در انتخابات از کدام نامزد حمایت خواهید کرد، تاکید کرد: هنوز تصمیمی به لحاظ شخصی نگرفتم که به کدام نامزد رای بدهم، دولت از هیچ نامزد خاصی به عنوان نامزد دولت حمایت نمی‌کند.

وی عنوان کرد: البته ممکن است در طول سالیان گذشته راجع به افراد مختلف قضاوت‌هایی کرده باشم که آنها را تکذیب نمی‌کنم، اینگونه قضاوت‌ها که مربوط به سال‌های گذشته با انگیزه‌های مختلف و سئوالاتی که شده در جایگاه خودش محفوظ است.

ضرغامی بیان کرد: تاکنون من و خانواده‌ام تصمیم نگرفته‌ایم که به کدام نامزد رای بدهیم؛ آخرین صحبتی که من با خانواده‌ام داشتم این بود که به کدام نامزد رای بدهیم و بین سه تا چهار نفر مورد نظر خودمان قرعه‌کشی کنیم که بد هم نیست.

انتهای پیام/۳۷۱

 

نظر شما
پربیننده ها