نعیم قاسم:

«اسرائیل» مجبور به عقب‌نشینی از تهدیدات خود شده است

معاون دبیرکل حزب‌الله گفت: آغاز هرجنگی به‌معنای نزدیک شدن نابودی «اسرائیل» است و صهیونیست‌ها مجبور به عقب‌نشینی از تهدیدات توخالی خود شده‌اند.
کد خبر: ۶۷۵۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸ - 29June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره روند تقابل با دشمن صهیونیستی اظهار داشت: بعد از گذشت ۹ ماه از شنیع‌ترین تجاوزات دشمن اشغالگر علیه غزه، اما مقاومت همچنان استوار و پیروز باقی مانده است و به همین روند ادامه می‌دهد.

نعیم قاسم: «اسرائیل» مجبور به عقب‌نشینی از تهدیدات خود شده است

فروپاشی داخلی اسرائیل کاملاً آشکار است

شیخ نعیم قاسم افزود: در طرف مقابل هم، رژیم صهیونیستی به شکست‌های خود ادامه می‌دهد و فروپاشی داخلی در همه زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، آموزشی و... در این رژیم کاملاً آشکار است، همه اینها شاخص پیروزی مقاومت و شکست رژیم اشغالگر محسوب می‌شود و این شکست تنها متعلق به اسرائیل نیست؛ بلکه شکست آمریکا و همه حامیان این رژیم است.

وی با اشاره به باتلاق بزرگی که صهیونیست‌ها در غزه گرفتار آن شده‌اند گفت: هیچ امکانی برای پایان دادن به این وضعیت در غزه، جز با آتش‌بس و توقف کامل تجاوزات وجود ندارد و هر راهکار دیگری که دشمن به‌دنبال آن باشد، قابل اجرا نخواهد بود؛ زیرا مقاومت هرگز تسلیم نمی‌شود و اشغالگران چیزی را که در میدان جنگ به دست نیاوردند در عرصه سیاسی کسب نمی‌کنند.

این مقام حزب‌الله با اشاره به نقش پررنگ مقاومت در محافظت از حاکمیت لبنان تأکید کرد: مقاومت لبنان مشروعیت خود را از حمایت مردمی، آزادی و پیروزی‌های متوالی بر دشمن صهیونیستی گرفته است و یک مشروعیت واقعی برای پاسخ به همه کسانی دارد که خواستار اتخاذ گزینه‌ای جز آزادی یا پیروزی هستند.

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: مقاومت در لبنان ابتدا یک مؤلفه ملی است؛ زیرا موفق به آزادسازی اراضی کشور از شر دشمن شد، اکنون هم مقاومت از برادران خود (در غزه) در مقابله با یک دشمن واحد حمایت می‌کند؛ دشمنی که اگر فرصت داشت، جنایت‌هایی را که علیه غزه انجام می‌دهد، داخل لبنان هم مرتکب می‌شد، بنابراین ما در یک موضع کاملاً ملی قرار داریم. ما در حزب‌الله افتخار می‌کنیم که قدرت داریم، و آیا قدرتمند بودن جرم است؟

صهیونیست‌ها مجبور به عقب‌نشینی از تهدیدات خود شده‌اند

معاون دبیرکل حزب‌الله اظهار داشت: آنها (دشمنان مقاومت) می‌گویند؛ «حزب‌الله بیش از حد لزوم قوی است.»، بله، ما با محبوبیت مردمی خود، با عملکرد شایسته و با فداکاری‌های زیادی که برای تقرب به خداوند متعال به‌خاطر انسانیت، آزادی سرزمین و جهاد انجام می‌دهیم قوی هستیم. هر کسی که ما را سرزنش می‌کند به‌خاطر ضعیف بودن خودش است و با این سرزنش‌ها نمی‌تواند قدرتمند شود.

شیخ نعیم قاسم خطاب به این طرف‌ها گفت: آیا می‌خواهید مانند ما قوی باشید؟ بدانید که این امر با تکیه بر خارجی‌ها و خیال‌پردازی و حمله به ما اتفاق نمی‌افتد، بنابراین افکار، تصمیمات سیاسی و نحوه عملکرد خودتان را در کشور مرور کنید.

این مقام حزب‌الله تصریح کرد: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم که تهدیدات اسرائیل تأثیر منفی بر ما بگذارد، بلکه موجب می‌شود انگیزه بیشتری برای تقویت آمادگی خود داشته باشیم، اما مجدداً تأکید می‌کنیم که این تهدیدات، بیهوده و توخالی است و اسرائیل هرگز صرفاً با این تهدیدات به هیچ کجا نمی‌رسد و کاری نمی‌تواند انجام دهد، همچنین صهیونیست‌ها اگر به میدان هم بیایند تنها تلفات و خسارات خود را بیشتر می‌کنند و به‌امید خداوند این امر گامی مهم در مسیر نابودی اسرائیل خواهد بود.

وی در پایان به عقب‌نشینی مقامات صهیونیست از تهدیدات خود درباره گسترش جنگ با لبنان اشاره و تأکید کرد: «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اشغالگر بعد از سفرش به آمریکا دو موضع اتخاذ کرد که جالب توجه بود؛ اول اینکه گفت؛ «ما به‌دنبال جنگ با حزب‌الله نیستیم.»، این به‌معنای عقب‌نشینی تدریجی صهیونیست‌ها از تهدیدات خود است. گالانت همچنین گفت؛ «کابینه راهکار سیاسی با حزب‌الله را ترجیح می‌دهد.»، این بدان معناست که صهیونیست‌ها از درخت پایین آمده‌اند (از همه تهدیدات خود عقب‌نشینی کرده‌اند). اگر اسرائیل می‌خواهد به‌صورت کامل از موضع خود کوتاه بیاید پس باید اول جنگ در غزه را متوقف کند و این به‌نفع همه خواهد بود.

پیش از این رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند: گالانت در اظهاراتی با بیان اینکه «ما درصدد جنگ با حزب‌الله نیستیم.»، گفت: همزمان ما گزینه سیاسی را بهترین گزینه دراین‌باره می‌دانیم.

این موضع‌گیری وزیر جنگ رژیم اشغالگر بعد از آن است که طی هفته‌های گذشته سران صهیونیست موجی از لفاظی‌ها را ضد حزب‌الله به‌راه انداختند و تهدید به گسترش جنگ علیه لبنان می‌کردند؛ جنگی که محافل و مسئولان صهیونیست به‌شدت درباره عواقب مرگبار آن برای اسرائیل هشدار می‌دهند و آمریکا هم کاملاً با آن مخالف است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها