وزیر علوم خبر داد؛

استخدام دانشجویان نمونه خارج از فراخوان جذب هیات علمی

زلفی‌گل از ارسال نامه به بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: دانشجویان نمونه کشوری خارج از فراخوان جذب هیات علمی شوند.
کد خبر: ۶۷۵۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۹ - 30June 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، مراسم تجلیل از برترین‌های سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری صبح امروز با حضور «محمدعلی زلفی‌گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، «بهرام‌ عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و «هاشم داداش‌پور» رئیس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

استخدام دانشجویان نمونه خارج از فراخوان جذب هیات علمی

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم با تبریک به دانشجویان نمونه و خانواده آنان گفت: قهرمان و پهلوان شدن و دانشجوی نمونه شدن کار سختی است ولی حفط دانشجوی نمونه بودن سخت‌تر است.

وی ادامه داد: معمولا جایی که دانشگاه احداث می‌شود آنجا ارزش پیدا می‌کند. دانشجویان نمونه باید خیلی مراقب کردار و رفتار خود باشند، چون الگوی دانشجویان دیگر هستند. شخصیت علمی یک‌کشور باید متوازن باشد کاریکاتوری نباشد و به تمام زیر نظام‌ها توجه شود.

وزیر علوم افزود: باید هم به تولید علم و هم به مصرف علم توجه کنیم، به تبدیل علوم به فنون هم باید توجه کنیم. خدا رو شکر در دولت مردمی سیزدهم با حمایت دکتر رئیسی به گونه‌ای عمل شد که برنامه‌های وزارتخانه‌های علم طوری بود که شخصیت علمی کشور حالت توازن خود را حفط کرند.

وی ادامه داد: در این دوره در وزارت علوم فعالیت‌هایی در زمینه نگهداشت و جذب نخبگان، زیرساخت ها، توجه به امکانات رفاهی دانشجویان و ایجاد خوابگاه‌های متاهلی انجام شد همچنین در این دوره دستور العمل انتخاب دانشجویان سرآمد برای اولین بار تدوین و ابلاغ شد و پذیدش دانشجوی استاد محور برای اولین بار اجرایی شد.

زلفی گل همچنین درباره درخواست دانشجویان نمونه گفت: نامه دو امضایی با امضای عین‌اللهی وزیر بهداشت تهیه کرده و برای بنیاد ملی نخبگان ارسال می‌کنیم تا دانشجویان نمونه کشوری هم جزو بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته و خارج از فراخوان جذب هیات علمی شوند.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها