رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خبر داد؛

جان باختن ۲۴ حاجی ایرانی در عربستان

مرعشی از جان باختن ۲۴ حاجی و تداوم خدمت رسانی و بستری شدن ۴۷ زائر در بیمارستان برای درمان تخصصی خبر داد.
کد خبر: ۶۷۶۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲ - 01July 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، «سید علی مرعشی» رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر اظهار داشت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌ احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۲۰۵ خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال) به زائران ارائه شده که از این میزان، یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۱۷ خدمت در مکه و مشاعر و ۵۷ هزار و ۵۸۸ خدمت در مدینه ارائه شده است.

جان باختن ۲۴ حاجی ایرانی در عربستان

وی افزود: در حال حاضر ۲۸ زائر در بیمارستان هلال‌احمر و ۱۹ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند. تا امروز ۲۴ زائر ایرانی در عربستان جان باخته‌اند.

این مقام مسئول در هلال احمر تاکید کرد: پرسنل هلال احمر تا زمان بازگشت آخرین زائر از کشور عربستان به خدمات دهی ادامه خواهند داد و تلاش می‌شود تا زائران در معرض خطر پزشکی، سریع‌تر به کشور بازگردند.

گفتنی است که ۳۸۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی هلال‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.)

این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران و ... هلال احمر با فعالیت ۲۴ ساعته، آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها