سخنگوی ستاد انتخابات کشور خبر داد؛

اخذ ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای از ایرانیان خارج از کشور

اسلامی آراء اخذ شده از ایرانیان مقیم خارج از کشور در مرحله نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای اعلام کرد.
کد خبر: ۶۷۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴ - 02July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۱۳۶ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، شامل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورمان و حضور ایرانیان در انتخابات مرحله نخست، اظهار داشت: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نیز تمهیدات لازم برای اخذ آرا از ایرانیان مقیم خارج از کشور اندیشیده شده است.

اخذ ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای از ایرانیان خارج از کشور

وی با ارائه مجموع ۹۷ هزار و ۹۶۷ رای اخذ شده ایرانیان خارج از کشور در پای صندوق‌های رای در مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: از این آراء ۳۲ هزار و ۵۸۲ رای مربوط به آقای مسعود پزشکیان، ۴۸ هزار و ۴۲ رای مربوط به آقای سعید جلیلی، ۱۳ هزار و ۲۱۵ رای مربوط به آقای محمدباقر قالیباف و ۱۰۶۲ رای مربوط به آقای مصطفی پورمحمدی ثبت شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آراء باطله را نیز ۳۰۶۶ رای اعلام کرد.

اسلامی تاکید کرد: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود نیز تمام شعبی که برای مرحله نخست در خارج از کشور در نظر گرفته شده بودند، با هماهنگی‌های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تمهیدات ستاد انتخابات کشور فعال هستند و آماده اخذ رای از ایرانیان خارج کشور می‌باشند.

وی تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با هماهنگی‌های انجام شده حجاج ایرانی مستقر در عربستان سعودی نیز در انتخابات شرکت کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت امور خارجه تعرفه‌های مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران را برای نمایندگی‌های کشورمان ارسال کرده است.

بر اساس تبصره (اصلاحی ۲۶ˏ۱۰ˏ۱۳۹۱) ماده ۱۹ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، رأی‌دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، رأی دهند؛ بنابراین به موجب این ماده ایرانیان خارج از کشور می‌توانند در صورت عدم دسترسی به شناسنامه یا کارت ملی از گذرنامه معتبر ایرانی خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کنند.

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها