سرلشکر سلامی در اربعین شهدای خدمت در مشهد؛

آیت‌الله شهید رئیسی نفوذ ایران را توسعه داد/ جهاد امروز مردم حضور در انتخابات است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شهید آیت الله سیدابراهیم رئیسی سیدالشهدای خدمت بود، زیرا دوست داشت با مردم از نزدیک سخن بگوید، صدای آن‌ها را بشنود و با مشکلات آن‌ها عجین شود.
کد خبر: ۶۷۶۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۷ - 02July 2024

به گزارش دفاع‌پرس از خراسان رضوی، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران در آیین باشکوه اربعین شهادت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور کشورمان و همراهان ایشان که عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن جامع پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در روز اربعین شهیدان عرصه خدمت، به ملت عزیز ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قافله‌سالاری سید شهید بزرگوار آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان عزیز او تسلیت عرض می‌کنم.آیت‌الله شهید رئیسی نفوذ ایران را توسعه داد/ جهاد امروز مردم حضور در انتخابات است

وی افزود: نام مبارک این شهیدان والامقام را در طلیعه سخن برای تجلیل از مقام معنوی و آسمانی آن‌ها بر زبان می‌آورم. حضرت آیت‌الله محمدعلی آل‌هاشم به‌عنوان امام جمعه مؤمن، انقلابی، بی‌ریا، وارسته و خدمتگذار آذربایجان شرقی و تبریز، دکتر حسین امیرعبداللهیان به‌عنوان وزیر خارجه باوقار، باصلابت و پرچمدار عرصه دیپلماسی، فرمانده شهید سردار سید مهدی موسوی به‌عنوان کسی که در همه لحظات با رئیس جمهور شهید ما در همه سفر‌ها و مأموریت‌ها با سختی‌ها همراه بود و همچون یک فرمانده وفادار و فداکار، شبانه روز برای حفظ جان رئیس محترم جمهور مجاهدت می‌کرد، مالک رحمتی استاندار جوان، رشید، پرتلاش و دلسوز آذربایجان شرقی که مدت‌ها در کنار رئیس محترم جمهور، خادم حضرت ثامن الحجج (ع) بود و برای مردم تبریز و آذربایجان شرقی، یک مائده و موهبت الهی قلمداد می‌شد، خلبانان شهید سید طاهر مصطفوی فرزند یک روحانی وارسته و برادر یک شهید بود. شهید بزرگوار امیر دریانوش و سرهنگ خلبان شهید بهروز قدیمی، هر دو خلبانان میدان‌دیده، کارکشته، فداکار و جان‌برکفی بودند که در آن پرواز آسمانی، عروج به درگاه الهی را تجربه کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: افضل همه این‌ها، سیدالشهدای خدمت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بود؛ رئیس جمهوری که دوست داشت با مردم از نزدیک سخن بگوید، گرمای صورت آن‌ها را حس کند. صدای آن‌ها را بشنود. دمای تب مردمان دردمند را از نزدیک اندازه بگیرد. با مشکلات آن‌ها عجین شود. در میان مردم ادغام شود. یکی بودن و یکدل بودن را بین خود و مردم به خصوص طبقات محروم و کم‌برخوردار جامعه ایجاد کند.

شهید رئیسی، رئیس جمهور تراز اسلام

وی گفت: این یک استثنا است در تمام دولت‌های عالم که یک رئیس جمهور بیش از آنکه در خانه خود باشد، در خانه فقرا باشد. بیش از آنکه به زن و فرزندان خویش توجه کند، به عائله دیگران توجه کند. بیش از آنکه در جمعه‌ها و روزهای تعطیل با خانواده‌اش باشد، با مردم همراه می‌شد. اغراق نیست اگر بگویم هیچ جمعه نبود که در میان مردم نباشد. به همین دلیل، او محبوب آمد، محبوب زیست و محبوب‌تر دنیا را ترک کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آیه ۹۶ سوره مبارکه مریم بیان داشت: این حکم الهی است که فرمود «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا» تا بر این اساس، خداوند عالم برای کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دهند، محبت و مودّت مردم را قرار دهد. او با صداقت وارد میدان شد و با صداقت از دنیا رفت. این جلوه‌های ملکوتی و معنوی او است و حتماً دامنه‌های این معنویت، فراتر از این کلماتی است که من به کار می‌برم اما ابعاد شخصیت سیاسی و مدیریتی این رئیس جمهور عزیز ما یک تجلی درخشان از رئیس جمهوری است که در مکتب اسلام تعلیم یافته و می‌خواست سنت‌های شریف نبوی را اجرایی کند.

ارائه تصویری نادرست از شهید جمهور توسط رسانه‌های معاند

سرلشکر سلامی ضمن تشریح ابعاد جنگ روانی علیه شهید رئیسی و خدمات صادقانه او با وجود فشارهای داخلی و خارجی خاطرنشان کرد: وقتی او به ریاست جمهور انتخاب شد، دشمنان اعم از خارجی و عناصر داخلی آنها در جستجوی ایجاد یک تصور باطل و القای رؤیاهای شیطانی خود بودند. آنها اینگونه از دوران خدمت او و همراهانش تصویر ساخته بودند که اگر رئیس جمهور شود، پنجره‌های دیپلماسی به روی ایران بسته خواهد شد، سیاست خارجی در مسیر انسداد کامل قرار خواهد گرفت و ایران در جهان تنها و منزوی خواهد ماند. هم چنین با قطع کامل روابط با کشورها، چالش‌های اقتصادی سنگین در انتظار ملت خواهد بود.

وی گفت: دشمنان این طور ادعا می‌کرد که در دولت او، صادرات و واردات قطع می‌شود، اثرات تحریم شدت خواهد گرفت، سرمایه‌گذاری نزول پیدا خواهد کرد، انبارها خالی و یارانه‌ها قطع خواهد شد، دولت در تأمین مایحتاج عمومی مردم از مشکلات عقب خواهد افتاد. کرونا بر کشور غلبه خواهد کرد، ثبات و امنیت تحت تأثیر تنش‌های داخلی برهم خواهد ریخت. اعتماد مردم فرو خواهد پاشید و امید مردم به یأس مبدل خواهد شد. آنها این عبارات، گزاره‌ها و شایعات را مدام در جامعه و کل عالم منتشر می‌کردند.

تلاش شهید رئیسی موجب اعتلای ایران شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: در این شرایط، وقتی او به ریاست جمهوری رسید، در قلب موقعیتی قرار گرفت که بسیاری نسبت به او شک و تردید داشتند و پروژه مأیوس‌سازی ملت با قدرت در حال اجرا بود. او باید از اقتدار ایران دفاع و روحیه جهاد را در بدنه مدیران احیا می‌کرد. کار سختی در انتظارش بود. توکلی قوی و اعتماد به نفسی فراوان نیاز داشت تا کسی بتواند با این همه چالش‌ها مقابله کند اما جریان‌یابی اندیشه و تفکر رهبر انقلاب اسلامی در بدنه دولت باعث شد تا دقیقاً برخلاف این جریان اتفاق بیفتد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: همراستایی دولت با اندیشه‌ها و تدابیر رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، جریان قدرتمندی ساخت که آنچه در مرکزیت و قلب نظام تدبیر می‌شد، همان به مرحله اجرا می‌رسید. اینها به ما قوت می‌بخشید، برکت و حرکت می‌داد و بالاخره ملت نیز با این الگو همراه شد. مردم سختی‌ها را تحمل می‌کردند زیرا می‌دانستند مردان دولت برای تحقق اهداف و حل مشکلات به آب و آتش می‌زنند، آنها افسرده نیستند، خسته نیستند و بلکه امیدوار، امیدبخش و مقتدر هستند. وقتی ملت به مقامات و مسئولان خود این طور نگاه کند و آنها را پا به رکاب در میدان ببیند، در این صورت همراهی خواهد کرد.

وی ضمن یادآوری تحولات مرتبط با کرونا و تلاش‌های دولت سیزدهم در کنترل این بلای فراگیر تصریح کرد: وقتی او آمد، کرونا از بین رفت. تسلط این دولت بر کرونا، یک قضاوت جهانی را در پی داشت و در حالی که قدرت‌های بزرگ در مقابل این بحران زانو زده بودند، او ایران اسلامی را از کرونا رهایی بخشید. علاوه بر این، رئیسی عزیز توانست نفوذ ایران را توسعه دهد. او می‌فهمید و می‌دانست آمریکا بسیار کوچک‌تر از همه دنیاست و ایران به‌عنوان یک کشور مقتدر، صاحب نفوذ و قدرت‌های برتر می‌تواند از شعائر و ارزش‌های خود دفاع کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: او تنش‌ها را حل کرد و رابطه با کشورها را توسعه بخشید؛ آن هم با کمک وزیر خارجه مقتدر خود که با قلب مطمئن کلام طیب می‌گفت. امیرعبداللهیان یک وزیر نمونه بود.

من او را در شب‌های سخت عملیات وعده صادق دیدم؛ آن زمان که وزرای امور خارجه کشورهای بزرگ با او تماس می‌گرفتند و التماس می‌کردند یا عملیات نکنیم و یا خفیف واکنش نشان بدهیم اما این امیرعبداللهیان بود که به دنیا نشان داد ما حق پاسخ داریم.

شکست تحریم‌ها ره‌آورد مقاومت

سرلشکر سلامی بیان داشت: در سازمان همکاری شانگهای، رئیس جمهور شهید و وزیر امور خارجه باصلابت ما عضویت یافتند و این کار بزرگی بود که انحصارطلبی‌ها را شکست. از آفریقا و آسیای میانه گرفته تا قفقاز، همه جا میدان‌های تأثیرگذاری رئیس جمهور شهید و وزیر امور خارجه او مشهود بود. همه فهمیدند بدون ایران نمی‌توان معادلات منطقه‌ای را حل و فصل کرد. ایران رفعت یافت، موقعیت و منزلت بین المللی ما در بلندای عالم قرار گرفت، شعاع تأثیرگذاری ما پیش رفت و حلقه انزوا شکسته شد.

وی گفت: بازهم اینها همه ماجرا نیست. دشمن تلاش داشت تحریم، نفس ملت را قطع کند اما با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور عزیز و البته همراهی ملت، قائمه مقاومت پیشروی کرد، مردم حیثیت خود را با دلار عوض نکردند و برای تخفیف چند دلار در هر بشکه نفت به دشمن پناه نبردند تا درنهایت، صادرات برخلاف اراده دشمن در مسیر توسعه قرار گرفت.

تحریم فرصتی برای توسعه 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان داشت: در آن ایام، ایران اسلامی به قدرتی دست یافت که هرکس از ما کشتی ربود، ما هم از او کشتی گرفتیم و هرکس کشتی ما را زد، ما هم کشتی او را زدیم تا امروز خطوط کشتیرانی ما از هر قدرتی در عالم امن‌تر باشد. تحریم اینگونه شکسته شد و ما از اثرات تحریم به تدریج فاصله گرفتیم. همه این تحریم‌ها فرصتی برای استقلال اقتصادی ما شد. در عصر تحریم بود که ماهواره‌های ما به فضا پرتاب شد، نیروگاه‌ها ساخته شدند و جوانان ما در علوم نوین به پیش رفتند.

سرلشکر سلامی افزود: در حالت کلی، شکستن تحریم دو راه بیشتر ندارد؛ یا پناه بردن به کسی که اصل مشکل ما از او ایجاد شده و یا اینکه خودمان مشکلاتمان را حل و فصل کنیم. نمی‌توان از ترس دشمن به دشمن پناه برد. آنها هرگز راه غلبه بر مشکلات را به ما یاد نخواهد داد. این واقعیت جهان امروز است و تحریم با همین منطق شکسته شد.

مجاهدت‌های شهید رئیسی جهانی شد

وی با اشاره به وقوع بحران‌های طبیعی در دوران دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: رئیس جمهور ما توانست محرومیت‌زدایی و فقرزدایی را به اصل محوری اجرا در این کشور تبدیل کند. هر سیل یا زلزله‌ای که پیش می‌آمد، خود به قلب خطر می‌شتافت. من به یاد دارم، وقتی در ایالت نیواورلئان آمریکا سیل آمد، بسیاری از خانه‌ها ویران و برق قطع شد، بعد از هفته‌ها رئیس جمهور آنها از مناطق حادثه دیده بازدید کرد اما رئیس جمهور ما در همان ایام، از نزدیک به مناطق بحران زده می‌رفت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دنیا شاهد این مجاهدت‌ها بود و به همین دلیل، وقتی او و همراهانش شهید شدند، همه چشم‌ها گریان شدند. ملت همه به خیابان آمد و حتی آن‌هایی که به او رأی نداده بودند، در مراسم تشییع پیکرش حاضر شدند. علاوه بر این، همه جهان لب به تحسین او گشود. مقامات عالی کشورها در مراسم سوگواری او حاضر شدند. او و همراهانش در تاریخ جاودانه شدند با اینکه ریاست جمهوری اش کمتر از سه سال طول کشید.

ثبات قدم در مسیر شهدای خدمت

سرلشکر سلامی با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات و نزدیک بودن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم تصریح کرد: ای ملت عزیز ایران به‌عنوان یک خادم کوچک، یک سرباز و خاک کف پای همه شما، به شما می‌گویم که راه رئیسی باید با قوت ادامه پیدا کند. هرکسی صدای مرا می‌شنود، به این نکته توجه کند. ما در آستانه یک رویداد بزرگ هستیم. دشمنان وقتی آن تشییع پیکرها را دیدند، خاموش شدند و فهمیدند ملت ایران فریب القائات بیگانگان را نمی‌خورد. به همه عملیات روانی دشمن پاسخ شرافتمندانه می‌دهد و از حیثیت ملی خود دفاع می‌کند اما هفته گذشته میزان مشارکت مردم در انتخابات متأسفانه مطلوب نبود. دشمن به طمع افتاده است. تصور می‌کند که میزان مشارکت به معنای رویگردانی ملت از انقلاب است.

وی تأکید کرد: هرکس صدای مرا می‌شنود، این واقعیت را بداند که این نظام و دستاوردهای آن، محصول خون پاک هزاران جوان برومند ایران عزیز است. این طور نبود آنها تارک دنیا باشند. آنها هم عاشق خانواده‌شان بودند و آرزوهای بزرگ داشتند اما خانه خود را ترک کردند و به سمت سخت‌ترین میدان‌ها شتافتند در حالی که همسران جوان و فرزندان خردسال خود را تنها می‌گذاشتند. در آن حال، به این امید بودند که شما ملت، امتداد دهنده راه آنان باشید. ما در معرض یک قضاوت جهانی هستیم. دشمنان ما خوشحال می‌شوند اگر مردم ایران در انتخابات مشارکت نکنند. به پای صندوق‌ها بشتابید. این جهاد امروز ماست. نباید دشمن شاد شویم. هنوز فرصت باقی است. فکر کنید.

دقیق و صحیح عمل کنید. اگر در لحظه‌های تاریخی یک ملت درست عمل نکند، مشکلاتی حاصل می‌شود که ابعاد آن خارج از اندازه خواهد بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما کشور قوی می‌خواهیم. ما عزت می‌خواهیم. اگر کشور قوی و عزت می‌خواهید، دشمن را در روز جمعه خانه‌نشین کنید. او را زمین‌گیر کنید. هنر مردم ایران، درهم شکستن آرزوهای دشمن است. ما همه جا او را شکست داده‌ایم و این بار هم ملت ما او را شکست خواهد داد. روز جمعه هرکدام به نیابت از یک شهید پای صندوق‌ها بیایید و راه رئیسی عزیز را ادامه دهید. همه شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار