عضو فقهای شورای نگهبان:

رئیس جمهور منتخب باید تمام توان خود را در اجرای قانون اساسی به‌کار گیرد

آیت‌الله مدرسی‌ یزدی گفت: رئس جمهور منتخب باید قانون اساسی را پاس بدارد و تمام توان خود را در اجرای آن به‌کار گیرد. مردم براساس قانون اساسی و برای اجرای آن، آراء خود را به صندوق‌ها ریختند.
کد خبر: ۶۷۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷ - 08July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، آیت‌الله «سید محمدرضا مدرسی‌یزدی» عضو فقهای شورای نگهبان پیرامون حماسه انتخابات ریاست جمهوری پیامی منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون که به لطف خداوند متعال مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشکوه مردم به پایان رسید، دوران جدیدی از همکاری و همراهی برای ساختن ایران اسلامی پدید می‌آید.

ش

منتخب مردم براساس قانون اساسی، باید قانون اساسی را پاس بدارد و تمام توان خود را در اجرای آن به‌کار گیرد. مردم براساس قانون اساسی و برای اجرای آن، آراء خود را به صندوق‌ها ریختند. این هدفی است که نامزد‌ها و مردم و نظام بر آن تأکید داشته و دارند.

قانون اساسی و رهبری برآمده از آن، دو محور اصلی در نظام اسلامی می‌باشند و هر مسئولی در هر جا موظف به رعایت این دو محور می‌باشد. انحراف از این دو محور در هر سطحی خدای ناکرده موجب آسیب‌های جدی به مردم و کشور خواهد شد.

استقلال در برابر زیاده‌طلبانِ مستکبرِ جهانی و آزادی از قیود خودکامگی و استبداد و حفظ یکپارچگی و پای‌بندی به اسلام عزیز و دستورات متعالی قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم الصلاة و السلام که عدالت و رسیدگی به ناتوانان و تسهیل و توفیر خدمت به مردم از برجسته‌ترین آنهاست انتظار مردم از همه دولت‌ها و دولت آینده است.

از خدای بزرگ خواهانم که بهترین پاداش‌ها را به مردم ما عنایت فرماید و به رئیس جمهور منتخب و همه خدمتگزاران، توفیق مضاعف عنایت فرماید.

سید محمدرضا مدرسی

انتهای پیام/341

نظر شما
پربیننده ها