رأی الیوم:

حزب‌الله توان شلیک پنج هزار موشک در روز را دارد

حزب‌الله لبنان روز به روز بر دامنه حملات خود به عمق رژیم صهیونیستی می‌افزاید و محافل صهیونیستی اذعان دارند که برای اولین بار طی ۷۶ سال گذشته شاهد چنین وضعیتی هستند.
کد خبر: ۶۷۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳ - 09July 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه «رای الیوم» در مطلبی با اشاره به حملات کوبنده حزب‌الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی آورده است: روز یکشنبه برای رژیم اشغالگر بدترین روز بود، زیرا برای اولین بار حزب‌الله ده‌ها موشک از انواع مختلف به سمت منطقه الجلیل سفلی در شمال فلسطین اشغالی شلیک کرد که برخی از آنها به نزدیکی شهر «ناصره» یعنی به شهرک‌های و روستا‌های صهیونیست نشین اطراف آن اصابت کرد. علاوه بر آن، موشک‌های حزب‌الله شهر «طبریا» در شمال فلسطین اشغالی را در تحولی مورد توجه در قواعد درگیری میان طرفین هدف قرار داد. طبق گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، برد حمله حزب الله به عمق ۴۰ کیلومتری در شمال فلسطین اشغالی رسید.

حزب‌الله توان شلیک پنج هزار موشک در روز را دارد

این روزنامه افزود: مبالغه نیست اگر بگوییم که بازدارندگی اسرائیل نه تنها خورده شده که اصولا از بین رفته است. این رژیمی نیست که اعراب را قبلا می‌ترساند. عربده کشی این رژیم در سطح منطقه متزلزل شده است. جنگی که در جبهه‌های شمالی و جنوبی (جبهه نوار غزه و جبهه شمال فلسطین اشغالی با حزب‌الله لبنان) انجام می‌شود جنگ علیه گروه‌های مقاومت است؛ نه علیه کشور عربی.

رای الیوم آورده است: علاوه بر آن، پس از گذشت ۹ ماه از شروع جنگ علیه مقاومت فلسطین در نوار غزه و پشتیبانی بی وقفه حزب‌الله لبنان از مقاومت فلسطین، سئوالاتی درباره میزان آمادگی رژیم اشغالگر برای راه انداختن جنگ گسترده علیه لبنان وجود دارد. اسرائیلی که در باتلاق غزه غوطه‌ور است، توان اداره نبرد در دو جبهه در آن واحد را ندارد و مقامات تل‌آویو بار‌ها اعلام کرده اند که جبهه داخلی رژیم «اسرائیل» برای نبرد آماده نیست.

این روزنامه تصریح کرد: برآورد‌ها در رژیم صهیونیستی این است که حزب‌الله توان شلیک پنج هزار موشک در روز به سمت عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی) و نابودی زیرساخت‌های این رژیم و نیز توان هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی در شمال (فلسطین اشغالی) را دارد.

به نوشته رای الیوم، روزنامه صهیونیستی «معاریو» به نقل از محافل امنیتی عالی رتبه رژیم صهیونیستی نوشته است که ارتش این رژیم از کمبود گلوله توپ و تانک و بالگرد‌های هجومی و مهمات نیروی هوایی و جلیقه‌های ضدگلوله و دیگر تجهزات نظامی رنج می‌برد. این رسانه صهیونیست تاکید می‌کند که تل‌آویو باید قدردان رئیس جمهور آمریکا باشد که پل هوایی تسلیحاتی برای این رژیم برقرار کرده است.

معاریو افزود: جنگ دفاعی در جنگ سخت‌تر است و فرسودگی بیشتر را به همراه دارد. حزب‌الله دست بسته نیست و هزاران موشک به سمت کمربند امنیتی ایجاد شده در اطراف اسرائیل (فلسطین اشغالی) و دورتر از آن شلیک می‌کند. حزب‌الله دستاورد‌های اعجاب آوری برای خود به دست آورده است؛ به طوری که منطقه (اشغالی) جولان (سوریه) را به عرصه درگیری مستقیم وارد کرده است. حزب‌الله کمربند امنیتی در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) ایجاد کرده است و تعیین کننده و اداره کننده جنگ در آنجاست. برای اولین بار طی ۷۶ سال مراکز نظامی و غیرنظامی هدف قرار می‌گیرند و شهرک‌نشینان (صهیونیست) آواره شده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها