سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد؛

حمایت‌های بی‌وقفه دستگاه دیپلماسی از شهروندان ایرانی در خارج از کشور

«کنعانی» از حمایت‌های بی‌وقفه دستگاه دیپلماسی کشور از شهروندان ایرانی در خارج از کشور، از جمله زندانیان خبر داد.
کد خبر: ۶۷۷۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۷ - 09July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «حمایت‌های دستگاه دیپلماسی از شهروندان ایرانی از جمله زندانیان ایرانی در خارج از کشور «مستمر» و «بلاانقطاع» است»؛ این را «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اقدامات صورت‌گرفته برای آزادی «ریچارد جان» شهروند ایرانی - مسیحی زندانی در انگلیس اعلام کرد.

حمایت‌های «مستمر» و «بلاانقطاع» دستگاه دیپلماسی از شهروندان ایرانی در خارج از کشور

کنعانی دوشنبه ۱۸ تیر با بیان اینکه این شهروند در ۱۲ سال گذشته از حمایت‌های حقوقی و کنسولی ایران برخوردار بوده، مکاتبات حقوقی و سیاسی با مراجع ذی‌ربط انگلیس، حضور در جلسات دادگاه و ارائه دفاعیه مکتوب، هماهنگی و دیدار و مشورت با وکلا، دیدار و مشورت با خانواده از جمله مادرش و گفت‌وگو با سفارت انگلیس در تهران را از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت برشمرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین تصریح کرد که تلاش‌ها تا آزادی شهروند ایرانی زندانی در انگلیس ادامه خواهد یافت.

«کاظم غریب‌آبادی» معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه نیز اخیرا درباره وضعیت نامطلوب تبعه ایرانی مسیحی زندانی در انگلیس که از سوی دادگاه انگلیس به حبس ابد محکوم شده است، به وزارت امور خارجه ایران نامه نوشت. در این نامه آمده است که این شخص در این مدت حتی از یک روز مرخصی نیز محروم بوده و با معالجه و اعزامش به بیمارستان تخصصی حفاظت شده نیز مخالفت شده و از دریافت خدمات پزشکی و سلامت محروم است.

غریب‌آبادی در این نامه خواستار تداوم تلاش‌های دیپلماتیک و حقوقی برای آزادی این فرد و انتقالش به ایران شده است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار