حماس: جنایات اشغالگران عزم ما را در مذاکرات قوی‌تر می‌کند

یکی از مسئولان حماس با اشاره به اینکه هدف اشغالگران از تشدید جنایات خود علیه مردم غزه، تحت فشار قرار دادن مقاومت در مذاکرات آتش بس است تاکید کرد ما هرگز از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آییم و ادامه این جنایات تنها موجب تقویت اراده ما می‌شود.
کد خبر: ۶۷۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵ - 11July 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در پی جنایت‌های وحشیانه‌ای که نظامیان صهیونیست طی روزهای گذشته در شهر غزه انجام داده‌اند، جنبش حماس فلسطین شب گذشته با صدور بیانیه‌ای به مردم این شهر به دلیل استواری و مقاومت آنها در برابر جنایات اشغالگران و ناکام گذاشتن توطئه دشمن برای آوارگی اهالی شهر غزه و مجبور کردن آنها به ترک سرزمینشان، درود فرستاد.

حماس: جنایات اشغالگران عزم ما را در مذاکرات قوی‌تر می‌کند

در بیانیه حماس به این منظور آمده است: ما در کنار ملت صبور و مقاوم خود که شگفت انگیزترین اشکال مقاومت و ایستادگی در برابر ماشین کشتار رژیم فاشیستی صهیونیستی را به نمایش گذاشته و کمپین‌های توطئه آمیز جنایتکارانه صهیونیست‌ها برای آوارگی مردم غزه از سرزمینشان را شکست دادند، ایستاده‌ایم.

این جنبش افزود: ارتش اشغالگر از همه ابزارهای فشار، ارعاب، کشتار و نابودی علیه ملت فلسطین استفاده کرده، همه قوانین جنگی را زیر پا گذاشته، زیرساخت‌ها را ویران کرده و در مقابل چشم و گوش جهانیان به جنگ نسل کشی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع ادامه می‌دهد.

حماس تاکید کرد: اما استواری و مقاومت شجاعانه مردم فلسطین، اهداف جنایتکارانه دشمن اشغالگر را شکست داد و صهیونیست‌ها نتوانستند عزم و اراده ملت ما را تضعیف کنند.

اشغالگران با تشدید جنایات نمی‌توانند حماس را در مذاکرات تحت فشار بگذارند

از طرف دیگر «حسام بدران» از اعضای ارشد دفتر سیاسی حماس طی سخنانی اعلام کرد که رژیم اشغالگر با تشدید بمباران‌ها و کشتار غیرنظامیان در شهر غزه و دیگر مناطق نوار غزه، به دنبال تحت فشار قرار دادن مقاومت در مذاکرات است.

وی افزود: بعد از 9 ماه ناکامی اشغالگران در رسیدن به اهداف جنگی خود و در شرایطی که میانجی‌ها تلاش‌های خود را برای رسیدن به توافق آتش بس و تبادل اسرا از سر گرفته‌اند، رژیم صهیونیستی تلاش دارد، حماس را وادار به تسلیم کند.

این مسئول حماس تصریح کرد: کابینه رژیم اشغالگر امیدوار است که مقاومت در جریان مذاکرات، از خواسته‌های مشروع خود که شامل آتش بس دائمی و کامل و خروج کامل نیروهای اشغالگر از غزه می‌شود، عقب نشینی کند، اما تشدید و ادامه جنایات وحشیانه دشمن، تنها موجب پایبندی بیشتر ما به شروط و خواسته‌هایمان خواهد شد.

دیروز هم سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در گزارشی درباره تشدید تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان در نوار غزه، طی چند روز گذشته، اعلام کرد: اسرائیل با گسترش دایره کشتار غیرنظامیان و تشدید جنگ گرسنگی و آوارگی علیه مردم غزه، به‌دنبال استفاده از غیرنظامیان به‌عنوان ابزار فشار سیاسی و باج‌گیری در مذاکرات آتش‌بس است.

این سازمان حقوق بشری تاکید کرد: اطلاعات نشان می‌دهد که اسرائیل در عملیات‌های کشتار و هدف قرار دادن غیرنظامیان از بمب‌های آمریکایی استفاده می‌کند. هیچ توجیهی برای ارتکاب این حجم از جنایات علیه غیرنظامیان وجود ندارد، اما تداوم آنها توسط ارتش اسرائیل عمدتاً با هدف استفاده از غیرنظامیان به‌عنوان ابزاری برای فشار و باج‌خواهی از فلسطینی‌ها در مذاکرات و همچنین نسل‌کشی فلسطینی‌ها در بحبوحه سکوت بین‌المللی است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها