جلیلی در دیدار خانواده شهدا:

باید همه به دولت منتخب کمک کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه اصلی همه در گفتمان انقلاب اسلامی را نشان دادن افق روشن عنوان کرد و گفت: پس از تنفیذ رئیس جمهور منتخب توسط رهبر معظم انقلاب، باید همه به دولت کمک کنیم.
کد خبر: ۶۷۷۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۵ - 11July 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، «سعید جلیلی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست صمیمی با تعدادی از خانواده های شهدا که در مجتمع فرهنگی سرچشمه تهران برگزار شد اظهار داشت: در یکی از مذاکرات طرف غربی از من پرسید مردم سالاری دینی چه فرقی با دموکراسی های غربی دارد، پاسخ دادم مردم شما رأی می‌دهند و می روند ولی مردم ما جان و فرزند خود را در این مسیر هدیه می‌دهند و حتی طلبکار نظام هم نیستند و خود را همچنان بدهکار نظام می دانند.

باید همه به دولت منتخب کمک کنیم

جلیلی انتخابات را مظهر اقتدار و قدرت کشور دانست و بیان کرد: دشمنان بارها تلاش کرد مردم را از این مسیر بردارد اما نتواست، زیرا قدرت ما نشات گرفته از فداکاری شهیدانمان است که این مسیر را برای ما باز کرده اند و آنها همان فرزندان و همسران شما هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ملتی که حاضر است در هر عرصه‌ای که وارد می شود جانش را در دست بگیرد و دشمنان ما در محاسبات خود این موضوع را نمی فهمند؛ در نزدیکی روستای قنات ملک در کرمان، روستایی است که از هزار نفر جمعیت در زمان جنگ، ۷۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است آنها این مسأله را نمی فهمند.

وی با اشاره به نگرانی دشمنان از پیمودن راه شهدا توسط جوانان، بیان کرد: به همین دلیل است که شهید سلیمانی می‌شود کابوس رییس جمهور ابرقدرت دنیا؛ مگر فرزند عشایر جنوب کرمان چه قدرتی تولید کرده که اینگونه کابوس دشمنان شده است؟ دشمنان ما نگران این هستند که این مسیر که شهدا گشوده اند، همچنان ادامه یابد.

بخشی از آن فرصت‌های مورد تاکید معنوی است که شهدا ایجاد کرده اند

جلیلی تصریح کرد: اینکه در ایام انتخابات می‌گفتم یک جهان فرصت داریم بخشی از آن فرصت‌های مادی است ولی بخش عمده ای از این فرصت های معنوی است که شهدا ایجاد کرده اند.

وی یادآور شد: یک ویژگی شهدا که قرآن به ان تصریح دارد و ما کمتر به آن توجه داریم این است که همچین حرکتی آغاز شد و برخی از افراد برای ادامه این حرکت جان خود را فدا کنند، به تعبیر آیت الله جوادی آملی وقتی راهی شروع می‌شود یک عده به انتهای راه می رسند و شهید می شوند و بخش دیگر در ادامه این راه هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت توجه به افق های بلند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش دشمنان این است که دیگران را با جنگ یا تحریم اقتصادی یا ابزار رسانه از ادامه این راهی که شهدا گشوده‌اند ، منصرف کنند؛ این راه افق های خیلی بلندی دارد، در پیام رهبر انقلاب به آقای پزشکیان دیدیم که ایشان بر اهمیت توجه به افق های بلند تاکید داشتند.

وی با بیان این جمله که شهدا به سعادت بزرگ رسیده اند و امروز از آنچه خدا به آنها داده، متنعم شده اند؛ گفت: شهدا وقتی به انتهای راه رسیدند، ما را رها نمی کنند بلکه در قرآن آمده از خداوند می خواهند که از کسانی که این مسیر را طی می کنند، خبر خوش به آنها بدهند.

جلیلی در ادامه گفت: این حرکتی که شما افراد نزدیک به شهدا آغاز کردید و اقداماتی که در انتخابات انجام دادید، از همین جنس و نگاه است و نباید نگران شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شهدا زنده اند و مدام از خداوند می خواهند در حق ادامه دهندگان این راه خبر خوش به آنها بدهد و از خداوند بشارت می خواهند و خدا به آنها می گوید نگران نباشید؛ لذا این راه پر از امید و نشاط است و این راه با یک هدف بلند در حال طی شدن است و باید آن را ادامه دهیم.

وی افزود: شنبه خدمت رهبر انقلاب رسیدم و ایشان از این کار بزرگ جهاد تبیین خانواده شهدا تقدیر کردند؛ شهدا برای کسانی که در مسیر آنها حرکت می کنند و هنوز به آنها نرسیده اند، از خدا بشارت می خواهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شما عزیزان که پاره تن خود را تقدیم می کنید بدنبال این نیستید که فلانی رأی بیاورند بلکه برای هدف متعالی این کار را می کنید؛ این یک کار پیوسته است لذا باید این حرکت را در ادامه مسیر مرتب ادامه دهیم.

جوانان با تقدیم جان خود دشمن جلوی پیشبرد اهداف دشمن را می‌گیرد

جلیلی اظهار داشت: من وقتی از فعالیت های شما آگاه شدم شرمنده می شدم که آیا قابل چنین محبت هایی هستم یا نه؟ اینکه مادر شهید آرمان یا خانواده شهید عجمیان وقتی پای کار می آیند، کار بزرگی است؛ دشمن تمام تلاش خود را برای پیشبرد اهداف خود می کند اما ناگهان یک جوان با تقدیم جان خود جلوی آنها را می گیرد که در همه عرصه‌ها بوده است در عرصه شهدای هسته ای یا شهدای امنیت با شهدای آتش‌نشان و...

وی خاطرنشان کرد: چرا غرب نگران ادامه این مسیر است؟ چون می فهمد اندیشه راه شهدا دارد الگویی از زن ارائه می دهد که تمام الگوهای آنها از زن غربی را به چالش می کشد؛ در شهرهایی که می رفتم می دیدم که بانوان با تمام توان دارند تلاش می کنند و حفظ الگوهای دینی، مانعی در نقش آفرینی آنها نیست

وی افزود: دشمن از همین ناراحت است بالاترین نقش پرشکوه را مادران و همسران و فرزندان شهدا ایفا کردند ؛ حال ببینید این حضور چه قدرتی ابجاد می کند و همین قدرت می‌تواند پیشرفت ایجاد کند

جلیلی با بیان اینکه وظیفه من بود که خدمت تک تک شما برسم و دست شما را ببوسم گفت: از شما عزیزان این خواهش را دارم که این راه با قدرت ادامه یابد رهبری عزیز هم این خواسته را دارند و نسل جوان ما باید بدانند؛ دهه هفتادی ها و دهه هشتادی ها آمدند و تکرار کردند، حتی دهه نودی ها دیدید که درباره انتخابات اظهار نظر هوشمندانه می کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن از همین موضوع می ترسد چون نوجوان ما مسیر را فهمیده است؛ ما باید وظیفه‌مان را انجام دهیم انتخابات یکی از این مسیرها بود.

وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است

جلیلی تصریح کرد: این عرصه، جنگ است؛ یکی تهمت می زند و یکی تخریب می کند ولی ما باید در این مسیر افق را نگاه کنیم و وقت برای پاسخ دادن به آن اتهامات را نداریم؛ شاید در جایی وظیفه روشنگری داشته باشیم اما وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است.

وی با تاکید بر اینکه ما یک راه موفق طی شده داریم افزود: در همین ۱۰ - ۲۰ سال اخیر آمدند برخی کشورها این کار را بکنند ولی به آنها اجازه ندادند اما نتوانستند مانع ایران شوند چون ما شهید داده ایم.

جلیلی بیان کرد: مگر باکری فرد کمی است؟ یک عظمت است یک اسطوره است؛ شهدای ما در همه سطوح عزیزند چه شهدای شاخص و چه آنهایی که شناخته نشده اند و این کوتاهی ماست که آنها را نشان ندادیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عظمت کار شما این است که در عرصه های مختلف شهید می دهید چه چنگ باشد و چه آتش نشانی و خدمت؛ این است که دشمن را ناامید می کند ؛ این حرکت ارزشمندی که با انتخابات شروع شد و نزدیک به ۱۴ میلیون نفر به آن رأی دادند، باید ادامه یابد آن هم در شرایطی که نه رسانه ای بود نه چهره ای حمایت کرد؛ همین مردم خود این حرکت را انجام دادند.

وی ادامه داد: ما باز هم از این مسایل داریم و باید به سمت آرمان و هدف شهدا که پیشرفت و تعالی کشور است حرکت کنیم؛ همه باید کمک کنیم چه دولت رقیب ما چه دولت رفیق ما و بعد از تنفیذ رهبری باید کمک کنیم ؛ اگر جایی هم ضعف و نقص است باید دلسوزانه مطرح کنیم و پیشنهاد دهیم، این کار یک نفر و دو نفر نیست، به همه مربوط است.

جلیلی گفت: لذا با این نگاه باید کار جدی را پرقدرت ادامه دهیم من هم در خدمت هستم باید همانطور که در ایام انتخابات به روستاها سر می زدیم که به فلان فرد رای بدهید باید بعد از انتخابات هم برای پیشرفت کشور این کار را به پیش ببریم.

وی در پاسخ به درخواست برخی خانواده های شهدا مبنی بر اینکه پاسخ اتهامات جبهه رقیب به جلیلی می بایست داده شود گفت: اینکه گفتم مشغول حواشی نشویم و نیازی نیست پاسخ فلان کانال تلگرامی که این حرف را زده، بدهیم، به همین دلیل است چون این اقدامات انرژی ما را می گیرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: از اخلاق و تقوا خارج نشویم؛ ما به اندازه کافی حرف برای گفتن به جامعه داریم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار