به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
توسط رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره
محمد محمودیان رئیس دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با خانواده مرحوم محمد حسنین هیکل متفکر و اندیشمند برجسته مصری، پیام تسلیت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان را تسلیم ایشان کرد.
کد خبر: ۷۲۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳ - 28February 2016

پیام تسلیت ظریف به خانواده هیکل تسلیم شد

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس؛ خانم هدایت علوی تیمور، همسر محمد حسنین هیکل در این دیدار صمیمی و دوستانه از اهتمام و توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به خصوص پیام تسلیت ظریف وزیر امور خارجه کشورمان تشکر و قدردانی کرد و برای دولت و مردم ایران آرزوی بهروزی و موفقیت و سربلندی کرد.

وی با یادآوری خاطرات شیرین و به یادماندنی همراهی خود با مرحوم هیکل در تمامی مراحل زندگی از جمله سفرش به ایران و نیز پاریس و ملاقات با امام خمینی (ره)، از فرهنگ و تمدن کهن ایران تمجید کرد و افزود: ما دوستان بسیار خوبی در ایران داریم و برای من و هیکل همواره افتخار و مباهات ایرانیان به میهن و وطنشان ستودنی بوده و هست.

همسر هیکل همچنین ابراز امیدواری کرد که دغدغهها و آرزوهای هیکل در تقویت روابط و ارتباطات دوستانه بین کشورها و ملتهای مسلمان به خصوص دو کشور متمدن و بزرگ مصر و ایران محقق شود.

رئیس دفتر حافظ منافع کشورمان نیز در این دیدار تاکید کرد: یاد و خاطره و مواضع حق طلبانه مرحوم هیکل برای همیشه در ذهن و قلب همه کشورها و ملتهای آزاده و مستقل به خصوص در ایران، مصر و فلسطین باقی خواهد ماند و تاریخ از آن مورخ و تحلیلگر بزرگ قرن به نیکی یاد خواهد کرد.

محمودیان با استناد به پیام تسلیت محمدجواد ظریف به خانم هدایت علوی تیمور همسر محمد حسنین هیکل افزود: دکتر ظریف در پیام تسلیت خود اظهار داشتند که «ضایعه فقدان نویسنده و روزنامه نگار بزرگ، مرحوم استاد حسنین هیکل موجب تألم خاطر گردید؛ آثار و خدمات ارزنده آن مرحوم در همراهی با خواسته های ملتها و شناساندن درست ماهیت تحولات جهانی و آگاهی بخشی به نسلهای مختلف ملتهای منطقه، فراموش نشدنی و به یاد ماندنی است. »

در بخش دیگری از پیام تسلیت وزیر خارجه آمده است: «بدون شک آزاداندیشان و مدافعان حق و حقیقت و عدالت در ایران و جهان، مواضع و تحلیلهای شجاعانه و منصفانه آن مرحوم در دفاع از آرمانهای مبارزان علیه استبداد و استعمار و اشغال و در حمایت از مدافعان استقلال و آزادی ملتها را از یاد نخواهند برد.

ظریف همچنین در این پیام ابراز امیدواری کرده «دغدغههای راهبردی مرحوم هیکل در دفاع از انسجام و همکاری میان کشورهای اسلامی در شرایط حساس کنونی که منطقه ما با توطئههای دشمنان امت برای دامن زدن به طایفهگرایی مواجه است، چراغی روشن فراروی همه نخبگان عرصه سیاست و رسانه بوده و در مسیر تحقق بخشیدن به آرمانها و آرزوهای او مورد توجه قرار گیرد. »

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان پیام خود آورده است: «فرصت را غنیمت شمرده مراتب تسلیت و همدردی خود، ملت و دولت جمهوری اسلامی را به سرکار علیه، فرزندان، اعضای خانواده و همه علاقهمندان آن فقید ابلاغ داشته و از خداوند منان برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات مسألت میکنم.»

برچسب ها: ایران ، ظریف ، قاهره ، هیکل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار