به روز شده در: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
توسط ناوگروه 28 نداجا صورت گرفت
معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات یک فروند نفتکش ایرانی از چنگ دزدان دریایی توسط تیم اسکورت و ناوگروه بیست و هشتم نداجا خبر داد.
کد خبر: ۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۹ - 08January 2014

نجات نفتکش ایرانی از چنگ 12 فروند قایق تندرو دزدان دریایی

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار دوم "سیاوش جره" معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: صبح امروز 12 فروند قایق تندرو دزدان دریایی به کشتی نفتکش ایران هجوم می آورند که با عملیات به موقع تیم اسکورت و عملیات ویژه و حضور به موقع ناوگروه بیست و هشتم در منطقه، دزدان دریایی متواری می شوند.

وی با بیان اینکه هدف ناوگروهها و تیم اسکورت، فقط خنثی کردن حملات دزدان دریایی بوده و در پی انهدام قایقهای آنها نیستند در خصوص صدمات احتمالی اظهار داشت: در این درگیری تیم اسکورت به سمت دزدان دریایی تیراندازی کرده و مانع نزدیک شدن و تسخیر نفتکش شدهاند.
 
گفتنی است تیم اسکورت و عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش ضمن حضور مستمر در خلیج عدن به کرات با دزدان دریایی درگیری مستقیم داشته و در هیچکدام از این درگیریها اجازه کوچکترین تعرضی به دزدان دریایی ندادهاند.
 
ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز، ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس، زیردریایی سنگین یونس و یک فروند بالگرد 212 پس از حضور در بندر بمبئی هند و بندر کلمبو کشور سریلانکا مأموریت خود را به سمت یکی دیگر از بنادر شمال اقیانوس هند ادامه میدهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها