به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
حماسه و جهاد
انقلاب اسلامی
«سنگرسازان بی‌سنگر» نمادی از سیرت زلال انقلاب اسلامی
چهار ماه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود که امام خمینی(ره) دستور تشکیل جهاد سازندگی را دادند؛ نهادی انقلابی که اقدامات آنها چه در تغییر سرنوشت جنگ و چه در آبادانی شهرها ستودنی است.
پیکر مطهر شهید مدافع سلامت دکتر فرهاد سرحدی در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران تشییع و تدفین شد.
«خوی کاخ‌نشینی» فصل جدایی مسئولان از سیره و آرمان‌های امام خمینی (ره)
یادداشت/
امروز آفتی بزرگ، سیره امام خمینی (ره) را تهدید می‌کند و آن آفت چیزی نیست جز کاخ‌نشینی برخی مسئولان و آقازاده‌های به‌ظاهر مظلوم آن‌ها، این آفت متأسفانه در برخی نزدیکان خمینی کبیر (ره) نیز نفوذ کرده که این فصل جدایی آنان از سیره و منش امام راحل است..
شهید آیت‌الله محمد صدوقی؛ شیخ‌الشهدای انقلاب اسلامی/ لقب منیعی که مردم یزد به خاندان شهید صدوقی دادند
دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
شهید آیت‌الله محمد صدوقی یکی از افراد شاخص پیرو خط امام خمینی (ره) بود که به‌دلیل اقداماتش در تبلیغ نظام جمهوری اسلامی ایران مورد غضب و کینه منافقین قرار گرفت و در نهایت در ۱۱ تیر سال ۱۳۶۰ به دست عامل این سازمان به شهادت رسید.
لیبرال‌ها نقطه مقابل تفکر شهید آیت‌الله بهشتی
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
شهید آیت‌الله بهشتی به‌عنوان یک اندیشمند دینی در قرن جاری و یکی از مهره‌های اصلی انقلاب اسلامی ایران، در همان سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، نظریات جامعی را برای اداره حکومت اسلامی ارائه داد.
شهید بهشتی حکومت لیبرال را خطر بزرگی برای انقلاب اسلامی می‌دانست
دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی:
«اسدالله بادامچیان» با بیان این‌که شهید بهشتی «حکومت لیبرال» به‌جای «حکومت اسلامی» را خطری بزرگ و سدی در برابر انقلاب اسلامی می‌دانست، گفت: حکومت لیبرال در ایران نیروی عظیم مقابله با دشمن را در اختیار ندارد؛ بلکه در ایران نیروی عظیم مقابله با دشمن، نیروی مردم است و نیروی مردم، نیرویی است که متکی به اسلام به‌عنوان یک «مکتب» است.
گام دوم انقلاب اسلامی با تداوم راه امثال شهید بهشتی (ره) ممکن است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
«سعید اوحدی» با تاکید بر اینکه خون شهدای هفتم تیر موجب عزت امروز انقلاب اسلامی شد، گفت: دستیابی به قله‌های موفقیت در گام دوم انقلاب به غیر از طی مسیر شهید بهشتی (ره) و با تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت، از هیچ مسیر دیگری ممکن نیست.
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی (ره) و ۷۲ تن از یاران امام و انقلاب، امروز (شنبه) در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد.
صداقتی که شهادت را برای «بهشتی» رقم زد
شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی (ره) از جمله شهدای شاخصی بود که به واسطه صداقت خود در تبیین و تقید به مبانی انقلاب اسلامی دشمنان را به این نتیجه رساند که ترور شخصیت از پس این ابرمرد برنیامده و راهی جز به شهادت رساندن وی نمانده است.
چگونگی نجات جان امام خامنه‌ای پس از ترور نافرجام سال ۶۰
دکتر «هادی منافی» تشریح کرد؛
وزیر بهداری در دولت شهید رجایی گفت: امام خمینی (ره) خیلی نگران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودند و ما هم از این فرصت استفاده می‌کردیم که امام را بیشتر ببینیم. من مدام می‌رفتم و می‌گفتم آمده‌ام گزارش حضرت آقا را به شما بدهم. فوری می‌رفتم داخل و دستان امام را می‌بوسیدم و می‌گفتم حال آقا بهتر است و امام خوشحال می‌شد.
صفحه  از ۵۸
پربیننده ها