به روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۷
حماسه و جهاد
انقلاب اسلامی
مرکز اصلی «گروهک منافقین» چگونه شناسایی و منهدم شد؟
مقابله نیروهای امنیتی نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه اطلاعات و همکاری مردم، در کوتاه‌زمانی عرصه را بر منافقین تنگ کرده و سرانجام در کمتر از هشت‌ ماه از آغاز عملیات ترور توسط آنان، مرکزیت اصلی گروهک، شناسایی و منهدم شد.
«بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» در گام دوم انقلاب
روایت خبرنگار دفاع‌پرس از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال؛
صحنه‌هایی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دیده شد، روایت‌گر فرمان «آتش به اختیار» رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، صحنه‌هایی که «کار فرهنگی تمیز» مردم را نشان می‌دادند؛ از وسایل نقلیه‌ای که اغلب با پرچم جمهوری اسلامی ایران و تصاویر سردار شهید قاسم سلیمانی تزئین شده بودند گرفته تا شور و اشتیاق متفاوت خانواده‌ها.
۴۲ پهپاد در آسمان پایتخت به پرواز درآمدند
به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
در دومین همایش سراسری «پرواز دسته‌جمعی پهپادها» که به‌مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در برج میلاد برگزار شد، ۴۲ پهپاد پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نشانه غرور ملی برافراشته کردند.
رونمایی از تابلوی زندانی‌های انقلابی ارتش در باغ‌موزه قصر + عکس
همزمان با ایام‌الله دهه فجر صورت گرفت؛
همزمان با ایام‌الله دهه فجر، تابلوی تصاویر زندانیان سیاسی ارتش شاهنشاهی که در دوران نهضت انقلاب اسلامی فعالیت‌های سیاسی ضدرژیم شاهنشاهی داشته و در این راستا، در زندان «قصر» زندانی شده بودند، در باغ‌موزه «قصر» رونمایی شد.
عکس جنجال‌برانگیزی که تیر خلاص را به رژیم پهلوی زد/ بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره) در مدرسه علوی
بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در مدرسه علوی و انتشار عکس آن در روزنامه «کیهان»، چرخش خیره‌کننده‌ای به گردونه انقلاب اسلامی بخشید و موجب تجلی وفاداری ارتش به آرمان‌های انقلاب و نبرد علیه متجاوزان ملت شد.
به‌مناسبت دهه فجر صورت می‌گیرد؛
طرح «کوچه‌های انقلاب» با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، با مشارکت شهروندان در محله‌های شمال تهران بر پا می‌شود.
پرونده‌سازی دروغین برای فرار از حقیقت شهادت زندانی‌های سیاسی در زندان‌های پهلوی
مقایسه برخی از سند‌های موجود، مانند گزارش ساواک با اسناد پزشکی قانونی و سند‌های بیمارستان شهربانی و وجود تناقض در آن‌ها، نشان می‌دهد که این افراد در زیر شکنجه جان باخته‌اند، درحالی که جنایت‌کاران، علت مرگ آن‌ها را دلایلی واهی، همچون خودکشی و... قلمداد می‌کردند.
«گروه بی‌نام»؛ انقلابی‌هایی که حتی در دربار شاه هم نفوذی داشتند
بخش نخست/ مبارز دوران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس روایت کرد؛
«قنبر راسخ» گفت: همان‌طور که ما می‌گوییم ارتش شاهنشاهی فساد‌ داشت، در مقابل نیز باید «فجرآفرینان» یا انقلابی‌های ارتش را نیز به مردم بشناسانیم.
مادر گرانقدر شهیدان «ملکوتی‌خواه» دعوت حق را لبیک گفت
مادر گرانقدر شهیدان «محمدرضا و علی‌اصغر ملکوتی‌خواه» از استان قم بر اثر کهولت سن جان به جان آفرین تسلیم کرد و آسمانی شد.
تلاش شهرداری منطقه ۲ تهران برای اعتلای ارزش‌های انقلاب اسلامی
سرپرست شهرداری منطقه ۲ تهران خبر داد؛
«حسن صفات» گفت: مدیریت منطقه ۲ شهرداری تهران تلاش دارد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و برنامه‌های فرهنگی، در زمینه اعتلای ارزش‌های مقدس دوران نهضت انقلاب اسلامی گام بردارد.
صفحه  از ۶۵
پربیننده ها