به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
سید حسن حسینی از شاعران نام‌آوری است که پس از انقلاب اسلامی با آثاری درخور، ظهور و بروز یافت. ورود هنرمندانه وی به عرصه ادبیات با قالب‌های شناخته‌شده شعری و کوشش در به تصویر کشیدن مضامین و مفاهیم متعالی انسانی، اسلامی و ملی از افتخاراتی است که در کارنامه‌ی شاعر به چشم می‌خورد.
کد خبر: ۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳ - 24July 2013

کتاب

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جدیدترین اثر خودکتابی با عنوان"سید شاعران انقلاب اسلامی" تألیف حمید هنرجو را چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

از جملهنو  یسندگان و شعرا که با شهامت تمام از ظرفیتهای زبان فارسی برای گسترش ادبیات انقلابی استفاده نمود، زنده یاد دکتر سیدحسن حسینی میباشد. او از شاعران نامآوری است که پس از انقلاب اسلامی با آثاری درخور، ظهور و بروز یافت. ورود هنرمندانه وی به عرصه ادبیات با قالب های شناخته شده شعری و کوشش در به تصویر کشیدن مضامین و مفاهیم متعالی انسانی، اسلامی و ملی از افتخاراتی است که در کارنامهی شاعر به چشم میخورد

"سید شاعران انقلاب" با نگاهی به زندگی و شعر و اندیشه مرحوم سیدحسن حسینی منتشر گردیده است که در روند هشتماهه تدوین این اثر تحقیقات زیادی از خانواده و نزدیکان مرحوم حسینی به عمل آمده است و سعی برآن بوده که سیدالشعرای انقلاب اسلامی به کاملترین شکل ممکن به نسل جدید معرفی شود.

تلاش و اهتمام ادبی سیدحسن حسینی و نیز اندیشههایی که وی با شعر خود به مخاطب منتقل کرد در کنار ترسیم برههای که وی و شعرش در آن بروز و ظهور کرد از جمله مهمترین موضوعاتی بوده است که در این کتاب سعی در بیان آن شده است.

همچنین بخش نخست این اثر با عنوان "شاعر شور و شعور و شیعه" به بررسی اندیشهها و باورهای شیعی مرحوم حسینی در شعرهای خود اشاره دارد ولی در فصل جداگانهای نیز به موضوع آثاری که حسینی در سالها و روزهای پایانی عمر به آن گرایش داشته، توجه شده است. نگاهی به موضوع فعالیتهای حسینی درعرصه ترجمه و زبردستی وی در فهم زبان عربی و نیز گزینهگوییها و کلمات قصاری که وی از آنها بهره میبرده است در کنار فصل مشخصی با عنوان بررسی آثار طنز سیدحسن حسینی مورد توجه قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار