به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
سردار جواد خضرایی:
مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس گفت: خبرنگاران باید با هنر خود بتوانند عاشورای امام حسین(ع) و مفهوم ارزشمند عاشورای ایران را در ذهن آیندگان بویژه جوامع اسلامی و علاقه مندان به انقلاب اسلامی را به نسل های بعدی منتقل کنند.
کد خبر: ۱۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۷ - 06August 2013

خبرنگاران با هنر خود عاشورای ایران را به جهان و نسل های بعد انتقال دهند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار جواد خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس در اولین کنگره تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس با تبریک 17 مرداد روز خبرنگار، اظهار داشت: این موزه متعلق به خبرنگاران، فیلمبرداران و عکاسان حوزه دفاع مقدس است، آنها با ارائه فیلم، عکس و اخبار مربوط به حوزه مقاومت و ایثار به ما، در امر ترویج ایثار و شهادت کمک کردند.

سردار خضرایی با بیان این که باغ موزه دفاع مقدس دارای هیات امنایی است که توسط مقام معظم رهبری منصوب شده اند، ادامه داد: این افراد شامل ۱۳ شخصیت حقیقی و حقوقی هستند که متولی امور موزه می باشند.

وی با اشاره به این که این هیئت امنا در نشست سال گذشته اساسنامه ای را به امضا رساندند، افزود: این افراد به موجب این اساسنامه عهده دار ترویج فرهنگ مقاومت و برگزاری مراسم و نکوداشت اهالی دفاع مقدس از همه صنوف و اقشار شدند.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس درباره فعالیت های موزه باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: از زمان افتتاح باغ موزه در شهریور سال ۹۱ تاکنون ده ها مراسم نکوداشت و بزرگداشت پیشکسوتان دفاع مقدس در این موزه برگزار شده است.

خضرایی تاکید کرد: باغ موزه دفاع مقدس تنها موزه کشور است که به صورت دیجیتالی از دریچه دوربین، ویدئو پروژکتور و عکس  با موضوع دفاع مقدس، در دسترس عموم است.

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس افزود: عاشورا مبنای سنجش و خط کش برای ما است و این خط کش و معیار در قالب های گوناگون به وفور در دفاع مقدس نیز وجود داشت، خبرنگارا ن پیشکوست می توانند این واقعه را به خوبی منتقل کنند.

وی با تشکر از خبرنگاران و فعالان در حوزه ایثار و شهادت، ادامه داد: این افراد باید با هنر خود بتوانند عاشورای امام حسین(ع) و مفهوم ارزشمند عاشورای ایران را در ذهن آیندگان بویژه جوامع اسلامی و علاقه مندان به انقلاب اسلامی  را به نسل های بعدی منتقل کنند.

در این همایش با حضور مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس، مدیر عامل ایسنا، مدیرکل رفاه و تعاون صدا و سیما، مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران و سردار طلایی از ۹ خانواده خبرنگار شهید و تعدادی از خبرنگاران پیشکسوت در حوزه ایثار و شهادت که در دوران دفاع مقدس نقش برجسته ای در اطلاع رسانی داشته اند، تجلیل شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها