به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
روحانی در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین:
رئیس جمهور تنها راه دستیابی ملت فلسطین به حقوق تضییع شده خود را ایستادگی و مبارزه دانست و گفت: همه مسلمانان باید ملت فلسطین را در رسیدن به حقوق حقه خود، پشتیبانی کنند.
کد خبر: ۳۲۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸ - 01January 2019

مبارزه با صهیونیست ها تنها راه دستیابی ملت فلسطین به حقوق خود استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز «سه‌شنبه 11 دی‌ماه» در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیات همراه وی، با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما همواره حامی ملت فلسطین بوده و خواهیم بود، اظهار داشت: از آغاز نهضت اسلامی در سال 42، فلسطین یکی از مسائل مورد نظر همه انقلابیون در ایران بود و امام خمینی (ره) پیوسته در همه سخنرانی‌هایشان علیه رژیم شاه، از قدس و فلسطین یاد می کردند.

رئیس جمهور با اشاره به ایستادگی 70 ساله ملت فلسطین در برابر تجاوز، ظلم و اشغالگری صهیونیست‌ها، افزود: جهاد ملت فلسطین، باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی در برابر حق ملت فلسطین ادامه یابد. رژیم صهیونیستی با کمک حاکمان جدید کاخ سفید به دنبال تحقق برنامه سلطه بر کل منطقه است که فلسطین نیز بخشی از این برنامه کلی است.

روحانی با مرور تجربیات تلخ برخی گروه‌ها که می‌کوشیدند از طریق مذاکره با دشمن صهیونیستی به حقوق ملت فلسطین دست یابند، گفت: اسرائیلی‌ها به رغم نشست‌ها و توافق‌های مادرید و اسلو، هرگز حق ملت فلسطین را نپذیرفته‌اند و بنابر این تنها راه مبارزه و مقاومت تا رسیدن به حقوق حقه خود است.

رئیس جمهور با بیان اینکه شاید برخی تصور کنند پیروزی در برابر توطئه های صهیونیست‌ها و آمریکا دست یافتنی نیست، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در 40 سال گذشته چندین بار نشان داده که می‌توان با ایستادگی و مبارزه، پیروز شد و امروز نیز دشمنان تلاش دارند در جنگی تازه با حربه تحریم اقتصادی و محاصره کامل، ایران را تحت فشار قرار دهند.

روحانی با تاکید بر اینکه ما هیچ تردیدی نداریم که در این جنگ اقتصادی بر دشمنان خود پیروز خواهیم شد، گفت: رهبری ما شجاع و مقاوم در برابر این توطئه‌ها ایستاده است و ملت نیز در این عرصه مبارزه و مقاومت، یکپارچه و متحد است.

رئیس جمهور اظهار داشت: گروه‎های فلسطینی و جهادی در این مبارزه 70 ساله، به رغم ناکامی ارتش‌های برخی کشورهای عربی در برابر دشمن صهیونیستی، موفق شده‌اند به پیروزی‌های بزرگی در برابر توطئه‌های دشمن دست یابند و پیروزی و موفقیت‌های شما در غزه و ملت‌های سوریه، عراق، یمن و لبنان، نشانه‌های بزرگی از یک پیروزی بزرگتر است.

روحانی با اشاره به پشتیبانی افکار عمومی جهان از حقوق تضییع شده ملت فلسطین، گفت: با وجود همه تلاش‌های آمریکا و اسرائیل، نه تنها ملت‌ها بلکه دولت ها نیز تسلیم فزون خواهی‌های دشمن نشده‌اند و ما شاهدیم که در سازمان ملل، عمده کشورها به قطعنامه‌های حمایت از حق فلسطینی‌ها رای مثبت می‌دهند و حتی کشورهای هم پیمان آمریکا نیز در توطئه‌های اخیر انتقال سفارت واشنگتن به قدس، با دولت ترامپ نه تنها همراهی نکردند بلکه با این اقدام واشنگتن مخالفت کردند.

رئیس جمهور به فزون خواهی‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اگر رژیم صهیونیستی بتواند ملت فلسطین را تسلیم کند با توجه به خوی اشغالگری، تنها به سرزمین اشغال شده  فلسطین اکتفا نخواهد کرد و بنابر این ملت‌های این منطقه باید رژیم صهیونیستی را  نه فقط دشمن ملت فلسطین بلکه دشمن همه منطقه بدانند.

روحانی با اشاره به راهپیمایی‌های بازگشت، این حرکت را نشانه‌ای از روحیه جهادی و ایستادگی ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر دانست و افزود: هدف آمریکا و اسرائیل این است که این باور را از یکسو برای فلسطینی‌ها ایجاد کنند که ایستادگی و مقاومت فایده‌ای ندارد و از سوی دیگر زمینه را به‌وجود آورند تا کشورهای منطقه نیز این رژیم اشغالگر را با همه تجاوزگری‌هایی که دارد، به رسمیت بشناسند.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت وحدت میان فلسطینی‌ها اظهار داشت: بی‌تردید یکی از راه‌های کوتاه شدن زمان رسیدن به پیروزی، وحدت همه ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی است و این رژیم با مقاومت جوانان فلسطینی درخواهد یافت که پیروزی بر فلسطین دست یافتنی نیست و این ملت فلسطین هستند که پیروز نهایی خواهد بود.

رئیس جمهور همچنین در این دیدار شفای هرچه سریعتر دکتر رمضان عبدالله دبیرکل سابق جهاد اسلامی را از خداوند متعال مسئلت کرد.

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات فلسطین اشغالی و توانایی‌ها و آمادگی‌های بالای گروه‌های مقاومت، اظهار داشت: بی‌تردید حمایت و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، نقش بزرگی در شکست تلاش‌هایی دارد که هدف آن، بستن پرونده حقوق ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه مردم غزه با وجود فشارها، در مقابل رژیم صهیونیستی و طرح موسوم به «معامله‌ی قرن» ایستاده‌اند که نمونه‌ بارز آن، استمرار تظاهرات هفتگیِ جمعه‌ بازگشت است، گفت: فشارها و حملات شدید آمریکا و اسرائیل علیه ملت فلسطین تحت عنوان معامله قرن، با هدف بستن پرونده فلسطین انجام می‌گیرد و ما معتقدیم که حتی فشارهای آمریکا بر ایران نیز بخشی از این پروژه معامله قرن است.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که ملت فلسطین برغم همه فشارها و تهدیدها، تا رسیدن به حقوق حقه خود دست از مقاومت و مبارزه بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار