به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
ما پیروزیم-1/
مراسم راهپیمایی 22 بهمن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان در تهران و سراسر کشور با حضور گسترده ملت همیشه در صحنه کشورمان برگزار شد و دوباره ملت انقلابی کشورمان وحدت باشکوه خود را به نمایش گذاشتند.
کد خبر: ۳۳۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰ - 11February 2019

به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، مراسم راهپیمایی 22 بهمن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور گسترده ملت همیشه در صحنه کشورمان در تهران و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

این مراسم را بیش از شش هزار عکاس، خبرنگار و فیلمبردار داخلی و خارجی و 250 خبرنگار خارجی جشن ملی مردم ایران را پوشش دادند.

مردم انقلابی تهران از ساعتی پیش از شروع رسمی این مراسم در مسیرهای منتهی به میدان آزادی حضور یافته بودند.

مراسم راهپیمایی 22 بهمن آغاز شد/ رئیس جمهوری سخنران مراسم 22 بهمن است

***

12:30 - در پایان مراسم راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن امروز قطعنامه ای در ۸ بند قرائت شد. 

حضور پرشکوه مردم در جشن چهل سالگی انقلاب/ حضور سران قوا در راهپیمایی تهران

حضور پرشکوه مردم در جشن چهل سالگی انقلاب/ حضور سران قوا در راهپیمایی تهران

حضور پرشکوه مردم در جشن چهل سالگی انقلاب/ حضور سران قوا در راهپیمایی تهران

11:30 - حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران گفت: در حالی جشن 22 بهمن را برگزار می‌کنیم که آمریکای جنایتکار و صهیونیسم و ارتجاع منطقه مردم مسلمان را در فشار و منگنه و تحریم قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: بنابراین امروز حضور مردم در خیابان‌های سراسر ایران اسلامی و در این شهر بزرگ عاصمه (پایتخت) ایران به این معنا است که نقشه‌های یکساله دشمن نقش برآب شده است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: این حضور به آ‌ن معناست که دشمن هرگز به اهداف شوم خود نخواهد رسید. ما مسیرمان را به همان صورت که چهل سال پیش انتخاب کرده بودیم ادامه خواهیم داد. انقلاب اسلامی ما برای حراست و حفاظت از ایران اسلامی عزیز بود.

رئیس قوه مجریه گفت: مردم ما به خوبی می‌دانند که در 205 سال قبل بخش بزرگی از مناطق شمالی ایران و قفقاز در دوران پادشاهان خائن قاجار از ایران جدا شد و 191 سال پیش بخش دیگری از شمال ایران را از این سرزمین مادری جدا کردند.

روحانی اظهار داشت: 172 سال قبل بخش بزرگی از شمال غرب ایران از ایران جدا شد، 163 سال پیش بخش مهمی از شرق ایران از کشور جدا شد و 138 سال قبل بخشی از شمال شرق ایران جدا شد و بعد در 100 سال پیش بخش بزرگی از جنوب ایران که امروز به عنوان چند کشور در جنوب خلیج فارس هستند از ایران جدا شد و حتی 47 سال پیش یعنی 7 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان رژیم خائن پهلوی بخش مهمی از جنوب کشور ایران که همواره در جغرافیا به عنوان استان چهاردهم ایران می‌آموختیم به دست خیانت‌بار پهلوی از ایران جدا شد.

وی خطاب به مردم حاضر در راهپیمایی 22 بهمن گفت: شما ببینید در عرض این چند دهه در دوران شاهان سست‌عنصر قاجار و پهلوی دو سوم ایران از ایران جدا کردند و این به آن معناست که رژیم ‌های گذشته ما علاوه بر اینکه از دین، فرهنگ، رفاه و زندگی مردم خیانت کردند بر تمامیت ارضی ایران هم خیانت کردند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: برخی از مردم یادشان هست که در 100 سال پیش و یا در جنگ جهانی اول چگونه شمال، غرب و جنوب ایران توسط سه قدرت اشغال شد و در 77 سال پیش در زمان پهلوی اول در جنگ جهانی دوم علی‌رغم بی‌طرفی ایران متفقین ایران را به شمال و جنوب تقسیم کردند و بر این کشور مسلط شدند و به شاه دستور دادند که از ایران خارج شود و او همه شرایط متفقین را پذیرفت به شرط آ‌نکه بعد از او پسرش شاه ایران شود. این خیانت‌های آشکار پادشاهان و آنهایی که بر اریکه قدرت تکیه زده بودند نسبت به ملت بزرگ ایران بود.

11:19 - آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان از خیابان بهبودی به خیل عظیم راهپیمایان تهران پیوست.

11:09 - سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلابی اسلامی در میدان آزادی به جمع راهپیمایان 22 بهمن پیوست.

11:00 - حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در حوالی خیابان آزادی به خیل عظیم راهپیمایان 22 بهمن تهران پیوست.

نمایش «وحدت» ملت انقلابی در جشن چهل سالگی انقلاب/ حضور گسترده مردم کمر دشمن را شکست

10:53 - جمع کثیری از جانبازان نیروی زمینی ارتش در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن حضور یافتند. جانبازان به اجرای همخوانی سرودی در خصوص حمایت از انقلاب اسلامی پرداختند.

10:52 - علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از خیابان بهبودی به خیل عظیم راهپیمایان تهران پیوست و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قطعا دشمنان را مأیوس می‌کند. 

 

10:51 - علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع پرس، با اشاره موفقیت و پیشرفت‌های کشورمان بعد از دوران انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از برجسته‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، مسئله توان دفاعی و قدرت نظامی ایران است، موضوعی که تا قبل از دوران انقلاب اسلامی مسیر نبود و یا اگر هم ما در حکومت پهلوی اندک قدرتی داشتیم به واسطه باج دهی به آمریکا بود.

10:52 - امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش با حضور در جمع راهپیمایان ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دشمنان تا به امروز برآورد اشتباهی از قدرت ملت ایران و رهبری آن داشتند و برای همین است که موضع گیری‌های ناصحیحی علیه ملت بزرگ ایران دارند.

10:49 - سردار اشتری فرمانده ناجا با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  مردم‌ با دیگر با هوشیاری در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و این حضور پرشورتر از ۳۹‌سال گذشته است.

10:32 - امیر دریادار «حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش و امیردریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در مسیر راهپیمایان تهرانی حضور یافتند.

حضور پرشکوه مردم در جشن چهل سالگی انقلاب/ نمایش موشک‌های بالستیک سپاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

10:00 - افسران و کارکنان شصتمین ناو گروه اعزامی ارتش در اقیانوس هند شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

9:50 - راهپیمایان در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن پرچم آمریکا و رژیم کودک‌کش اسرائیلی را در زیر پاهای خود لگدمال کردند.

9:38 همزمان با راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی موشک‌های «قدر»، «قیام» و «ذوالفقار» سپاه در مسیر راهپیمایان در تهران به نمایش گذاشته شده است.

9:32 پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن به تخلفات و جریمه‌های رانندگی شهروندان رسیدگی می‌کند.

9:00 - راهپیمایی سراسری گرامی‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و سراسر کشور به صورت رسمی آغاز شد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها