به روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛
سید سلمان سامانی گفت: استانداران بايد در انتصابات خود سیاست جوانگرایی را اجرايى كنند.
کد خبر: ۳۳۷۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱ - 10March 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس،‌ «سید سلمان سامانی» سخنگوی وزارت کشور استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه در عرصه‌های مدیریتی وزارت کشور را از برنامه‌های ویژه وزیر کشور عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای تاکیدات رئیس‎جمهور، وزیر کشور و مصوبه شورای عالی اداری، سیاست‎ها و تدابیر عملیاتی لازم جهت استفاده بهینه و مطلوب از خدمات جوانان و بانوان در سمت‎های مدیریتی به منظور ارتقای نسبت مدیران زن تا پایان برنامه ششم توسعه به میزان ۳۰ درصد و کاهش سابقه خدمت مدیران به میزان ۸ سال از سوى این وزارتخانه اجرا شده است.

وی در ادامه افزود: بررسى گزارش‎های ١٠ ماهه سال جاری نشان مى‎دهد میزان و تعداد انتصاب بانوان به سمت‎های سرپرستی و مدیریتی ستاد وزارت کشور از ۴۵ نفر در سال ۹۲ به ۵۷ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۲۷ درصد افزایش یافته است.

سخنگوى وزارت کشور ادامه داد: همچنین تعداد انتصاب جوانان ٤٥-٣٠ سال از ۶۱ نفر در سال ۹۲ به ۱۰۲ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۶۷ درصد افزایش یافته است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری جامعه هدف جوانان، گروه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال تعیین و ابلاغ شده است که در انتصاب جوانان در ستاد وزارت کشور بر اساس این رویکرد و مصوبه شورای عالی اداری عمل کرده‎ایم.

سامانى با تاکید بر لزوم تحقق کامل این سیاست در تمامى استانها و شهرستانهاى کشور گفت: استانداران باید در انتصابات خود و همچنین انتصابات مدیران استانى سایر دستگاه‎ها این سیاست دولت در عرصه مدیریتى را اجرایى کنند.

وی یادآور شد: استفاده از جوانان در عرصه‎های مدیریتی همواره برکات ارزشمندی برای کشور دارد و تحقق این امر در اقصی نقاط کشور یکی از شاخص‎های ارزیابی ما از عملکرد استانداران است.

انتهای پیام/ 251

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار