به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
معاون سیمای صداوسیما:
مرتضی میرباقری بیان کرد که برای سال آینده سه سریال ۱۵۰ قسمتی در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۳۴۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷ - 04May 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مرتضی میرباقری ضمن با اشاره به مراحل گوناگون پیش تولید، تولید و پس تولید ۶۰ سریال در معاونت سیما اظهار داشت: این میزان تولید از نظر کمی نسبت به سال ۹۵ حدود هشت برابر شده است و از نظر کیفی هم از ارتقای قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: علاوه بر سریال‌های عمومی که در خط تولید هستند، دو سریال الف ویژه «سلمان فارسی» و «حضرت موسی (ع)» نیز در مرحله پیش تولید قرار دارند و بخش عمده‌ای از کارگردانان، تهیه کنندگان، نویسندگان و بازیگران در حال حاضر در چندین سریال مشغول به کار هستند.

معاون سیما اظهار کرد: بار‌ها به دوستان و همکاران تاکید شده است که وظیفه صدا و سیما دادن آنتن مناسب به مجموعه‌های نمایشی است به طوری که در حال حاضر هر شب سه باکس نمایشی در شبکه‌های مختلف روی آنتن می‌رود. همچنین شبکه‌های کودک و نوجوان نیز کاندیدا هستند تا برای آن‌ها باکس پخش سریال در نظر گرفته شود. برای این امر باکس‌های نمایشی از یک باکس به سه باکس مستمر و دو باکس متغیر تغییر کرده است.

وی درباره تولید و پخش سریال‌های بلند بیان کرد: امسال دو سریال بالای ۵۰ قسمت داریم؛ یکی از آن‌ها «عروس تاریکی» بوده که به زودی برای پخش آماده می‌شود. سریال دوم هم به نوعی طنز است که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است، اما به احتمال زیاد یا از شبکه نسیم یا شبکه سه پخش خواهد شد.

معاون سیما اظهار کرد: قرارداد سه سریال بالای ۱۵۰ قسمت هم با نویسندگان منعقد شده و کار در مرحله نگارش است و امیدوارم که به سال آینده برسد.

میرباقری در پایان عنوان کرد: از ۳۰ سریال پیش بینی شده برای پخش امسال، ۲۰ سریال مراحل نهایی تولید و پس تولید را می‌گذراند و ۱۰ سریال دیگر نیز در مرحله پیش تولید قرار دارد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها