به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
یدالله بهتاش:
مداح اهل بیت (ع) داشتن غیرت دینی را از عوامل حفظ بنیان خانواده دانست و گفت: داشتن اخلاق مناسب در خانواده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز همه اعضای خانواده است که اگر پدر خانواده، خانه را از این نعمت محروم کند باید در درگاه الهی نسبت به عملکرد خود پاسخ‌گو باشد.
کد خبر: ۳۵۰۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳ - 14June 2019

داشتن غیرت دینی از عوامل حفظ بنیان خانواده استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «یدالله بهتاش» مداح اهل بیت علیهم السلام عصر امروز در سومین نشست صمیمانه فصلی جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت (ع) که در مؤسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد، طی سخنانی با موضوع «اخلاق ستایشگر در خانواده» اظهار داشت: مداحان با توجه به اینکه به صورت مستمر مشغول فعالیت و تلاش هستند وقت کمتری برای خانواده‌های خود دارند درحالی‌ که موفقیت در کار‌ها نیازمند پشتیبانی و رضایتمندی خانواده است.

وی با بیان اینکه مجالس اهل‌بیت (ع) نباید خالی از موعظه و پند باشد، اضافه کرد: با توجه به اینکه کلام و سخن مستند تاثیرگذاری بیشتری در مخاطبان دارد، ستایشگران آستان اهل‌بیت (ع) باید نسبت به استفاده از منابع معتبر اهتمام جدی داشته باشند.

این ذاکر اهل‌بیت (ع) رفع نیاز‌های خانواده‌ها از جمله وظایف مردان برشمرد و گفت: اگر فردی توانایی مادی دارد باید نسبت به نیاز‌های مادی خانواده خود دغدغه لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به حدیثی، خوبی به خانواده را موجب افزایش عمر انسان دانست و تصریح کرد: مداحان باید به صورتی عمل کنند که خانواده‌ها به آن‌ها عقیده داشته باشند و بتوانند با ایمان به این عقیده به آرامش برسند.

بهتاش داشتن غیرت دینی را از عوامل حفظ بنیان خانواده دانست و مطرح کرد: داشتن اخلاق مناسب در خانواده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز همه اعضای خانواده است که اگر پدر خانواده، خانه را از این نعمت محروم کند باید در درگاه الهی نسبت به عملکرد خود پاسخ‌گو باشد.

وی با بیان اینکه نگاه کردن با محبت به صورت همسر، ثواب ویژه‌ای نزد خداوند متعال دارد، گفت: حرف زدن محبت‌آمیز با همسر علاوه بر اینکه پاداش و اجر ویژه دارد موجب تقویت بنیان خانواده می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار