به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
بادامچیان:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: پایان دادن حکومت جبل‌الطارق به توقیف غیرقانونی نفتکش گریس1، برتری دیپلماسی مقاومت و اقتدار ایران را نشان می دهد.
کد خبر: ۳۵۸۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶ - 18August 2019

دیپلماسی مقاومت موجب رفع توقیف نفتکش شد/ سیاست خارجی تخیلی نباشدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: منطق مقاومت منطقی قاطع در صیانت از منافع ملی است که برتری و کارایی خود را مستمراً اثبات می‌کند.

وی با اشاره به رفع توقیف نفتکش ایرانی گفت: پس از شش هفته از راهزنی دریایی انگلیس درمورد نفتکش گریس ۱ (آدریان دریا)، رئیس حکومت جبل‌الطارق که زیر حاکمیت انگلستان است، بدون اعتنا به هیاهوی آمریکا اعلام کرد که این نفتکش می‌تواند منطقه را ترک کند، گرچه تا پایان این ماجرا و بازگشت نفتکش به مقصد خویش باید از خوش‌بینی سیاسی خودداری کرد، اما پایان دادن حکومت جبل الطارق به توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی، برتری دیپلماسی مقاومت و اقتدار ایران را نشان می‌دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: سیاست خارجی ایران در همه موارد باید با پرهیز از هیجان زدگی و احساسات، تخیل محوری و براساس عزت، حکمت، مصلحت و معطوف به حفظ منافع ملی با دیپلماسی اقتدار اجرا شود و بیان قاطعیت همراه با منطق جهان پسند همواره نتیجه مثبت داده و خواهد داد.

بادامچیان اظهار داشت: در پسابرجام نیز همین سیاست جواب مثبت خواهد داد. همان طور که دست رد ظریف به تحریم او از طرف ترامپ، موقعیت وی را در صحنه سیاست جهانی بالاتر برد و واکنش عصبانی آمریکایی‌ها حکایت از همین موضع قاطع دارد.

وی گفت: سیاست مقاومت در برابر تحریم‌ها و بازیگری‌های سیاسی آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی بود که آمریکایی‌ها را وادار کرد به پیام دهی توسط واسطه‌ها اقدام کنند و اقدام قاطع و شجاعانه رهبر معظم انقلاب بود که در صحنه جهانی، اقتدار ایران اسلامی را افزون کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: این دیپلماسی اقتدار و مقاومت است که سید مقاومت، سیدحسن نصرالله را در تحولات منطقه در برابر زورگویی‌های آمریکا و صهیونیست‌ها به عجز رسانده و زمینه را برای فروپاشی رژیم غاصب اسرائیل آماده می‌کند. فلسطینی‌ها هم در مقاومت انتفاضه اسلامی به این موقعیت مهم دست یافته‌اند و این مقاومت ارزشی یمنی‌هاست که در سایه‌سار اسلام نبوی و علوی و عزت عاشورایی، متجاوزان به یمن از سعودی‌ها و امارات را به شکست رسانده و حامیان آمریکایی و انگلیسی آن‌ها را مأیوس کرده است.

بادامچیان در ادامه با اشاره به دیدار نماینده انصارالله یمن با، ولی امر مسلمین گفت: این دیدار، پیامی داشت که به صراحت خط ولایت و کارآیی آن را جلوه‌ای تازه داد. یمنی‌ها در این دیدار مهم که در جهان بازتاب ویژه‌ای داشت اعلام کردند ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام و ولایت امیر مؤمنان علی (ع) می‌دانیم و مواضع حیدری و علوی شما را در حمایت از مردم یمن، مایه برکت و روحیه بخش می‌دانیم.

وی افزود: ملت ایران در سوابق تاریخی خویش همواره برای ملت بزرگ یمن احترام ویژه‌ای قائل بوده و اکنون هم در کنار این ملت مظلوم در برابر ستمگران جهانی است و امید دارد که به زودی شاهد پیروزی ملت یمن در مقاومت چندساله خود باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره دیدار اعضای گروه‌های جهادی با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: برای حل مشکلات و روی آوردن دولت کریمه اسلامی و مجلس یازدهم که مجلس گام دوم انقلاب اسلامی است، کشور نیازمند مدیریت جهادی در همه عرصه هاست و مردم نیز اگر به مدیران و چهره‌هایی رأی دهند که سوابق درخشان در جهاد و پاکدستی و پاکدامنی دارند، می‌توانند به تحقق عدالت و پیشرفت همه جانبه امیدوار باشند. در دوره دوازدهم حزب مؤتلفه اسلامی، شعار ما مدیریت جهادی با مسئولیت پذیری حزبی است.

بادامچیان با اشاره به پایان مناسک حج، با تبریک به حجاج بیت الله الحرام برای انجام حج ابراهیمی، برگزاری آبرومندانه این مراسم را حاصل اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی دانست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره وضعیت شیخ زکزاکی گفت: دولت هند درباره این شخصیت برجسته آفریقا کوتاهی کرد و در مورد کشمیر نیز راه خطا می‌رود.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت هند این مسایل را که متناسب با شأن ملت بزرگ هندوستان نیست جبران کند.

بادامچیان در پایان با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر اظهار داشت: غدیر الگوی اسلام در حکمران خوب است. اسلام معتقد است حاکم باید عادل، دانا، پاکدست و مشروعیت الهی داشته باشد. جهان با انقلاب اسلامی و پدیده رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در هدایت حکومت و زعامت مردم به سوی فلسفه غدیر و اندیشیدن در چشمه ساز غدیر پیش می‌رود.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار