به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
آیت‌الله امامی کاشانی:
امام جمعه موقت تهران گفت: علت اینکه دشمن متوجه برای راهپیمایی اربعین ایجاد مزاحمت می‌کند، این است که برایش سنگین است که ۲۰ میلیون نفر به کربلا بروند.
کد خبر: ۳۶۴۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲ - 04October 2019

قوای سه‌گانه نسبت به اشتغال جوانان تعهد دارندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، آیت‌الله «محمد امامی کاشانی» امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۲ مهر) تهران اظهار داشت: وصایت و امامت پس از پیغمبر اکرم (ص) طبق احادیث فراوان در جهت صیانت نبوت و طبق عهدی است که پیامبر با امام در نزد خدا دارد. روایات فراوانی در این‌باره با اسناد محکم وجود دارد.

وی با بیان اینکه صلح امام حسن (ع) به معنای آشتی نبود، اظهار داشت: امام حسن (ع) دید که افسران او با معاویه ساخت و تاخت کرده‌اند و باعث پراکندگی یاران امام شده‌اند و در چنین شرایطی، جنگ چیزی جز ریختن خون او و یارانش نیست؛ بنابراین آتش‌بس را قبول کرد.

امامی کاشانی ادامه داد: در بازار مکری که معاویه درست کرده بود، خون اثر نداشت. امام حسن (ع) سال ۵۰ هجری به شهادت رسید و قیام امام حسین در سال ۶۱ هجری رخ داد. یعنی امام حسین (ع)، ۱۰ سال پس از امام حسن (ع)، ساکت بود. اگر بنا بر جنگ بود، امام حسین (ع)‌ جنگ را شروع می‌کرد ولی این کار را نکرد؛ چرا که دید باید معاویه برود و یزید بیاید؛ یزیدی که دارای نشانه‌های معاویه نیست و محبوبیت‌ او را ندارد. در چنین وضعیتی، خون می‌تواند نقش خودش را ایفا کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز شهادت امام حسین مجتبی (ع) گفت: از امام مجتبی سؤال کردند که مروّت چیست؟ ایشان مصمم بودن در دین، اصلاح مال و قیام به حقوق جامعه را سه نشانه مروت دانستند.

وی ادامه داد: اصلاح مال یعنی اینکه مال را از مجرای صحیح به دست بیاورد نه از گران‌‌فروشی و حقه.

امامی کاشانی با بیان اینکه شاهد مشکلات مختلف اقتصادی از جمله بیکاری و اشتغال هستیم، اظهار داشت: همه ما در برابر این مشکلات، عهد داریم. دولت، مجلس و دستگاه قضایی عهد دارند. ملت هم عهد دارد. میثاقی که همه ما داریم، حفظ این دین و عمل به آن است.

وی ادامه داد: دشمن در همه مسائل برنامه‌ریزی می‌کند؛ در عفت‌زدایی از دختران و زنان و در معنویت‌زدایی از جوانان، در مسائل سیاسی و نظامی برنامه‌ریزی می‌کند و اتاق فکر دارد. ما هم باید اتاق فکر داشته باشیم. عهد ما این است.

امامی کاشانی با بیان اینکه باید از به‌کار گرفتن پول در تولید لذت ببریم نه رسیدن به سود بیشتر، گفت: باید از این‌که کالای ایرانی مصرف می‌شود، لذت ببریم؛ البته خودمان هم سعی کنیم کالا را درست تولید کنیم. وظیفه دولت هم این است که موانع تولید و سرمایه‌گذاری را از بین ببرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حوادث اخیر عراق گفت:‌ اینکه دشمن متوجه اربعین و عراق شده و ایجاد مزاحمت می‌کند برای این است که موضوع اربعین، برایشان سنگین است. برای دشمن سنگین است که ۲۰ میلیون نفر، کمتر یا بیشتر به کربلا بروند.

وی با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد پرچم امام حسین (ع) بلند شود، گفت: علت این مخالفت این است که پرچم امام حسین، شهادت‌آور است و استفامت ایجاد می‌کند. این پرچم، ملت‌ها را بیدار می‌کند تا در برابر ظلم بایستند. این پرچم، پرچم «هیهات من الذلّه» است و جمعیتی هم که در اربعین شرکت می‌کنند، تجلّی هیهات من الذلّه است و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که بوجود آمده است با کمک خدا رفع خواهد شد و این جمعیت با قدرت و توان هرچه بیشتر در اربعین حضور خواهند یافت و به قبر مطهر سیّدالشهدا (ع) پناه می‌برند. حادثه اربعین، دنیا را به خود متوجه کرد و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند.

امام جمعه موقت تهران حیات واقعی را حیات کسانی دانست که در راه خدا شهید می‌شوند و ادامه داد: البته کسانی هم که راه شهدا را ادامه دهند و در برابر مشکلات و دشمن ایستادگی کنند، حیات واقعی دارند.

امامی کاشانی نهراسیدن از دشمنان را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه دشمنان، کمر به دشمنی با اسلام و کشور‌های اسلامی بسته‌اند، گفت: این دشمنی برای این است که آن‌ها دشمن خدا هستند. آمریکا و صهیونسیت دشمن خدا هستند. آل سعود دشمن خداست و این دشمنان، نمی‌خواهند حقیقت روشن شود و می‌خواهند حق، همیشه مخفی باشد. این یک واقعیت است که ما الان در دنیا مشاهده می‌کنیم، ولی اگر استقامت کنیم، می‌توانیم خودمان را به دنیا نشان دهیم.

وی با بیان اینکه مردم یمن در برابر حاکمان بدبخت سعودی، خود را نشان داده‌اند، گفت: خدا به مردم یمن کمک کرد و می‌بینیم که آل سعود و کسانی که از آل سعود حمایت کردند، مثل آمریکا و صهیونیست‌ها، آبروی‌شان رفت.

امامی کاشانی با اشاره به شعار فشارحداکثری آمریکا علیه ملت ایران گفت: بلندگوی این شعار آمریکایی‌ها، آل سعود بوده و هست، و دیدیم که خدای متعال در برابر فشار حدکثری آن‌ها، ذلت حداکثری را به آن‌ها داد و آبروی‌شان را حداکثری برد. حمد خدا را که اینچنین آبروی دشمنان رفت.

وی استقامت را راه شهدا و دِینی دانست که ما به شهدا داریم و افزود: استقامت هم نسبت به تهدیدات و هم نسبت به وظایفی که در مسائل مختلف داریم، برعهده ماست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: عزیزان نیروی انتظامی، تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند و امیدواریم خدای متعال، اجر و توان‌شان را بیشتر کند و کسانی که احیاناً ناتوانی می‌کنند و در انجام وظیفه سستی می‌کند خدای متعال آن‌ها را بیدار کند. کسانی هم که با قدرت کار می‌کنند و فداکاری می‌کنند به‌طوری که حتی شهید هم می‌دهند، اجر جزیل و فراوان مرحمت فرماید.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار