به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
با نام‌گذاری هفته تهران در تقویم رسمی کشور، موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس، از مدت‌ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرار داده است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۳۶۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹ - 08October 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، روز تهران، عنوانی است که از سه سال قبل به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران برای چهاردهم مهرماه تعیین شد. علت این نامگذاری آن است که درست ۲۳۴ سال پیش در چنین روزهایی (یکشنبه ۱۱ جمادی ‌الثانی ۱۱۶۴ شمسی)، آقامحمدخان قاجار در کاخ گلستان تاج سلطنت ایران را بر سر گذاشت و تهران را به عنوان پایتخت پادشاهی خود قرار داد.

شهرداری تهران برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ این شهر که روزی «آبادی طهران» بود و امروز به کلانشهر تهران تبدیل شده است، هفته ای را به عنوان هفته تهران در نظر گرفته است که طی آن برنامه های مختلفی از جمله رایگان بودن موزه ها، تورهای تهرانگردی، کارگاه های آموزشی و از این قبیل توسط این نهاد برگزار می‌شود.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در این راستا، ازمدت ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرارداده است که درآینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. استان تهران با تقدیم بیش از ۲۷ هزار شهید سرافراز نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس داشته است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار