به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد و با تقدیر از زحمات سعید اوحدی، حکم ریاست سازمان فرهنگی هنری به حجت‌الاسلام میثم امرودی اعطا شد.
کد خبر: ۳۶۹۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱ - 09November 2019

آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری برگزار شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز شنبه ۱۸ آبان با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و رئیس هیأت مدیره سازمان فرهنگی هنری، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سعید اوحدی رئیس پیشین و حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ستاد این سازمان برگزار شد. تعدادی از اعضای هیأت مدیره و معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری و جمعی از مدیران شهری نیز در این نشست حضور داشتند.

اوحدی: کارکنان سازمان فرهنگی هنری سرمایه‌های ارزشمندی هستند

سعید اوحدی رئیس پیشین سازمان فرهنگی هنری گفت: تجربه حضور در سازمان فرهنگی هنری یک سرمایه بزرگ و نقطه عطفی در دوره کاری من بود. همکاران و مدیران سازمان فرهنگی هنری سرمایه‌های ارزشمندی هستند و همدلی و انسجام ویژه‌ای در سازمان فرهنگی هنری به عنوان قرارگاه فرهنگی نظام وجود دارد.

وی افزود: کارکنان این سازمان کارهای بزرگی انجام داده‌اند و اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور مسئولیت جشن‌های بهار مهربانی در تهران را به سازمان فرهنگی هنری واگذار می‌کند، موید این مسأله است. این ظرفیت آن قدر غنی است که تغییر افراد نمی‌تواند خللی در کار سازمان ایجاد کند.

اوحدی بیان داشت: انتخاب شایسته امرودی با سبقه فرهنگی وسیعشان، مطمئناً می‌تواند منشأ اثرات بسیاری شود. حضور ایشان در سازمان فرهنگی هنری خون تازه‌ای به مجموعه تزریق می‌کند و باعث آرامش خواهد بود. در این مدت اساسنامه سازمان فرهنگی هنری به وضعیت قبلی و درست خود بازگشت. هیأت مدیره‌ای که سازمان فرهنگی هنری در حال حاضر دارد، از وزن بسیار بالایی برخوردار است. کاهش ۳۸ درصدی هزینه‌های جاری نسبت به سال گذشته و افزایش ۵۲ درصدی درآمد سازمان فرهنگی هنری نیز از کارهایی بود که با یاری همکاران حاصل شد.

وی ادامه داد: امیدوارم سرمایه بزرگ حضور در سازمان فرهنگی هنری را ذخیره‌ای برای آینده قرار دهم و از همه همکارانم برای زحماتشان در این یک سال و نیم تشکر می‌کنم. همکارانی که در این مدت بدون بودجه فرهنگی با کار شبانه‌روزی خدمات فرهنگی قابل توجهی ارائه کردند.

حجت‌الاسلام امرودی: ضرورت امروز مدیریت فرهنگی شهر تهران پا نهادن در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری ابراز داشت: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند مسئولیت، مانند امانتی بر گردن شماست. ما را لایق دیدند و این امانت را در اختیارمان قرار دادند و باید بدانیم که این مسئولیت بزرگی بر گردن ماست و در این راه مدیون اسلام و قرآن و خون شهدا هستیم. بالای دست همه ما، مقام معظم رهبری هستند و دو دهه است که افتخار شاگردی ایشان را دارم و امیدوارم بتوانم در راستای دغدغه‌های فرهنگی ایشان فعالیت کنم.

وی افزود: صداقت، صفا و مقاومت سه ویژگی مهم آقای اوحدی هستند و من ایشان را قبل از حضور در سازمان فرهنگی هنری می‌شناختم. مدیریت فرهنگی شبیه دوی امدادی است و باید کارمان را در ادامه کار روسای پیشین پی بگیریم. عادت کنیم که از مدیران قبل از خودمان به نیکی یاد کنیم و این از تلخی‌های مدیریت در ایران است که برخی، از مدیران قبل از خود شکایت دارند. ما کار را با استفاده از ظرفیت مدیران فعلی سازمان فرهنگی هنری آغاز می‌کنیم و پذیرای همه پیشنهادها هستیم.

امرودی با اشاره به مأموریت‌های سازمان فرهنگی هنری گفت: قرار بود سازمان فرهنگی هنری ویترین و نمایه فرهنگی شهر باشد و امروز باید تلاش کنیم شهری سالم با محوریت خانواده، اخلاق، حفظ محیط زیست و... بسازیم و فعالیت‌های موضوعی فرهنگ‌سراهای شهر تهران نیز با این نگاه شکل گرفته است. برای تحقق این اهداف، باید از همه ابزارهای فرهنگی و هنری بهره ببریم و به اساسنامه غنی سازمان فرهنگی هنری که به خوبی نوشته شده پایبند باشیم، چرا که راهبردهای کلان فرهنگی شهر تهران در این اساسنامه آمده است.

وی ادامه داد: خوشحالم که با حضور در سازمان فرهنگی هنری یک تیم تازه پیدا کرده‌ام و با کنار هم بودن و دست در دست هم نهادن، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. ضرورت امروز مدیریت فرهنگی شهر تهران، پا نهادن در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی است و خودسازی فردی، اجتماعی و سازمانی نخستین مرحله است. بعد باید وارد جامعه سازی شویم و فعالیت‌های فرهنگی سازمان فرهنگی هنری را در به جامعه و میان مردم ببریم. مرحله سوم و نهایی نیز تمدن سازی است که به یاری خدا به آن خواهیم رسید.

حناچی: تأمین سرمایه‌های اجتماعی در شهر تهران از وظایف سازمان فرهنگی هنری است

پیروز حناچی شهردار تهران اظهار داشت: فرصتی شد که در سازمان فرهنگی هنری حضور پیدا کنیم، سازمانی که پرچم‌دار فرهنگی شهر تهران است و حتی تأثیراتی بر روی کل ایران دارد. از زحمات آقای اوحدی در این مدت تشکر می‌کنیم. استعفای ایشان را بر خلاف میل باطنی پذیرفتیم و تصمیم‌گیری برای انتخاب رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری کار ساده‌ای نبود.

وی با اشاره به معیارهای انتخاب رئیس سازمان فرهنگی هنری گفت: سابقه کار فرهنگی، ریشه داشتن در بدنه شهرداری تهران و تجربه و دنیادیدگی سه ویژگی مد نظر برای ریاست سازمان فرهنگی هنری بودند که خوشبختانه آقای امرودی هر سه ویژگی را داشتند و توانستند رأی هیئت امنا را نیز کسب کنند. از آقای فاطمیان‌پور نیز سپاسگزارم که در این مدت سرپرستی سازمان فرهنگی هنری را بر عهده داشتند.

حناچی بیان داشت: آیات قرآن کریم به ما توصیه می‌کند که از ظن و گمان پرهیز کنیم و قرآن تصریح می‌کند برخی از این گمان‌ها گناه است. در علم حقوق هم اصلی داریم که می‌گوید اصل بر برائت است. متأسفانه گاهی خلاف این عمل می‌شود و مشکلات بسیاری به بار می‌آید. یکی از وظایف قطعی سازمان فرهنگی هنری تلاش برای تأمین سرمایه‌های اجتماعی در شهر تهران است.

وی ادامه داد: خیلی مهم است که مردم یک شهر مدیرانشان را بپذیرند و نسبت به آن‌ها بدگمان نباشند. اعتماد مردم سرمایه بسیار مهمی است و کارهای بزرگ را با وحدت کلمه می‌توان انجام داد، همان طور که بزنگاه‌های دشواری مانند جنگ تحمیلی را با اتحاد مردم پشت سر گذاشتیم.

شهردار تهران تصریح کرد: زندگی یعنی امید و حرکت و این دو اکسیر است که می‌تواند در شرایط سخت، جامعه را به جلو براند. باید برای ایجاد امید و نشاط در مردم دنبال بهانه باشیم، به ویژه که تحریم‌های ظالمانه باعث شده شرایط اقتصادی دشواری برای مردم ایجاد شود. انتظاری که از سازمان فرهنگی هنری می‌رود، خروجی‌های فاخر و جریان سازی فرهنگی هنری در کشور است و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

در پایان این مراسم، حکم ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توسط پیروز حناچی شهردار تهران به حجت‌الاسلام میثم امرودی اعطا و از تلاش‌های مهندس سعید اوحدی تقدیر شد.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار