به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
یادداشت/ سردار جلالی
تجارب تلخ چندسال گذشته و اغتشاشات اخیر نشان داد آن‌هایی که حامی شبکه ملی اطلاعات و شبکه ملی اجتماعی نیستند یا جاهلند و یا مغرض.
کد خبر: ۳۷۰۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳ - 20November 2019

مخالفان شبکه ملی اطلاعات یا جاهلند یا مغرضبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در یادداشتی با عنوان «درس عبرتی که باید از غائله آبان ۹۸ گرفت» نوشت:

چند سال پیش وقتی درباره اثرات منفی امنیتی شبکه‌های اجتماعی خارج پایه صحبت می‌کردیم، عده‌ای ما را به پیشگویی‌های نادرست و عدم فهم الزامات جهان فناوری‌محور متهم می‌کردند، اما اکنون و پس از آشکار شدن نقش این شبکه‌ها در شرارت‌های سال ۹۶، اقدام تروریستی علیه خانه ملت و غائله آبان ۹۸ دیگر کمتر کسی به این حقیقت شک دارد که این شبکه‌ها می‌توانند به عنوان اسب تراوای دشمن، آرامش و امنیت ملی کشور را برهم بزنند.

ما براین باوریم این شبکه‌ها امکان اخلال در جریان آزاد اطلاعات در کشور و اعمال راهبرد‌های جنگ شناختی را به دشمن می‌دهد و تداوم این ولنگاری و بی‌انضباطی در فضای سایبری کشور این تهدیدات را به صورت نهادینه علیه امنیت ملی تداوم می‌بخشد که تصمیم‌گیری اساسی و ملی را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر می‌سازد.

به عنوان متخصص رصد تهدیدات علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور رسما اعلام می‌کنیم؛ افکار عمومی به عنوان یک دارایی راهبردی کشور در معرض یک تهدید قطعی است. هزینه‌های میلیاردی که آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و دیگر مرتجعین منطقه بر روی اردوگاه‌های سایبری منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و ضدانقلاب انجام داده‌اند ما را به این ضرورت می‌رساند تا چاره‌ای جدی بیاندیشیم. امنیت‌مردم نمی‎‌تواند دستمایه بازی چند عنصر فریب‌خورده قرار گیرد.

در همین ایامی که با دستور نهاد‌های امنیتی صالح، اینترنت دچار اختلال شده، شبکه ملی اطلاعات نشان داد که می‌تواند به‌طور نسبی نیاز‌های اساسی مردم اعم از حوزه ارتباطات، بانکداری، حمل‌ و‌ نقل و... را پوشش دهد. مهمترین مشکل عدم ارائه خدمات موتور جستجوگر با کیفیت بالا و بعضی الزامات دیگر بود که قبلاً هم به نقص و ضرورت تکمیل آن اشاره کرده بودیم که امیدواریم به سرعت تکمیل شود.

ما برای تأمین امنیت کشور در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به ملی‌سازی فضای‌سایبری و توسعه شبکه ملی اطلاعات و شبکه ملی اجتماعی داریم. تجارب تلخ چند سال گذشته و اغتشاشات اخیر نشان داد آن‌هایی که حامی شبکه ملی اطلاعات و شبکه ملی اجتماعی نیستند یا جاهل و یا مغرضند. شبکه ملی اطلاعات یعنی اینترنتی ارزان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر که می‌تواند به عنوان مبنای توسعه اقتصادی کشور قلمداد شود. آیا باز هم قرار است از اتفاقات اخیر به‌دلیل منافع سیاسی چشم‌پوشی شود و درس عبرت نگیریم؟!

از تمامی آن‌هایی که قلبشان برای این ملت و خاک پاک ایران اسلامی می‌تپد، دعوت می‌کنم که با صدایی رساتر از قبل تکمیل شبکه ملی اطلاعات و شبکه ملی اجتماعی را به‌عنوان یک مطالبه عمومی مطرح کرده و اجازه ندهند برخی به‌دلیل منافع غیر ملی در این مسیر سنگ‌اندازی کنند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار