به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
در جلسه اضطراری امروز لبنان که با حضور رئیس جمهور و فرماندهان امنیتی برگزار شد، اعلام شد تعدادی نفوذی با حضور در تظاهرات این کشور جو را متشنج کرده‌اند و آشوب به راه انداخته‌اند.
کد خبر: ۳۸۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲ - 20January 2020

نشست امنیتی فوق‌العاده در لبنان/ افشای حضور نفوذی‌ها در تظاهراتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، جلسه‌ای امنیتی با حضور «میشل عون» رئیس جمهور لبنان، «الیاس بوصعب» وزیر دفاع، «ریا الحسن» وزیر کشور و فرماندهان امنیتی ظهر امروز (دوشنبه) در کاخ ریاست جمهوری «بعبدا» برگزار شد.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، فرماندهان امنیتی در جلسه مذکور گزارش‌هایی درباره بارزترین تحولات از زمان آغاز تظاهرات لبنان در ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) تا کنون ارائه کردند.

بنا بر این گزارش، در این گزارش‌ها به وجود «نفوذی» در میان معترضان اشاره شد؛ افرادی که اقدام به آشوب و تعرض به نیرو‌های امنیتی کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: در جلسه امروز درباره اقداماتی که فرماندهان امنیتی اتخاذ خواهند کرد، صحبت شد. همچنین قرار شد از افراد شرکت‌کننده در تظاهرات مسالمت‌آمیز در تمام مناطق لبنان و اموال عمومی و خصوصی محافظت شود، جلوی گروه‌های تخریبی که دستگاه‌های امنیتی از آن‌ها اطلاعات دارند، گرفته شود و همچنین میان دستگاه‌های قضایی برای اجرای قوانین هماهنگی به‌وجود آید.

النشره سپس اعلام کرد، میشل عون خواستار هماهنگی میان دستگاه‌های امنیتی از طریق اتاق علمیات مشترک شده است.

بنا بر این گزارش، لبنان از سه‌شنبه هفته گذشته شاهد افزایش تنش‎ها در تظاهرات است. در دو روز گذشته درگیری‌های شدیدی میان معترضان و نیرو‌های امنیتی در بیروت رخ داد. بنا به اعلام صلیب سرخ لبنان در روز شنبه ۲۲۰ نفر و در روز یکشنبه ۱۴۵ نفر در این تظاهرات زخمی شدند؛ اگرچه برخی آمارهای غیر رسمی تعداد زخمی‌ها را بیش از ۵۰۰ نفر اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار