به روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
امیر آشتیانی در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا:
جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: زمانی که داعش در سطح منطقه ظاهر شد، برای همه جهان خطر بزرگی محسوب می‌شد؛ اما حضور و هدایت شهید سپهبد قاسم سلیمانی سبب شد تا جبهه مقاومت در برابر این خطر بزرگ پیروز شود.
کد خبر: ۳۸۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶ - 03February 2020

هدایت و فرماندهی سردار سلیمانی موجب از بین رفتن خطر جهانی داعش شدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمد رضا قرایی آشتیانی» جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه بازدید از مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا، با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت: جوانان کشور ما گنجینه‌های با ارزشی هستند که همواره مورد توجه مقام معظم رهبری هستند.

وی با بیان اینکه همه عزت از آنِ خداوند و مؤمنین است و این افتخار ما را بس که بنده خدا هستیم، افزود: همه انبیا و اولیای الهی آمدند تا ما را به بندگی خدا دعوت و از بندگی شیطان نهی کنند.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح حب دنیا را در رأس همه خطا‌های انسانی دانست و گفت: شیطان تمامی تلاش خود را می‌کند تا انسان را از راه کمال دور کند و تمام توان شیطان در جذب انسان به دنیا و حب آن است.

امیر آشتیانی ادامه داد: اگر همه عمر تحصیل کنیم، اما این همراه با حب دنیا باشد، چیزی جز کوری دل و جهل مرکب نصیب ما نمی‌شود. کسی که حب دنیا وجودش را فرا گرفته است، خطرش از لشکر یزید در روز عاشورا برای شیعیان بیشتر است.

وی با اشاره به زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: سردار سلیمانی سه تأثیر بزرگ داشتند که اولین تأثیر ایشان بر امنیت ملی و معادلات منطقه‌ای و جهانی بود؛ چرا که هر کشوری در دنیا نتواند به عنوان یک قدرت خود را نشان دهد، مورد طمع دشمنان قرار می‌گیرد.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران همراه با اقتدار و عزت است. ما در ابعاد مختلف و تجهیزات و توان برترساز در بهترین شرایط قرار داریم و همه این‌ها به دلیل نقش‌آفرینی سپهبد شهید سلیمانی و قدرت منطقه‌ای ایران است.

امیر آشتیانی با اشاره به قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: زمانی که داعش در سطح منطقه ظاهر شد، برای همه جهان خطر بزرگی محسوب می‌شد؛ اما حضور و هدایت شهید سپهبد قاسم سلیمانی سبب شد تا جبهه مقاومت در برابر این خطر بزرگ پیروز شود و روزی سردار سلیمانی با اقتدار خبر پایان داعش را به سراسر جهان مخابره کرد.

وی با تأکید بر اینکه هر کشور که امروز در عرصه بین‌المللی نتواند به‌عنوان بازیگر قدرتمند در سطوح بین المللی ظاهر شود، قطعا مرعوب و بازنده خواهد بود و دیگران اراده خود را به او تحمیل می‌کنند، افزود: قدرت فعلی نظام اسلامی امروز از هر زمان دیگری بیشتر است و امروز قدرت جمهوری اسلامی همراه با اقتدار است؛ یعنی هم به لحاظ امکانات و تجهیزات در بهترین شرایط قرار داریم و هم به لحاظ ابهت و اقتدار در مواجه با دیگران در بهترین شرایط هستیم.

این مقام عالی‌رتبه نظامی با بیان اینکه سپهبد شهید قاسم سلیمانی تمام عمر خود را در جهاد در راه خدا و سخت‌ترین شرایط محیطی و روحی در بیابان‌ها در نبرد با دشمنان سپری کرد، بیان کرد: از خصوصیات بارز ایشان مردمی بودن و توجه به مردم است و همانطور که مشاهده کردیم، شهادت او انقلاب دیگری در دل‌ها ایجاد کرد و استحکام نظام اسلامی را قوت بخشید.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: سردار سلیمانی عاشق شهادت بود. این سردار بزرگ تمام هستی خود را در میدان جهاد گذاشته بود و حب ریاست هم در دل او نبود.

امیر آشتیانی تصریح کرد: اگر امروز شما نخبگان درست حرکت کنید، هر یک از شما می‌توانید یک سردار سلیمانی باشید. شما باید بر مملکت وجود خودتان یعنی هوای نفس حاکم شوید. اگر امروز در راهی که قرار داریم با یقین وارد شویم، قطعاً نتیجه خواهیم گرفت و این یقین با تبعیت از ولایت حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه که اگر امید به آینده نباشد، حرکت و پیشرفتی هم در کار نیست، تأکید کرد: ما باید با اطمینان به نصرت الهی، به آینده امیدوار باشیم و با تلاش و تخصص در این مسیر گام برداریم.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه بزرگ‌ترین دشمن ما شیطان بزرگ است و هرکاری که او می‌کند، اغواگرانه است، گفت: «معامله قرن» کار شیطان است و قطعاً کار شیطان همیشه ابتر است و سازندگی در پی ندارد؛ این موضوع هم یک توطئه است که قطعاً منجر به شکست می‌شود و نتیجه‌ای در بر ندارد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار