به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
حجت‌الاسلام شهریاری:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سردار شهید سلیمانی وجود خودش را صرف وحدت اسلامی و برای اینکه امت اسلامی به وحدت برسد، جان فشانی‌ها کرد.
کد خبر: ۳۸۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹ - 16February 2020

شهید سردار سلیمانی، وجود خود را صرف وحدت اسلامی کردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار با حجت‌الاسلام راجا ناصر عباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان و هیأت همراه، ضمن خیر مقدم و آرزوی توفیق برای آنان، با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار داشت: سردار قاسم سلیمانی وجود خودش را صرف وحدت اسلامی و برای اینکه امت اسلامی به وحدت برسد، جان فشانی‌ها کرد.

وی افزود: همیشه در صحنه حاضر بود و جدای از اینکه سردار جبهه‌ها بود، بسیار نسبت به فرزندان شهدا و خانواده شهدا مهربان بود و به خانواده‌های آنان سرکشی می‌کرد، ایشان از روحیه لطیف و مهربانی برخوردار بود که این ویژگی را تنها در بزرگان اسلام سراغ داریم؛ شیعی و سنی و کرد و ... می‌دانستند که سردار در مقابل داعش یعنی شکل دروغین اسلام مقاومت و شکست داعش در منطقه را رهبری می‌کرد.

وی گفت: سردار شهید ما آنقدر در دل مسلمانان جهان جای گرفته بود که در روز تشییع پیکر مطهرش همه خیابانهای ایران و حتی عراق، پاکستان و هندوستان مملوء از جمعیت شد، همه برای پاسداشت خون این شهید بزرگوار که در راه وحدت اسلامی کشته شد، آمده بودند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین از مجلس وحدت مسلمین پاکستان به خاطر همکاری در مشارکت گسترده اهالی پاکستان در مراسم تشییع سردار سلیمانی قدردانی کرد.

حجت‌ الاسلام شهریاری در ادامه اهداف مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی را برای هیأت پاکستانی تشریح کرد و گفت: سوالی که در حوزه وحدت اسلامی پیش می‌آید این است که با وجود فرقه های متفاوتی که در بین شیعیان و اهل سنت، این وحدت به چه معناست؟ آیا ما باید از اعتقادات خودمان دست برداریم تا اتحاد پیدا کنیم؟ ما معتقد هستیم که وحدت اسلامی به معنای دست برداشتن از اعتقادات تاریخی خودمان نیست، هر گروهی می‌تواند اعتقادات تاریخی و کلامی خودش را نیز داشته باشد؛ هدف نهایی و غایی و واحدمان این است که ما به سبک زندگی پیغمبر اکرم (ص) برسیم، این دستور قرآنی است که ایشان را اسوه زندگی خود قرار دهیم که اگر به این الگو برسیم به هم نزدیک شده‌ایم و این به معنای وحدت اسلامی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه این دیدار، الگوی هرمی که مدل مفهومی از اهداف مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است را برای هیأت پاکستانی تشریح کرد و گفت: ما باید از تفرقه گرایی و تعرض به جهان اسلام پرهیز کنیم و در مقابلش صلح و اصلاح ذات البین را ترویج کنیم، از تنازع و درگیری جلوگیری کنیم و در مقابلش همدلی و همدردی داشته باشیم؛ نباید دردی به دردهای هم دین و هم کیش خود اضافه کنیم؛ باید از مشاجره و دعوای کلامی پرهیز کنیم، به مقدسات یکدیگر توهین نکنیم، از جنگ طایفه‌ای خودداری کنیم؛ به همدیگر در کلام و لفظ احترام بگذاریم، به همکاری با جهان اسلام توجه کنیم، نسبت به یکدیگر احسان و دوستی کنیم، خداوند متعال به احسان امر کرده و معیار اسلام هم ابراز شهادتین است؛ فقط همین دو لازم است که کسی را مسلمان بدانیم؛ ما مسلمانان یک دشمن خونخوار و قدری به نام استکبار جهانی داریم که سر سلسله آن آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و برای مقابله با آنها باید با یکدیگر متحد شویم؛ دشمن ما قوی است و ما باید در مقابل این دشمن قوی خودمان را تقویت کنیم.

حجت‌الاسلام شهریاری تأکید کرد: ما باید از جنگ و مشاجره و اختلاف پرهیز کنیم و در سخنرانی‌های خود مرزمان را با دشمن مشخص کنیم، علمایی که در سخنرانی‌های خود مرز با دشمن را مشخص نمی‌کنند، علمای اصیلی نیستند؛ بنابر این ما باید هم دشمن را بشناسیم و هم مرز خودمان را با آن مشخص و روحیه مقابله با آن را تقویت کنیم.

وی افزود: ما وارد جنگ جدیدی با استکبار جهانی شده‌ایم که این جنگ، جنگ نرم است، جنگی که ابزار آن سلاح نیست، قلم و ماهواره واینترنت است و ما از شما عالمان دین درخواست داریم که توجه بیشتری به این مسئله داشته باشید، چرا که دشمن امروز سهمگین ترین ضربه‌ها را از طریق جنگ نرم به جهان اسلام وارد می کند؛ این وظیقه علما است که در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر کنند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها